pic tabanlı ev otomasyonu

Başlatan birkan, 08 Ekim 2006, 02:39:25

birkan

Merhaba arkadaşlar,
Bir arkadaşımın daha doğrusu patronumun master projesi yapması gerekiyor.
Bende pic ile internet üzerinden ev otomasyonu yapabileceğimizi söyledim.

İlk etapta aklıma gelenler evin sıcaklığını web üzerinden anlık ve çeşitli zamanlardaki sıcaklıkları grafiksel olarak görmek, ısıtıcıyı programlayıp sıcaklığa göre çalıştırmak, mukavvadan bir ev maketi yapmak. Becerebilirsem (malzeme temini konusunda) çiçek sulatmak.

Masrafı çok fazla şişirmeden daha başka neler yaptırılabilir. Fikirlerinizi bekliyorum.

ibrsel

Maket içerisine yerleştireceğiniz bir hareket sensörü ile alarm modeli tasarlayıp yine internet üzerinden evdeki alarm sisteminin durumunu takip edebilir veya aktif-pasif hale getirebilirsiniz..(sadece bir fikir)..Daha önce kablosuz bir RF alarm modeli tasarlamıştım,eğer sistemin internet üzerinden takibi ile ilgili fikirler burada tartışılabilir ise belki bizim projeyide biraz daha geliştirmiş oluruz.. :)

mmengi

Isıtma sistemi dışında aydınlatmaları açıp kapamak ve motorlu panjur ları indirip kaldırmak eklenebilir.

xenix

Ev içerisinde kablo karmaşası yaratmamak için X10 haberleşme sistemi denenebilir belki de. Microchip'in böyle bir uygulama notu var, evin 220 volt elektrik şebekesi kullanılarak prizlere takılan cihazların içerisindeki picler bir birleriyle haberleşiyorlar.

OG

BURADA   ve BURADA   düzensiz bazı dökümanlar var.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Ziya

Türkçe ders notlarını web e aktaran bir üniversitenin bahsettiğim notlarında ev otomasyonu konusunda bilgiler vardı. Üniversitenin adı İskenderun muydu ne idi tam hatırlayamadım.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Ziya

Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

freebird23

HOCAM BİTİRME ÖDEVİ OLARAK BU KONUYU ALDIM... RİCA ETSEM DÖKÜMANLARI RAPİDE VERİRMİSİNİZ.

freebird23

yardım edicek bi insan evladı yok mu şurda..

e3

@Freebird23, sözlerine dikkat etmeni tavsiye ediyorum ve mod olarak uyarıyorum.Bu dille kimse sana yardımcı olmaz.Bir atasözümüz "Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.".
http://uzak.mersin.edu.tr/
Kolay gelsin.İyi günler.;)
.eem.

freebird23

bitirme ödevinin stresli çalışma ortamında sarfettiğim sözlerdi.herkesten özür diliyorum .bitirme ödevi bir yandan kpss öbür yandan .teknik eğitim mezunu olmanın sancılarını çekiyoruz artık .kolay değil bunları yaşamak. herkesten teker teker özür diliyorum arkadaşlar... kolay gelsin iyi çalışmlar.