2x 300 watt mono 900 watt oto amplifikatörü

Başlatan murat3854, 02 Şubat 2007, 02:20:04

murat3854

yapmış oldugum 2x 300 watt mono kullanınca 900 watt cıkış veren amplifikaörü sunuyorum yapacak herkese kolay gelsin baskı devre ve dökümanlar verdim devreyi proteusda yaptım proteus 6,9 sp5 versiyonu ile simdiden herkese basarılar devre calısıyo mütiş bi ses var arkadaslar

baskı devre

çıkış katı seması 300 watt amplifikatör

benim proteusda semasını cizidiğim hali

konverter seması 1000 watt gücünde smps
simetrik besleme 2x 50 volt (-+50)

pre amplifikatör seması

hepsinin birleşmiş hali baskı devresi not gercek boyut değildir gerekli dosyalar asagıdaki linktedir

üstten görünüm

alttan görünüm

indirmek için ::>>> http://www.picnedir.com/forum/index.php?topic=346.msg411#msg411

şifre ::>>> www.ilerikontrol.com

bunların bir araya gelmesi ile olusan bir oto amplifikatörü ben yaptım güzel calışıyo yapacak olan herkese simdiden kolay gelsin

remzi

Dostum verdiğin link çalışmıyor. Bir kontrol et istersen.

Devreni bizimle paylaştığın için teşekkürler...

remzi

Pardon msj yazdıktan sonra link açıldı. Eline sağlık...

remzi

Bir şey daha sorucam. SG3525 ile senin yaptığın gibi 12V tan +-50V a çıkarabiliyoruz. Peki aynı şekilde 300V dc yi +- 50V indirebilirmiyiz. yani sadece güç kısımlarını ayırsak ve mosfetleri değiştirsek olurmu.

teşekkürler...

gevv

guzel calısma elinize saglık devrenin yapılmıs halinin fotolarınıda eklerseniz süper olur

p_rof

eline saglık arkadaşım linkde bir sorun var düzeltme yaparmısın çalışmalarının devamını diliyorum saygılarımla.devre test edildimi ses ölçümleri tam yapıldımı karakderistlik özellikleri nelerdir  .....
FEDAKARLIK OLMAZSA ZAFER'DE OLMAZ (soundimpacttechnology@windowslive.com)

murat3854

bu derede 300 den düşme olmaz onun için farklı bi tasarım olmalı tüm sistem değişir malum 300 volt kontrol etmekte zor o yüzden pc power deki sistemi kullanmalıyız

aYe

Merhaba,

Mevcut 2 x 300watt çıkış gücü, mono'ya geçince nasıl 900watt oluyor?

+300 bonus watt mı kazanıyor?
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

fatihsatir

Ellerine sağlık dostum.. Bende arkadaşla aynı şeyi soracaktım.! 2*300= 900 - 300
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!

wraith

Çok güzel bir çalışma kutlarım.Bunu bizimle paylaştığın için de teşekkür ederim  ;)

0 900W olayını bende anlamış değilim :)

nurim

"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"

murat3854

arkadaslar köprü kullanımlarda cıkış gücü normal gücün 3 katına ulasabilmektedir bunun bütün anfi modellelerinde uygulama imkanınız olacaktır yakında daha detaylı bilgi verecegim sema üzerinde

akmese451

Sizi tebrik ederim güzel çalısma olmuş :)

erkan614

eee dün akşam tam bi anfi yapmak istegi oluştu ve senin bu paylaşım karşıma çıktı ellerine sağlık proteus olması ayri güzellik
:)

konjuge