Mause için teknik yardım

Başlatan dmx11, 04 Temmuz 2019, 20:23:56

yesilu

web kamerası ve aşağıdaki programla, hiçbir özel donanıma ihtiyaç duymadan halledilebilir (programı denedim, beklediğimden çok iyi çalışıyor)

https://www.fosshub.com/Enable-Viacam.html

dmx11

programi yatar durumda kullanmak cok zor bende oturamiyorum tarif eden arkadaslardan makul fiyata yapicak varmi acaba

mehmet

Bu olay ticarete dönüşmesin.
Projeyi yapan arkadaşlar, sembolik
bir ücret karşılığında "Türkiye
Sakatlar Federasyonu" na projeyi
devretsin.
Dağıtımı/satışı ilgili dernekler
yapsın.

Konunun uygun şekilde devam
edebilmesini umuyorum.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

ibra

Alıntı yapılan: dmx11 - 10 Temmuz 2019, 22:18:34programi yatar durumda kullanmak cok zor bende oturamiyorum tarif eden arkadaslardan makul fiyata yapicak varmi acaba

Selamlar ben elektronikle hobi olarak ilgileniyorum. Seve seve şu şekilde yardımcı olmak isterim; sağ ve sol ayaklarınızın altına farenin sağ ve sol tıklamalarının yerine geçecek iki adet pedal yerleştiririz, avuç içinizle mouse yi zaten yönlendirebiliyorsunuz, belirttiğiniz üzere tek problem tıklamaysa bu şekilde kolayca halledebiliriz?
A_C5h5n5

dmx11

sevgili mehmet ticarete donusecegini sanmam numune olucak kisisel bisey.ama sorun bensem ben bozuyukte oturuyorum ve engelli dernegine uyeyim yapan arkadas dernekle iletisime gecebilir
Sevgili ibra c5 omurilik felciyim göğüsden aşağı his ve hareket yok kollarımda dirseğe kadar hareket var o yüzden sağlam yer ağzım kalıyor

devrecii

Ben yapar yollarım hiç üzülme, ne parası. 

Şu ön sayfada çizdiğim gibi bir şey yapmaya çalışacağım güzel olur olmaz bilmiyorum, hiç birşey yapamazsak basit bir push buttonla dişinin arasında tıklayacağın basit bir düzenek yapar yollarız.

Dilinle sağa götürdüğünsa sağ button sola götürdüğünde sol button yukarı aşağı götürdüğünde ise sayfayı yukarı aşağı scroll yapan mouse trackbar gibi, bir tane de diline mausu da hareket ettirebileceğin iki tane farklı düzenek yapmaya çalışacağım.

(başka birşeyler yapan arkadaş varsa yazsın yapmıyım)

bymrz

Alıntı yapılan: ibra - 10 Temmuz 2019, 23:14:02Selamlar ben elektronikle hobi olarak ilgileniyorum. Seve seve şu şekilde yardımcı olmak isterim; sağ ve sol ayaklarınızın altına farenin sağ ve sol tıklamalarının yerine geçecek iki adet pedal yerleştiririz, avuç içinizle mouse yi zaten yönlendirebiliyorsunuz, belirttiğiniz üzere tek problem tıklamaysa bu şekilde kolayca halledebiliriz?

Arkadaş ayaklarını da hareket ettiremiyor maalesef.

Bu projeyi yapacak birisi olursa ben de maddi destek verebilirim...

muhittin_kaplan

mekanik birşeyler lazım mı, görüntü işlemeyle yapılabilecek birşeyler yokmudur ?

devrecii

Dil jostiğini yaptım kullanımı kolay gayet güzel oldu derken,  bir süre sonra dilimin ucunu acıtmaya başladı sanki dilin ucu yanmış gibi, böyle bişey olacağı hiç aklımın ucuna bile gelmemişti :(

Bu haliyle iş görürü ama mouse içinden kablo çıkarıp button yapmak daha çok daha kulanılabilir.

Dişinle buttona basabilirmisin senin için uygunmudur?

Yaptığım şeyi de sana gönderebilirim ama aklıma birşey takıldı yan yatarak kullanıyorum demişsin , dilini yukarı kaldırdığında mouse yukarı mı çıkmalı yoksa sağa sola mı gitmeli buna da kafam takıldı ?

Ya da toptan farklı bir fikir düşüneceğiz  :(

power20

Orijinal dil çubuğu nasıl yapılmış, hangi malzeme kullanılmışsa onu bulmalı

devrecii

Alıntı yapılan: Kılıç - 13 Temmuz 2019, 00:14:47Orijinal dil çubuğu nasıl yapılmış, hangi malzeme kullanılmışsa onu bulmalı

Ben balon kullandım su geçirmesin diye, balon da sanki dil üzerindeki papillius hücrelerini çekiştiriyor  :D yanma hissi oraya çkıyor, kaygan olması lazım galiba.

Yan yatar vaziyette kullanıyormuş , ben boynu ağrıyordur diye düşündüm?

Şu sitedeki yeni üye moderatör mesaj onayı şaçmalığı yüzünden cevap yazamıyor heralde

@dmx11   Web kamerasını yan çevirsinler  öyle bir dene bakalım nasıl olacak? Rahat kullanabilecekmisin ?

dmx11

Sirtustu yatiyorum dil ile kullanabilirm ama ufak buton olup disle basmak daha kolay benim icin

Melih1802

MB_77

@iboibo çok hoş bişi olmuş. Balonun dandik malzemesi kimyasal olarak da etkiliyordur muhtemelen. Mouse tuşu mu lazım yoksa hareketi de mi lazım buna açıklık getirmek gerek.

@dmx11 tasarımda en pratik ve en yüksek faydayı sağlamak için senin neye tam olarak ihtiyacın var daha detaylı belirtirsen konu çok daha rahat ilerler. Mesela fareden daha çok hareket gerektiren klavyeyi nasıl kullanıyorsun. Yazı nasıl yazıyorsun.

Başka bir fikir de şu olabilir. Konu tıklamadan ibaretse sesli komut tarzında bişi de olabilir.

MB_77

Online savaş oyununda fareyle tüfeği ateşlemekten o farenin svicinin 'tıkları' bir süre sonra parmağımı iğne batar gibi acıtırdı.

Kullanılacak sviç çok hafif olmalı. Diş daha hassastır ve arada tık vuruntusunu sönümleyecek deri olmayacak. Cep telefonlarının tuşları gayet hafif mesela.