[yardım] grafik lcd ile animasyon

Başlatan e_mc2, 11 Mart 2007, 17:56:24

e_mc2

arkadaşlar proje ödevim grafik lcd ile animasyon.internette bulduğum c kaynak kodlarını editleyip resim koymayı becerdim. yazıyıda soldan sağa kaydırabiliyorum. fakat resimleri hareket ettirmem gerekiyor.*.gif uzantılı dosyalar gibi.bunu nasıl yapabilirim. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

teknikelektronikci

merhaba bu ana kadar calismalarinizi paylasabilirmisiniz acaba bende grafik lcd ile ugrasorum ama sizinki gibi yazi olayina filan girmedim paylasirsaniz bizlerde bilgilenmis oluruz bu arada hangi tip glcd kullaniorsunuz ks0108 mi t6963c mi?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Cetinal

evet aslında bende glcd örneği istiyorum eğer verecek olursanız
bende var glcd ile analog saat örneği ama bana başlangıc lazım
ilk önce glc nin sürülme mantığını anlıyabileceğim

glcd ile analog saat örneğini başka bi topic altında vereceğim bu arada

https://www.picproje.org/main/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=95806#95806

CLR

@ e_mc2,
Resim koymayı başardıysan gerisi kolay sadece neyi hareket ettirmek istiyorsan , onunla ilgili resimleri sırasıyla ekrana çağıracaksın,
Atmega serisinin program belleği bildiğim kadarıyla geniş
Sanırım atmega32 için 32K olması lazım , 128x64'ük GLCD için 1024 byte (full ekranı kullanan resim için) yani 1K program hafızası harcar dolayısıyla program belleğine 25-30 arası resim koyabilirsin(2K-4K ana program) ama benim kullandığım microchip'in microcontroller'ının program hafızası daha dar olduğu için resimleri eeprom içine yüklüyorum ve LCD'ye oradan çağırıyorum. Dolayısıyla program belleğimi daraltmış olmuyorum.

Sözün özü olarak, resimleri sırasıyla çağırırsan (yani bir çizgi film gibi ) resimler hareket ediyormuş gibi olacaktır. Mesela 24C512 eeprom kullanırsan 64 resim (full ekranı kullanan resim için) daha ekleyebilirsin.

Kolay gelsin.
Knowledge and Experience are Power

e_mc2

arkadaşlar projemin linki:

http://rapidshare.com/files/20720400/glcd.rar

c kaynak kodları içindedir.ard arda resim koymayı deneyecem.sonuçları yazarım.