Pice komut seti tanitilirmi ?

Başlatan parametre, 08 Kasım 2019, 18:28:47

parametre

Pic kontrol islemcisi calistiracak sekilde herhangi bir islemci komut seti tanitilabilinir mi merak ettim ?

Erol YILMAZ

MCU diğer komutlara göre çalıştırılabilir elbette.
PLC ler gibi....

MC_Skywalker

Başka bir işlencinin komut setini çalıştırmak için PIC'e emulatör yazılması gerekli.

mufitsozen

Alıntı yapılan: parametre - 08 Kasım 2019, 18:28:47Pic kontrol islemcisi calistiracak sekilde herhangi bir islemci komut seti tanitilabilinir mi merak ettim ?

Tabii ornegin C ilede program yazabilirsiniz, yada Basic yada istediginiz baska bir dille program yazabilirsiniz.
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

Kabil ATICI

Tam komut değilde belirli bir işlem yapısını ve komutlar sinsilesini MACRO olarak tanımlayıp kullanabilirsin. Özellikle sürekli olarak tekrarlanan bir işlem dizisini macro olarak tanımlayıp kullandığında, ki çoğunlukla bir komut gibi işlem görecektir, derleyici derleme esnasında bu kodun (komutun) kullanıldığı yerlere kendi işlevini yerleştirecektir ve o şekilde derleyecektir. Tıpkı  c veya üst seviye dillerde olduğu gibi. Ama bunu her bir program için uygulamanız gerekir.
ambar7

z

Islemcin yeterince guclu ise emulator yazabilirsin. Hatta cevre birimlerini bile emule edebilirsin.

Mesela ARM islemci ile gelistirdigin emulator ile PIC islemci icin yazilmis programlari hic degistirmeden dogrudan kosturabilirsin.

Bu durumda PIC islemci icin yapilmis karta PIC takmayip yerine bu emulatoru takabilirsin.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

parametre