encoder için sensör arayısları

Başlatan zamzam23, 03 Mart 2011, 19:45:57

zamzam23benım şimdiye kadar gördüğüm encoderler hep sol yandaki encoder. yani metal bir disk ve ona uygun bır sensor. ben sağ yandakı encoderden yapmak ıstesem buna uygun bır sensor önerebilir misiniz. cny70 biraz kaba oluyor.zaten iş görmez 100 palslık bır encoderde siyaz beyaz zemin milimetrik olacagı ıcın

Burak B

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

Tagli

HKT2203 isimli bir modeli Karaköy Pasajı'nda bulman mümkün. Dükkanın adından emin değilim ama galiba "Keskinler" idi. Genelde motor satıyorlar.

Ürünün kendi diski de var ayna şeklinde. İki çıkışı olduğundan dönme yönünü de belirlemek mümkün. Ben 20 TL'ye almıştım, diski olmadan da satıyor olabilirler, emin değilim. Ancak oldukça sinir bozucu bir montajı var. Ayna diski bir mile tutturmak gerekiyor, onu gören devre ve kutusu ise diskten bağımsız olarak bir yere tutturulmalı. Muhtemelen, mili arkadan da çıkan bir motorun arkasına bağlanacak şekilde tasarlanmış. Diski sabitleyebilmek için 0.9 mm alyen anahtar gerekiyor.
Gökçe Tağlıoğlu

ipek

HOA0901
GP2A20
GP2A22
kadiköyde bir ara mevcut idi

frkcn

hurda printer bulabilirseniz içinde 3-4 adet disk şeklinde yada kartuş hareket mekanızmasında şerit halinde bulunmakta..
Bugün ömrümün geride kalan son günü...

zamzam23

Alıntı yapılan: ByteMaster - 03 Mart 2011, 21:30:24
austriamicrosystems in manyetik encoder chipleri var.

http://www.austriamicrosystems.com/eng/Products/Magnetic-Encoders/Rotary-Encoders


bu sensörden sipariş verdim. 3 tane sample. bedava yolluyorlar bakalım elıme gececekmı gercekten. ama manyetik encoderler nasıl calısıyor cıkısında ne verıyor montajı nasıl oluyor yardım eder mısın biraz