25 Nisan 2019, 19:57:56

Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME


PLC Simulator

Başlatan fatihgns, 03 Haziran 2006, 01:21:34

fatihgns

Kendi oluşturduğunuz konveyör, motor, sensör ve diğer hazır verilen malzemleri kullanarak sistemler oluşturup bu sistemleri yazdığınız siemens s5 veya s7 programla çalıştırabileceğiniz güzel bir program
Tek eksiği dilinin almanca olması.

http://www.mhj-software.com/download/SPS-VISU-V3-Demo.exe
v3.21 versiyonudur

daha alt versiyonların crack'ını bulunabiliyor. Fakat bu versiyonların programını bulamadım. Bulabilen arkadaşlar buraya linkini eklerse herkese faydası olur.

Ayrıca:
http://www.ibhsoftec-sps.de/
S5'in dos versiyonunu sevmiyenler için s5/s7 beraber kapsayan programlar ve simülatörler mevcut. İngilizce versiyonlarıda var. Bununda tek eksiği krakı bulunmuyor. Eğer bulan arkadaşlar varsa eklesin lütfen.

ben bir arkdaştan windows ortamında çalışan s5 programın tam sürümünü bulmuştum. Bu program ile s5 dos ortamında çalışan program gibi plc'den program alıp yazdırabiliyor ve bu programları inceleyebiliyorsun.
Bizzat S5win programı plc de deneyip program okudum ve başka bir programı yükledim. Fakat online olarak programın çalışmasını izliyemiyorum. Bildiğiniz gibi s5 dos verisyonunda online olarak plc programın çalışmasını izleyebiliyoruz.

S5win:
indir: http://www.hemenpaylas.com/download/855001/S5WIN.zip.html
veya
indir: http://rapidshare.com/files/26764/S5WIN.ZIP.html


farukzeynep arkadaşın verdiği s7-200 simülatör programı:
http://personales.ya.com/canalPLC/descarga.htm
her program çalıştırıldığında şifre ister:
S7_200: 6596   (ingilizce ve ispanyolca)
PC_SIMU: 9966 (ispanyolca)
CADe_SIMU: 4962 (ispanyolca)

picusta

Verdigin linkler için bir kere daha tesekkürler.
Ben daha önce forumda bulunan S5Win'i indirmistim ve çok isime yaradi. Almancaydi, ladder olarak göremiyoruz, sadece lojik kapi halinde görebiliyoruz, help'i yoktu. Bu verdigin ingilizce ve help'i çalisiyor

Ayrica online izleyemiyorum yazmissin, ama aslinda izlenebiliyor, nasil oldugunu bulmak için 3 ay aradim.
önce PLC ile baglanti kuruluyor sonra status display'e tiklaniyor, iste bu kadar basitmis.

omenek

s5win dosyası silinmiş tekrar yükleyebilirmisiniz.

picusta


omenek

Hocam program çalışıyor sağolun.S5 plc den alınmış bir programı import yaparak açıp inceleyebiliyorum fakat programda kullanılmış olan örneğin I0.0 veya M1.2 arattırıp hangi networklarda kullanıldığını listeleme özelliğini bulamadım acaba bu programda bu özellik yokmu yoksa benmi bulamadım.

picusta

Alıntı yapılan: "omenek"Hocam program çalışıyor sağolun.S5 plc den alınmış bir programı import yaparak açıp inceleyebiliyorum fakat programda kullanılmış olan örneğin I0.0 veya M1.2 arattırıp hangi networklarda kullanıldığını listeleme özelliğini bulamadım acaba bu programda bu özellik yokmu yoksa benmi bulamadım.

Bahsettigin Cross Reference. PLC programlarken, bakim yaparken çok yararli bir islev. Display Cross Reference simgsi var (sari, soldan 5.) sonra F4'e bas.
Sayende eski kullandigim programi açmis oldum, otomasyoncular arasinda destek olmaliyiz birbirimize.

fatihsun

15 Eylül 2018, 01:20:09 #6 Son düzenlenme: 15 Eylül 2018, 01:21:14 fatihsun
Merhaba,
picusta tekrar programı yüklermisiniz. Eski bir sürüm olmasına rağmen zamanında bayağı işime yaradı. Fakat programı kaybettim. Yeni sürümü buldum. Fakat elimde eski sürümüde tutmak istiyorum. Bu arada yeni sürümü version 7.3.3 buradan indirebilirsiniz: https://mega.nz/#!cDxh2ASR!fLZxhHxdMG4YcDzMbPpW_vk5zc_GVE07iCutrpBtEv4
fatih

fatihgns

15 Eylül 2018, 02:17:57 #7 Son düzenlenme: 15 Eylül 2018, 17:15:44 fatihgns
Merhaba,
@picusta S5Win programını tekrar yüklermisiniz. Eski bir sürüm olmasına rağmen zamanında bayağı işime yaradı. Fakat programı kaybettim. Yeni sürümü buldum. Fakat elimde eski sürümüde tutmak istiyorum. Bu arada yeni sürümü version 7.3.3 buradan indirebilirsiniz: https://mega.nz/#!cDxh2ASR!fLZxhHxdMG4YcDzMbPpW_vk5zc_GVE07iCutrpBtEv4