IBM ViaVoice lazım. Türkçe destekli ....

Başlatan Ziya, 26 Mayıs 2006, 16:44:48

Ziya

Arkadaşlar, IBM ViaVoice programı arıyorum. Türkçe destekli .... Bildiğiniz bir yerlerde bağlantı adresi var mı?
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

SpeedyX

http://www.hemenpaylas.com/download/803825/LimeWireWin.rar.html

Hocam LimeWire programı ile aradım, birkaç versiyon çıktı. Karar veremedim, programı koydum bende.

KAZIMUGUR

eMule de var.

Bildiğim kadarı ile Türkçe desteği yok.
IBM ViaVoice Pro USB versiyonunu kullanmıştım pekde başarılı değil.

Alternatif olabilirmi.

e3

Hocam ben Rapid linki bulmuştum.Linkte Arabic-English yazınca buraya eklemekten vazgeçtim.Ama isterseniz tekrar arar,bulur ve buraya koyarım.İyi günler. 8)
.eem.

Ziya

Alıntı yapılan: "SpeedyX"http://www.hemenpaylas.com/download/803825/LimeWireWin.rar.html

Hocam LimeWire programı ile aradım, birkaç versiyon çıktı. Karar veremedim, programı koydum bende.
Hocam, programı kurdum ve araştırmaya başladım. Aradığım programın bir kaç değişik versiyonu var. Gelişme oldukça yazarım buradan. Teşekkürler.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

Ziya

Alıntı yapılan: "KAZIMUGUR"eMule de var.

Bildiğim kadarı ile Türkçe desteği yok.
IBM ViaVoice Pro USB versiyonunu kullanmıştım pekde başarılı değil.

Alternatif olabilirmi.
Hocam, emuleden bir şey indirmek çok çok zor benim bağlantılarımda. Bunun kolay bir yolu var mı?

IBM viavoice Türkçe'yi destekleyen tek ses tanıma programı diye biliyorum. Türkçe'yi desteklediğine %100 eminim. Bu tür programların başarılı olmasının tek şartı vardır ve bunu her speech recognition programının tanıtımına yazarlar: "çok çok kaliteli mikrofonunuzun olması gerekir".

Deneyeceğiz bakalım. SpeedyX hocamın LimeWire programı IBM viavoice 10 iso bağı verdi. 695 MB. Diğerleri sanki 1 MB altında  :?:

KAZIMUGUR

Okul veya devlet dairelerinde eMule zor.Genelde tanıdığım arkadaşlar hızlı internet bağlantısı olan cafelerle anlaşıyorlar ve biraz geç saatlerde,kimsenin olmadığı saatlerde çabucak indiriyorlar.

Türkçe desteği sadece "çığöşü" kadar.

Omnipage nin "Dragon Naturally Speaking" programı çok daha isabetlidir.Biraz büyücektir,aynı zamanda komut kabul eder,GVZ gibi.

Hepside kurulumda sisteminizi test eder ve uzunca bir süre yazılar okutur.Bazıları buna göre düzenlemeler yapar bazıları sizin düzelmenizi önerir. :)

Ziya

Alıntı yapılan: "KAZIMUGUR"Okul veya devlet dairelerinde eMule zor.Genelde tanıdığım arkadaşlar hızlı internet bağlantısı olan cafelerle anlaşıyorlar ve biraz geç saatlerde,kimsenin olmadığı saatlerde çabucak indiriyorlar.

Türkçe desteği sadece "çığöşü" kadar.

Omnipage nin "Dragon Naturally Speaking" programı çok daha isabetlidir.Biraz büyücektir,aynı zamanda komut kabul eder,GVZ gibi.

Hepside kurulumda sisteminizi test eder ve uzunca bir süre yazılar okutur.Bazıları buna göre düzenlemeler yapar bazıları sizin düzelmenizi önerir. :)
Emule evde sorun çıkartıyor. Neredeyse hiç bir şey indiremiyorum. Ses tanıma programlarını daha önce kullanmıştım. Gerçi o zaman Pentium II (32 MB) vardı ve performans idare eder düzeydeydi. Her yerde iyi bir mikrofonunuz (100 dolarlık gibi) yoksa bu işten vazgeçin anlamına gelen yazılarla doluydu. Bu işi becerebilirsem belki kitap yazarım diye düşünüyorum.

Bazı programlar ses ve hece eşleştirmesi yaptıkları için başlangıçta kullanıcıyı yoruyor. Hele bir de telafuzunuz kötüyse  :oops:

OG

Alıntı YapEmule evde sorun çıkartıyor. Neredeyse hiç bir şey indiremiyorum
Hocam ilgili portlarınız açıkmı? Modem ve windows dan port ayarı gerekebilir. Firewall varsa onda da ayar gerekir. Yoksa hızınız yerlerde sürünür.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Ziya

Alıntı yapılan: "OG"
Alıntı YapEmule evde sorun çıkartıyor. Neredeyse hiç bir şey indiremiyorum
Hocam ilgili portlarınız açıkmı? Modem ve windows dan port ayarı gerekebilir. Firewall varsa onda da ayar gerekir. Yoksa hızınız yerlerde sürünür.
Sorun hızdan ziyade aktif olmaması. Geceleri 100-200 kb kadar bir indirme yapıyor. Gündüz (3-5 ay önce) 300 MB üzerinde indirme yapmıştım. Port ayarları tamam gibi ama windowsun firewall u bir şeyler yapıyorsa onu bilmiyorum.