24 Ekim 2019, 10:09:05

Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d


ATMEL24c512

Başlatan Logan, 20 Haziran 2006, 13:32:04

Logan

Selam arkadaşlar.Acaba aramızda daha önce atmelin 24c512 epromunu kullanan oldu mu? Pic Basic' teki I2cwrite komutu ile yazma işlemi yaparken 2 byte yazıp 2 byte boş bırakıyor ve bu işlemi sadece 100. byte'a kadar devam ettiriyor.Daha sonrasını ise boş bırakıyor yani yazmıyor.Ben elimle IC-Prog'tan yükleme yaptığım zaman okurken problem çıkmıyor.Yardımlarınızı bekliyorum.Hepinize kolay gelsin.
İmza.

nonstradam

merhabalar logan kardeş  :D i2c komutundaki adres bilgisinin tipini word olarak tanımladınmı. byte olarak tanımlıysa sorun bundan olabilir.

Logan

Tanımladım canımıniçi.Epromda 65535 adet byte var tabiki word olarak tanımladım.Başka fikir üret. ;)  ;)  ;)
İmza.

efe1409

Alıntı yapılan: "Logan"Tanımladım canımıniçi.Epromda 65535 adet byte var tabiki word olarak tanımladım.Başka fikir üret. ;)  ;)  ;)


Birbirimize biraz daha saygılı olalım LÜTFEN.... :evil:  :evil:  :evil:
Arkadaş yardımcı olmak amacıyla fikir belirtmiş.Hem yardım istiyorsun hemde gelen önerilere saygısızca karşıyorsun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :evil:  :evil:  :evil:
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

e3

@efe1409 hocam.Galiba bu iki arkadaş birbirlerini tanıyorlar.Hitap şekline baksanıza. :D :D

Alıntı yapılan: "Logan"Tanımladım canımıniçi.


Alıntı yapılan: "nonstradam"merhabalar logan kardeş :D


Bu samimiyet arkadaş olmalarından kaynaklanıyor olsa gerek.Yoksa forumda böyle şeyler olacağını zannetmiyorum. :) İyi günler.
.eem.

Logan

Protection'un dediği gibi, biz nonstradam ile birbirimizi tanıyoruz.Yaklaşık 5 sene aynı firmada çalıştık.Bu samimiyet oradan geliyor. Anlıyabileceğinizi düşünmüştüm.Protection anladı fakat efe1409 bu cevaba biraz sinirlendi galiba.Tabiki forumda böyle cevaplar yazılmaz.Neyse uzatmıyalım.Bu kadar sert çıkmana bi anlam veremedim. :?:  :?:
İmza.

OG

Samimiyet aranızdaki meseledir.

Uzatmaya gerek yok.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.