10-15 A lik yüksek frekanslı metal kılıflı transistör

Başlatan remzi, 27 Ocak 2007, 10:44:02

remzi

Arkadaşlar 10-15A civarında akımı olan ve 10Mhz den yüksek frekanslı metal transistör arıyorum. sizlerin bildiği piyasada kolay bulunan transistör varmı.

teşekkürler herkese kolay gelsin....

remzi

TIP darlingtonmuş bu işime yaramaz ama diğeri yarayabilir.

2SC1116  transistörünü piyasada bulabilirmiyim fiyatı hakkında bilgin varmı?...

teşekkürler...

omenek

2sc1115
2sd551  150v  12A  100w   15mhz
bdy53    100v  12A  20mhz
bdy54    180v  12A  20mhz

Bunlarada bir bak istersen.
Malzemelerin bulunabilirliği ve fiyatı hakkında bilgim yok.
Aşağıdaki adresten ara sıra malzeme temin ediyorum,birçok malzemeyi bulabiliyor,bir sor istersen.

02122438922 Zengin Elektronik

Ziya

Arkadaşlar, belki yeri burası değil ama yeni bir başlık ta açmaya kıyamadım.

P50N03 N-channel 30 Volt logic level fet, bunun emsali olarak (N350AG) IRF9540 verdiler. IRF'nin datasheeti 19 Volt vs. diyor. Uydu kartımdaki P50N03 ü değiştirmek istiyorum. Bunun aynısı veya emsali ve piyasada bulunabilecek bir transistör var mıdır?
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

aYe

Ziya hocam, voltajı akımı fazlasıyla uyuyor.

Çok güzel bir malzeme vermişler ancak satıcı N kanal, P kanal nedir bilmiyormuş, size N yerine P kanal mosfet vermiş sanırım  :roll:
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

Ziya

Alıntı yapılan: "aYe"Ziya hocam, voltajı akımı fazlasıyla uyuyor.

Çok güzel bir malzeme vermişler ancak satıcı N kanal, P kanal nedir bilmiyormuş, size N yerine P kanal mosfet vermiş sanırım  :roll:
Satıcı işitme ve duyma özürlü birisi idi. Belki tanıyanlarınız vardır. Ankara Konya Sokakta Yıldırım Elektronikte çalışırken ayrılıp kendi işyerini açmış. Herhangi bir kataloğa bakmadan emsali bu diye verdi. Bana da el kol hareketi ile konuşmayı öğretti diyebilirim :D  Neyse bir ara değiştireceğim. Datasheette P kanal olduğunu gördüm de bunun N kanallısı olması halinde birebir kullanılabilirmiydi acaba?
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

aYe

Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

Ziya

Hocam rumuz mu değiştirdiniz? Eskisi de fena değildi :D

Son bir şey daha sorayım. Ben bu fetlerden pek anlamıyorum. Bunun N kanallısının kodu ne olurdu? Bir de bacaklarına dokunmakla yakmayız değil mi? Teşekkür ederim.

aYe

Ne yaptığımı bende bilmiyorum ki hocam  :roll:

Bacaklarına dokunmakla bir şey olacağını zannetmiyorum(uğur dündar görmesin mosfet sapığı diye afişe edebilir), henüz bendeki statik elektrik'le(hiç unutmam satitiğimden yanarken pencereli 18c452'nin penceresinden ışık çıkmıştı) mosfet yakabilmişliğim yok.

Datasheet'ine bakılırsa baya cins bir malzeme, bunu ortalıkta bulmak çok zor bir ihtimal, en güzeli ilgili firmalardan proje, hedef fiyat, hedef adet vs. uydurup aynısından 2-3 sample istemek :D

Ziya

Alıntı yapılan: "aYe"Ne yaptığımı bende bilmiyorum ki hocam  :roll:
Mesajı atlamışım herhalde. Biraz geç intikal eti. Hocam kediyi neden beyaza boyadınız? Bu ara biraz da beslemişsiniz herhalde :D
Alıntı YapBacaklarına dokunmakla bir şey olacağını zannetmiyorum(uğur dündar görmesin mosfet sapığı diye afişe edebilir), henüz bendeki statik elektrik'le(hiç unutmam satitiğimden yanarken pencereli 18c452'nin penceresinden ışık çıkmıştı) mosfet yakabilmişliğim yok.
Yok hocam, Uğur Dündar görmez. Görürse de bahanem hazır.
Alıntı YapDatasheet'ine bakılırsa baya cins bir malzeme, bunu ortalıkta bulmak çok zor bir ihtimal, en güzeli ilgili firmalardan proje, hedef fiyat, hedef adet vs. uydurup aynısından 2-3 sample istemek :D
Philipsin var. Acaba gönderirler mi? Gerçi şu an ihtiyaç ta kalmadı ama elimde bir ya da iki tane bulunsa iyi olurdu.