Programlama için bilgisayar önerisi

Başlatan unknownperson, 03 Nisan 2018, 11:49:20

unknownperson

Merhabalar, programlama yapabileceğim ve biraz da linux öğrenebileceğim bir laptop almayı düşünüyorum. Android'e uygulama geliştirme, JSP ile web programlama gibi işlerle uğraşıcam. Sistemimde Ubuntu ve ya türevleri olacak. Şu sistem uygun mudur ?

İşlemci: Intel Core İ5 2520 2.5 GHZ
SSD : 240 GB SSD disk
RAM : 4 GB DDR3 RAM
Ekran Kartı : Intel HD Graphics 3000

yldzelektronik

Ben de almayı planlıyorum bir laptop. Takipteyim.

Ben de yazılım ve donanım için almayı istiyorum. Solidworks, Altium gibi programları kullanmayı planlıyorum. Bu yüzden biraz güçlü bir makine almak istiyorum. SSD 512GB olursa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Bir de yurtdışından getirtebiliyor muyuz acaba?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

GreeN

Alıntı yapılan: unknownperson - 03 Nisan 2018, 11:49:20Merhabalar, programlama yapabileceğim ve biraz da linux öğrenebileceğim bir laptop almayı düşünüyorum. Android'e uygulama geliştirme, JSP ile web programlama gibi işlerle uğraşıcam. Sistemimde Ubuntu ve ya türevleri olacak. Şu sistem uygun mudur ?

İşlemci: Intel Core İ5 2520 2.5 GHZ
SSD : 240 GB SSD disk
RAM : 4 GB DDR3 RAM
Ekran Kartı : Intel HD Graphics 3000

Bu ikinci el mi? i5-2520 vasatın altında bir işlemci. Sizi üzer diye düşünüyorum. Bir bildiğiniz varsa paylaşırsanız sevinirim.
Terörü Lanetliyoruz.

foseydon

benim bilgisayar i5, 8gb ram 120 gb ssd, 1tb hdd, grafik islemci gtx850 ve intel'in onboard ekran karti var. cok temiz calisiyor cihaz, ana calisma ortami olarak kde neon kullaniyorum fisek gibi hizli. windows 10 amiyane tabirle biraz aniriyor ama cihaza win 10 kurdugumdan beri format atmadim. temiz 3 sene olmustur, formatlasam win 10'da da randuman alirim eminim.

islemci bence hic onemli degil, isterseniz i3 alin. ama grafik isleri ugrasacaksaniz, dandik bile olsa ayri bir ekran karti olan cihaz daha cok randuman verir. asil onemli olan bence baslamak, kesenize en uygun aleti alin baslayin. hatta, ben windows falan ugrasmayacagim derseniz odroid tarzi biraz guclu bir sbc alip bununla bile baslayabilirsiniz. bu cihazlarin ilk cikis amaci, cocuklara ucuz yollu bir bilgisayar saglayip programlamaya baslamalarina vesile olmak zaten.

@yldzelektronik

yurtdisindan bilgisayar siparis ile getirtirseniz gumruk verirsiniz. astari yuzunden pahaliya gelir, birde bozulursa veya bozuk gelirse falan ugrastirir. ama tanidik birisi alip getirecekse, yurt disindan almak daha mantikli.

memoliz188

donanımlarınız belli bir yere kadar yeterli olacaktır ancak kullanacağınız programlama yazılımları da bilgisayarınızın zorlanmasına etkisi olacak ben visual studio kullanıyorum daha önceki kullandığım bilgisayarı derleme sırasına yaşadığım kitlenmelerden dolayı değiştirmek zorunda kaldım şuan i7 işlemci ssd disk 8 gb ram bir bilgisayar ile sorunsuz çalışmakta.

Sozuak

İ5 ve Harici grafik kartı mutlaka olsun. Ofis uygulamaları için HD3000 yeterli. Varsa ismine aldanıp HD4000 tercih etmeyin o daha beter. çift disk yuvalı bir dizüstü alırsanız 250gb ssd yanına ihtiyaç halinde 1-2tb disk eklersiniz. Onboard bellekli tipler var. Ek yuvaları boşta bırakıyor yine ihtiyaç olunca 8-16gb belleğe çıkarsınız.

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Sozuak

8 ile başlarlarsa slotlar dolu gelir. 4gb alırlarsa ve iki slot varsa ya tek 8 yada 2 adet 8gb  ekleme imkanları olur.

Melih1802

engerex

arif2018

işlemci intel i5 , ram 6 yada 8 , ssd diskli bir laptop  işinizi görür