Nsl32 yapmak

Başlatan rayman, 31 Aralık 2018, 21:29:11

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: rayman - 01 Ocak 2019, 20:33:06Bunları biliyorum işte o kalıbı önemli olan yapabilmek

Kalip slikonlari var hocam nette bir bak derim.

sezgin05

Düzeltme

yas

rayman

Alıntı yapılan: sezgin05 - 01 Ocak 2019, 21:31:59Kaç adet lazım basabilirim...

Ne kadar olursa iyi olur.. Ne kadardan yaparsınız ?

z

Alıntı yapılan: rayman - 01 Ocak 2019, 20:33:06Bunları biliyorum işte o kalıbı önemli olan yapabilmek

Elisi dersi almadin mi ilkokulda?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

tekosis

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

z

Balmumu yoksa mum, yoksa kalıpcı macunu ile sanatsal çalışmanı yap. Bunları kesmek eklemek, parça yapıştırmak ya da parça almak kolaydır. makep bıçağını ve ince teneke parçalarını alet edevat olarak kullanabilirsin.

Ben teneke parçalarını tercih ediyorum çünkü lehimleme şansım var.

Örnek parçayı yaptınmı gerisi zaten kolay.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

rayman

Yani ufak birşey yapabilmek için iş uzuyor onu al bunu al derken her yer malzeme doluyor :D Birileri yaparsa şunu iyi olur. Tabi elinde 3d makinesi olan varsa oda yapabilir neyse ödenir diye düşündüm.

sezgin05

@rayman: Mesele ücret değil hocam. 40-50 tane falan ise veririm makineye yapar. Para falan istemem yani. Ama sürekli lazım olacak bir şey ise kalıp işine girmeniz gerekir.

JOKERAS

Alıntı yapılan: z - 02 Ocak 2019, 00:47:14Elisi dersi almadin mi ilkokulda?

Yaaa ne Film adamsın z:)
Sabah sabah hiç güleceğim yoktu:))

rayman belliki uğraşmak istemiyor:)

rayman

Nsl32 yı yapmak için mavi led aldım. Datasheetinde photosel diyot ldr sembolü var. Ancak sizlere bir kaç sorum var ;
Bu nsl32 acaba içinde mavi led mi var ! Mavi led 3.3 volta çalışıyor o yüzden sıkıntı yaratabilir mi devrede hassas olduğu için ?
Ve resimdeki diğer malzemeler ise metal kasa olan fotodiyot , led şekilde olan ise foto transistör  böyle sattılar. İtiraz ettim ama böyle geliyormuş.. Şaşırdım. Şimdi bu malzemeyi mavi led + metal olan transistor şeklindeki malzeme ile mi yapayım? Yoksa kırmızı , + ldr şeklinde mi ? Fototransistör ışığı aldığında kısa devre olur mu ? Ldr ye göre ne farklılıklar gösterebilir ?

rayman

Bu yukardaki iki malzeme ile plastik kabın içine kapattım.. Mavi led koydum ancak , ölçü aleti direnç konumda iken mavi lede enerji verince fotostransistör vede fotodiyot pinleri farklı bir tepki gösterdi. Örneğin 150 ohmlarda sürekli ölçü aleti gidip geldi. Yani direnç değeri değişmedi.. Bu ne gariptir?

Ersin

Beyaz 5630/5730 smd led ile de dene