Grafik LCD ve Microchip C18 derleyicisi

Başlatan optech, 04 Şubat 2007, 23:54:36

optech

Merhaba,

Bitirme odevimde grafik LCD kullanmak zorundayim. Odevimin bir cok yerini tamamladim. Yalniz sira GLCD eklemeye gelince gordugum kadariyla C18 de en bastan fonksiyonlar yazmak cok zaman alacak. Takvimime gore 1 hafta-10 gun icinde GLCD olayini bitirmem lazim. Fonksiyolari kendim yazmaya calisirsam bu imkansiz.

Eger elinde C18 ile yapilmis GLCD ornekleri olan varsa buna cok ihtiyacim var.  Internette cok arastirdim ama isime yarayan birsey bulamadim. KS0108 kontrolor kullananilan bir ornek olursa sevinirim.

Tesekkurler...

zafzaf82

Elimde 8051 için keil C de yazılmış bi örnek var. Umarım işine yarar.

http://rapidshare.com/files/14942240/Grafik_LCD.rar.html
Mikroişlemci bi araçtır, amaç değil.....

optech

Oncelikle yardimin icin cok sagol. Gonderdigin kodlari birkac ufak degisiklikle C18 de derlenebilir hale getirdim. Yalniz calistiramadim. Sanirim Gecikme() fonksiyonu ile alakali birsey var.
Gecikme(1); 89c51de kac "usn" lik gecikme yapiyor. Ona gore bir ayarlayayim bakalim calisacak mi?
Tesekkurler...

ahmet2004

optech

O linkteki kodlara baktim ama sadece driver olarak fonksiyonlar verilmis. Uygulama icinde kullanilmis olsa benim icin daha iyi olur.

Keil kodunu cevirdim proteusta deniyorum ama pinlerde sinyacikisi gorunmesine ragmen ekrana goruntu gelmedi. Neden olabilir? Zamanlamalar ile de oynadim ama bilmiyorum sanki baska birsey var...

optech

Beyler cok sagolun kod calisti. Pinlerle alakali problemim varmis. Cikis vermiyormus.
@zafzaf82 cok sagol verdigin koddan calistirdim.

Hepinize ilgilendiginiz icin cok teşekkür ederim.....

Iyi calismalar...