Arçelik 3650M

Başlatan densa, 19 Şubat 2007, 00:20:58

nonstradam

ziya hocam beni denemek içinmi soruyorsun kabalığımı mazur görün. 16C54 ün yenisini takınca tabiki çalışmaz içi boş çünkü posa yani. içindeki hex ide bulamayacağımıza göre ya tamirden vaz geçeceğiz yada oturup programı yazacağız.

nonstradam

göktuğ kendi çamaşır makineni yapabilirmisin bilmiyorum o kadar kalıba basacak parayı nasıl finanse edeceksin. ama bir kaç kez kullanabileceğin öğrenci işi bi makina yapılabilir. kart haricinde motor, prosestat, pompa vs gibi elemanlar var bunları toplayıp suntacıdanda bi kasa kestirirsek sanırım olabilir  :lol:

Göktuğ

Hocam oyle bir anlatmıssınızki bende hız kesmedim kartı yaptıktan sonra geri kalanlarıda yaparız dedim. Hayal kurmak değilmi?
Ayrıca biraz para yatırırsanız o mekaniklerin hepsi yaptırtılır yan sanayide.
Sorun satabilme sorunu olacaktır.

Ziya

Alıntı yapılan: "nonstradam"ziya hocam beni denemek içinmi soruyorsun kabalığımı mazur görün. 16C54 ün yenisini takınca tabiki çalışmaz içi boş çünkü posa yani. içindeki hex ide bulamayacağımıza göre ya tamirden vaz geçeceğiz yada oturup programı yazacağız.
Hocam, denemek için sormadım da işin bir kısmını 16c54 e gömmüşler demek istedim. O nedenle her arızalı kartın tamiri kolay olamayabiliyor demek istedim. Her program için bir yıkama boyunca işlemcinin ne yaptığı izlenirse programı yazmak çok sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

burak_82

Zero Cross yani sinüsün 0 V dan geçişini algılayan kısımda da olabilir. Bu devre şebeke geriliminin yüksek değerli bir direnç ve buna seri 5.6V bir zenerden oluşur.

densa

Cevap vermekte geciktiğim için hepinizden özürdiliyorum çalışma saatlerim pek imkan vermiyor, ilginiz içinde teşekkür ederim.
Sayın Aye triyakı nasıl ölçtüğümü sormuşsunuz; Triyakı devreden tamammen ayırdım ve http://www.firat.edu.tr/end-elektronik/temel_triyak_01.htm
burada anlatıldığı şekilde ölçtüm. Yükteyken ölçme zamanım olmadı. Oturduğum bölgedeki elektronik malzeme satıcılarında aradığım triyakı bulamadım hafta sonu Karaköyden almam gerekecek.
Triyakı değiştikten sonra sorun çözülmesse arkadaşalrın belirtiği kısımları ele alacağım. Tekrar teşekkürler.

densa

Arızayı giderdim. Motorun kömürlerinde problem varmış. Kömürü iterek rotora temas etmesini sağlayan yay, paslanarak esnekliğini kaybetmiş kömürü ve yuvayı değiştirdim., Diğer kutupta hiçbir sorun yada pas izi yok sadece tek kutupun paslanması ilğinç geldi.

Daha önce verildiyse özürdileyerek çamaşır makinası yapma niyetindeki arkadaşalara pic ile çamaşır makinası yapımı linkte.
http://rapidshare.com/files/17293371/pic_ile__ama__351___305_r_makinas__305_.rar
:)

Senturk

Merhaba Arkadaşlar
Evimde kullanmış olduğum Arçelik 3650M model çamaşır makinesi herhangi bir programa (D-G vs.) getirdiğimde suyu makine alıyor. Fakat kazanda herhangi bir dönme olmuyordu, yani yıkamaya geçmiyor, bekleyince de tık tık sesi geliyor,  ama program düğmesinde hareket olmuyordu. Yani makine yıkama yapmıyordu. Elle programı sıkmaya getirdiğimde suyu boşaltıyor, kazan bir kere yavaş olarak dönüyor, fakat sıkma işlemine başlamıyordu.
Arkadaşlar çözümünü ek de resimlerde görüldüğü gibi anakart üzerinde bulunan rölenin 1 bacağındaki lehim atmış. Lehimi yeniden yapınca düzeldi. Resimlerde anakartın yerini ve nasıl söküldüğü ile ilgi resimlerde mevcut.
Bilgilerinize arkadaşlar.