TURK TELE KOM akılı kartları

Başlatan kemalsa, 25 Nisan 2003, 17:43:38

kemalsa

ya beyler but TTK AKILI KARTLARININ MODELİ FİLAN NERDİR BİLEN VARMI BUNLAR YUKLEME FİLAN YAPILABİLİRMİ YOKSA YAPILAMAZMI HA BIDE
ANKARADA BUSIMART KARTLARI NEREDEN BULABİLECEĞİMİ BİLEN VARS MESAJINI BEKLİYORUM
BİDE KARTLARIN YAKLSIK FİYATLARI NEDİR :evil:

Mrtecno

Aradığın kart mıdır bilmiyorum ama ben 1,5$'a YILDIRIM Elektronikten bir kart aldım
içinde 24C02 var dediler ama bir türlü programlayamadım. Sen bu kartlar hakkında bir şeyler biliyorsan lütfen söyle. YILDIRIM elektronik konya sokakta kime sorsan gösterir.
YYY

kemalsa

ya kardeş dedigin kartan bende aldım ama bende bi türlü 16f877 yle bi turlu data alış verişini yapamadım bunun konturol kodu filan ne bula bildinmi bacak baglantıları filan bu tip bilgileri buldunmu ya ben baya bi aradım buludklarımda işe yaramadı ....

Mrtecno

Xicor    diye bi firma var onun ürettiği bir karta çok benziyor ama ben hala programlayamadım
YYY

cyberdyn

bu kartlar siemens sl4652 gibi bir chip e sahip icinde security logic birimi ve bir spi eeprom var. spi eeprom kontor bilgilerini tutuyor icerdeki rom ise ülke bilgilerini 24c serisi ile bu sorunu çözemessiniz çünkü içerdeki eeprom 25c serisi 24c iletişimi uymaz. Ancak teorik olarak pic16f877 ye bir 25c spi eeprom bağlayarak belki sorun çözülebilir ben kartı okuyabiliyorum ama yazmayı başaramdım henüz eğer şu elimdeki proteus u bir çalıştırabilirsem onunla uğraşacağım nerden bulabileceğimi (crack i ile birlikte bilen var mı??

kemalsa

konuyu birazdaha acabilirmisin
ve bide bu şekil icinde seri eeprom olan başka kartlar varmı
ve bunları nereden bulabiliriz...

kemalsa

ya bide multiprog 98 diye bişe buldum anladıgım kadarıyla bu hem okuyup hemde yaza biliyormuş ama tam olarak emin olamadım side bi bakarsanız sevinirim... :lol:

WOLF

@cyberdyn

kartı hangı soft ıle okudun bıraz anlatabılırmısın

mhk

sevgili cyberdyn bu forumda proteus ile ilgili kısım var orada crack ve programları bulabileceğin linkler mevcut. Yinede sana bir adres vereyim http://groups.yahoo.com/group/PicProjeUP/files  burdan sevgili bykanın dizini içinde crack ve programları bulabilirsin. İlk önce yahoo group 'a üye olmak gerekiyor.
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

gazili38

Valla dostum copyalaya bilirsek güzel olacak yoksa ptt bizi mahvediyor.vp20 ile bende denedim ama olmuyor.cyberdyn dostumuzun dediği gibi pic'i ve 25c yi bağlarsak olurmu?umarım olur.simdiden teşekkür ederim. :cry:

ta1p

arkadaslar bende towitoko nun chip card reader i var onunla kartı okuyabiliyorum ve gördümki kartın üzerinde countdown seklinde olan bitler var yani kart full dolu iken bütün bitler 1 durumunda kullandıkça 0 oluyor . bu arada kartın tipi  siemens sl4436 chipi var ben kartın üzerideki bitleri 0 yapabiliyorum fakat kartın yapısı gereği 0 ları 1 yapamıyoruz kartın işlemcisi buna müsade etmiyor. bunu ancak gold kart gibi veya silver kart gibi bir kartın üzerindebu yapıyı emule edecek bir program yazılırsa olabilir ama kartın okunamayan bir kısmı varki burada cihaz ve kart kendi arasında haberleşiyor sonuç okey ise kartın üzerinden kontur kullanıyor bununla ilgili internette emulator kartları var fakat bunlar standart gold kart veya silver kart yapısında değil ayrıca standart kullanılan kartla çihaz arasınındaki haberleşmeyi bilgisayarda loglamak için loger bile yapmışlar program ve şemasıda dahil olmak üzere internette biraz ararsanız bulabiliyorsunuz . ayrıcana bu kartın içindeki data adreslemelerinin hangi ülkenin formatı nasıl bununda bilgilerini bulabiliyorsunuz . ayrıca ilginçtir sanırım ingilterede bir kolej öğrencisinin okul projesi de bu idi ayrıntılı bir şekilde internette rastlamıştım.

saygılar

cozturk

mavi

beyler bu konu benimde kafamı karıştırmıştı birazcık araştırma ile  bunlara çok benzeyen telekom haberleşme şirketlerine ait

bir siteyi tesadüfen bulmuştum ve o kartların içinde 27c512 vardı galiba hr hangi bir işlemciden bahsedilmiyordu.
ama bu seriyi hiç araştırmadım yalnız eğer içinde işlemci varsa bizim bir kaç

milyona aldığımız işlemciyi her halde bedavaya sokağa atacak kadar parası yotur ttk. un.
Konu hakkında fazla bilgim olmadığını belirtmek isterim. Yanılıyorsam düzeltin.
Telecommander Monster Of Network

diot

telekomun cipli kartları toplam 32 bayt.
Bir kısmı prom birkısmı ise eeprom.rom kısmını programlamak için yanılmıyorsam 21v vpp lazım.internette bunları okuyup yazabilen programlayıcı şemaları mevcut.
Yanlız prom kısmı silinebilen bir tipmi bilemiyorum. Bir denemek lazım cipi karttan söküp arkadan UV verip denememiz gerek. Bunları daha önce okuyup yazmıştık. Fakat prom kısmına deneme yapmadım.

mavidunya

tt karlar singil kartlardır. okuma yapa bilir fayakat yazamazsınız. eeproma yazım yapa bilirsiniz ama bi işinize yaramaz...