STM 32F7 ile 4.3" WQVGA TFT LCD capacitive touch uygulaması

Başlatan _PICMAN_, 13 Eylül 2015, 21:12:51

_PICMAN_

STM32 CubeMX kullanarak BSP ve HAL kütüphaneleri ile PAINT çalışmam. STM32F7 Discovery kitindeki Touch Panelin max 5 dokunma özelliği sayesinde aynı anda 5 faklı renk çizimi.

https://www.youtube.com/watch?v=gLiiFeK6mnk

HasanAlphan

Hocam yardımınıza çok ihtiyacım var 1 haftadır stm32f746 g disco kartıyla uğraşıyorum 1 haftadır ekrana bir isim bile yazdıramadım yardımcı olursanız çok mutlu olurum teşekkürler

HasanAlphan

picman hocamız bunu görmeyebilir en son 2018 de girmiş fakat bunu görüp bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim .

OG

Bu arkadaşın "ben yaptım oldu" dışında
yardım amaçlı bir paylaşımını görmemiş
ve geçmişte kendisini eleştirmiştim.

Sorununu açıkça yaz, belki yardım edebilen çıkar.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

HasanAlphan

valla hocam sorunum bu karta hiç bir şekilde ekrana birşey yazdıramama o zaman yine kaldım tek başıma heralde bu forumdada bu kartla uğraşan bu hocam ile benmişim o da dediğiniz gibiyse daha gitti yapılacak birşey yok

taydin

Hemen enseyi karartma :) Öncelikle kartın sağlam olduğundan emin misin? Kendi üzerinde gelen program ekrana birşeyler yazıyor mu? Eğer demo programı çalışıyorsa hardware sağlamdır herhalde.

Ondan sonra şimdiye kadar neler yaptın, neleri denedin? Bunları ayrıntılı olarak yaz. Program kaynak kodunu da buraya yükle. Eğer bunları yapmazsan, insanlar belki de "bu hiçbirşey yapmadı, hiçbir bilgisi de yok, birilerinden hazır bir program alıp ev ödevini yapacak" diye düşünebilir.
Timur Aydın (mekatronik.org)

HasanAlphan

tamam hocam öyle yapmayı düşünüyorum her detayı fotoğraflayıp baştan konu olarak açayım kartım kesinlikle sağlam hocam yanımda yükleme yapıp kartı kullandı

KONYALI

Merhaba
_PICMAN_ kullanıcı adlı arkadaşın kendi blog sitesi,

http://www.digitalruh.com/wordpress/

Aktif olarak devam ediyor sanırım belki oradan iletişim kurabilirsiniz.

HasanAlphan

aynen arkadaşa ulaşmak için bütün yolları denedim sitesinden mail attım youtube hesabını bulup oradan yorum attım bakalım artık :) nasipse

HasanAlphan

Çok kapsamlı bir yeni konu açtım öncedende açmıştım fakat modarötör aktif değil mi modaratör arkadaş konumu acilen onaylaması gerekiyor

xfrieyt

Sorunu yazarsan tam olarak ben yardımcı olurum . Bu tarz kitler ile STemWin,TouchGFX kullandım. Öncelikle CUbeMX'in repo'sundan ornekleri deneyerek baslamakta fayda var. Orada direk application var. Bir bak kart çalısıyor mu ?

HasanAlphan

HasanAlphan

Keilde kodladığım durum raporu izleme projem arayüz hazırlamadan sadece keilde kodlama yaparak hazırladığım projem bu

genel olarak keildeki proje dosyalarım ve ekran görüntüsü bu görüntüye ekledim

amacım keilde kodladığım projeyi bu ara yüz ile etkileştirmek yani ben touchgx kullanarak hazırladığım arayüzü önceden hazırlamış olduğum projeyle etkileştirmem gerekiyor basit bir arayüz hazırladım run dediğimde beni bu ekrana götürmesini istiyorum ama her ikiside farklı proje dosyası oluşturduğu için birbirleriyle entegre edemiyorum tek yapmak istediğim arayüzde bir tuşa bastığımda bu ekrana götürsün beni ve geriye bastığımda beni ana ekrana geri taşısın tam 2 haftadır bu konuyla uğraşıyorum belki bir fikir belkide yardımcı olabilirsiniz

yldzelektronik

Sorunu tam anlamadım. Ama eğer konu TouchGFX ile proje oluşturmak ise çokça doküman var. Faydalanabilirsiniz. Hatta adım adım anlatılıyor.

https://touchgfx.zendesk.com/hc/en-us/sections/360002983492-CubeMX
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

HasanAlphan

touch gfx ile zaten bir proje oluşturdum hocam arayüzüm hazır sadece önceden keilde hazırlanan projeyi bu ara yüze nasıl entegre ederim onu bilmiyorum eğer bilginiz var ise yardım edebilirseniz çok sevinirim projeyi teslim etmem gerekiyor