18 Ekim 2018, 19:17:25

Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H


Pic kodlama ücretli/ücretsiz yardım

Başlatan conqu3ror, 07 Ekim 2018, 18:12:21

conqu3ror

PIC C Compiler ile Proteus simulasyon ile çalışmasını görebileceğim aşağıdaki gibi bir programlamaya ihtiyacım var zaman ayırıp okuyarak bilgi vermenizi rica ediyorum.

Bu 2 program aracılığıyla bir devre tasarlamam gerek ancak çok yeni olduğumdan pek bir sonuç bulamadım internette veya bulduklarımdan pek bir şey anlayamadım.

Yapmak istediğim devre şu şekilde;
LCD ekran üzerinden butonlarım ile devrenin tüm seçimlerini yapabileceğim.

İlk olarak çalışacağı hafta günlerini seçiyorum.
1. adım: pazartesi, salı... gibi devrenin haftanın hangi günlerinde çalışacağını seçiyorum.

Yukarıdaki seçimi yaptıktan sonra ,
2. adım: seçilen haftanın günlerinde devrenin hangi saatler arasında çalışacağını seçiyorum. yani Pazartesi ve Cumayı yukarıda seçtim pazartesi ve cuma günleri için devre çalışma saatleri seçiyorum, belirttiğim saatler arasında çalışmaya başlayacak mesela 08:00 - 12:35 arası çalış diyeceğim. Bu değer sabit değil istenilen saatler arası seçilecektir.

Son olarakta yukarıda seçilen saat aralığında devreye döngülü bir timer ekleyeceğim.
3.adım: pazartesi ve cuma günü saat 08:00-12:35 arası her 3 dakikada 1 röleyi 5 dakika çalıştır 3 dakika bekle sonra yine 5 dakika çalıştır 3 dakika bekle.... sürekli bu seçtiğim dakikalar arası periyodik bu işlemi yapacak seçilen saat aralığında. ve bu son seçilen döngü zaman aralıkları istenildiği sıklıkla değiştirilebilir olmalı sabit bir değer değil.

Her şeyi ayarladıktan sonra devre otomatik seçilen değerler doğrultusunda periyodik olarak röleyi açıp kapatacak.

Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? çok zaman alacak bir şey ise ücretli de olsa yardımcı olmanızı rica ediyorum p.m atabilirsiniz dönüşünüzü bekliyorum.

İyi çalışmalar.