AT89C51

Başlatan ilker_32, 17 Şubat 2007, 22:02:40

ilker_32

arkadaşlar elimde AT89C51 var. öncelikle okuyup hex. kodlarını sonra asm. dosyasını alabileceğim bir program mevcutmu varsa programı download edebileceğim bir link verirseniz sevinirim. :roll:

herkeze kolay gelsin... :lol:

erguncaliskan

kardeş ben willem eprom programlayıcı kullanıyorum ve okuyup tekrar yazabiliyrum nette willem yaz indir ama cihaz biraz karmaşık tek entegre için almaya değmez gerçe pic lerde programlanıyo artı eprom lar filan

ilker_32

Alıntı yapılan: "erguncaliskan"kardeş ben willem eprom programlayıcı kullanıyorum ve okuyup tekrar yazabiliyrum nette willem yaz indir ama cihaz biraz karmaşık tek entegre için almaya değmez gerçe pic lerde programlanıyo artı eprom lar filan

erguncaliskan örnek olarak çok güzel vermişsin. yazılımı kontrol ettim dediğin özelliklerin hepsi mevcut hex. dosyasınıda alabilirim. ama asm'ye çeviremiyorsun. at89c51 için asm'sini alabileceğim yazılımıda(diassembler) lazım bana. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. erguncaliskan ilgin için teşekkürler. Herkeze başarılar. :cry:

memo333

Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/

ise

pinnacle 8051  proteus  dis8051 8051 emulatör programlarında disassembler mevcut... herhangi birini kullanabilirsin

eastblood

arkadaşlar elimde  89c51 biri bozuk biri sağlam denetleyici var sağlam olanın içindeki programı okuyamıyorum sanırım kod koruması var birtane dah yazmam gerekiyo bu korumayı geçmenin bir yolu varmı bilen varsa öğrenebilirmiyim teşekkürler.

aslan_korhan

@eastblood
PIC olsun Atmel olsun korumayı geçmek çok zor hatta imkansız. Daha önceleride baya tartışıldı. Yani kısacası okuyamazsın.

Bu arada forumumuza hoşgeldin...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

ilker_32

En iyisi sen PİC'in işlevine göre kodları baştan yaz. :cry: