Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Aceminin C# sorulari

Başlatan z, 30 Mayıs 2012, 08:19:05

bocek

Ben şöyle yapıyorum:
Visual Studio'da ProjeIsmi.resx isimli proeje dosyasına çift tıklıyorum projedeki resource'lar açılıyor. Eklemek istediğim resimleri buraya sürükle-bırak yapıyorum böylece projeye resource olarak eklenmiş oluyor. Burada resource ismini istersem değiştiriyorum.
Dikkat edin proje dosyası olarak değil resource olarak eklemiş oluyorum.
Bundan sonra da
Images.GetBitmap(ProjeIsmi.ResminAdi)
fonksiyonu ile istediğim yerde kullanıyorum.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

Mucit23

Bende şöyle yaptım. Setup dosyası oluştururken ilgili resimleri de proje dosyasına ekledim. Dolayısıyla setup kurulurken Projenin kurulduğu yere benim resimleri atıyor otomatik olarak. Daha sonra program içinde programın kurulu olduğu dizini bulup, "Programın kurulduğu dizin\resim.jpg" şeklinde ilgili resmi çağırıyorum. Çalışıyor gibi ama uygun bir yöntem mi emin değilim.

bocek

Öyle de olur ama çok şık bir yöntem değil bence. Dediğimi yapın siz. Hem bu yöntemle ses, video vb. kaynakları da ekleyip rahatlıkla kullanabilirsiniz.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

Mucit23

Teşekkürler. Aynen dediğiniz gibi yaptım. Hem bu proje için hemde ileriki uygulamalar için işime yarayacak güzel bir yöntem öğrenmiş oldum.

foseydon

iki yonteminde avantaji dezavantaji var. setup dosyasina ekleyip hedef bilgisayara kaynaklari(resim) atarsaniz, yazdiginiz baska programlarda da ayni kaynagi kullabilirsiniz. misal, projeniz 3-4 ayri promramciktan olusuyor hepsine ayri ayri resim gommez boyuttan kar edersiniz. dezavantaji, resimler kullanici tarafindan erisilebilir oluyor. silinirse yine portler.