100A Akım sensörü

Başlatan marecrisium, 01 Nisan 2015, 19:58:43

marecrisium

Fırçasız motor faz akımlarını ölçmek için bir akım sensörüne ihtiyacım var. Max. 100A ve 0.1A çözünürlükte, 5V beslemesi olan, mümkünse izole bir akım sensörü var mı bildiğiniz ? Band genişliği de en az 20khz olmalı.

Klein

Elimde ABB'nin akım sensörü olacaktı. Kaç A olduğunu hatırlayamadım şimdi. Yarın bir bakayım. Unutursam Ö.M. ile hatırlatın.

Saruman

Allegro firmasının ACS serilerini araştırabilirsiniz. Mesela ACS756 100A ve 120KHz band genişliğine sahip , yalnız offset sıkıntısı yaşayabilir ve 100mA hassasiyetle ölçüm yapamayabilirsiniz.İncelemekte fayda var.

FxDev

0.1A çözünürlük sizin ADC çözünürlüğünüze kalmış. Bu konuda ben HAIS-50 öneriyorum. Pahalı bir üründür ama +-150A ölçer. Referansını da çıktığı için offset problemi yaşamazsınız.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

marecrisium

Ben LA 100-P denedim ama kullanması sıkıntılı. Simetrik besleme istiyor. Bu 5V beslemesi olanlarla simetrik besleme isteyenlerin farkı nedir ?Çıkışları ne şekilde fark ediyor? Hangisi daha az ek devre istiyor sizce ? Bu arada adc çözünürlüğüm 12bit.