"CF745-04/P" bu pic de neyin nesi??

Başlatan tormurat, 28 Mart 2007, 17:57:56

tormurat

elimde 18 pin li Microchip marka bir entegre var. "Alldatasheet.com" da arattığımda 16c5x serisinin datasheet bilgileri geliyor. Sizce bu pic tam olarak hangi model. Microchip sitesinde böyle bir ürün görünmüyor.

omenek

PIC16C54 ün yerine 1000 adet kullanmıştım sorunsuz çalışmıştı.

PhD

Alıntı yapılan: "omenek"PIC16C54 ün yerine 1000 adet kullanmıştım sorunsuz çalışmıştı.

Pek açıklayıcı bir bilgi değil sanırım. Biraz anlatabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler.
...hiç...

stlg

Bildigim kadarıyla c serileri tek programlık eger icine program atılmışsa silip yeniden yazılamaz diye biliyorum bu pici kullanan akadaslar daha iyi bilirler
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

omenek

Bir ürün için seri üretimde PIC16C54 kullanıyorduk,malzemecim bu entegrenin PIC16C54 ile aynı özelliklere sahip olduğunu ve fiyatınında birazcık daha uygun olduğunu söyledi,bende test etmek için birkaç tane istedim testlerde sorun çıkmayınca 1000 adet alıp kullandık şu ana kadar da ürünlerden herhangi bir şikayet gelmedi.Programlama yazılımından PIC16C54 ü seçip,progranlayıcıya CF745 i takıp programlıyorsunuz.Ben MPLAB ortamında PICSTART PLUS Programlayıcısını kullandım.
Bu entegre c54 ün, herhangi bir firmaya microchip in özel üretimi olduğunu sanıyorum.

Analyzer

Selam,

MC'nin farklı firmalara(uzakdoğu mikroçip firmalarına)  "pic" yaptırdığını duyuyordum. Omenek'in dediği gibi 16C54'ün farklı etiketlenmiş versiyonu olması lazım.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

sertac2003

@kullanıp test eden arkadaşlar

16C54 ile aynı özelliklerdeyse OTP mi yani tek sefer programlanabilen bir mcu mudur ? yoksa isminde F olduğundan bu çip flash mı?
Şirketteki herkes en üst yöneticinin müşterisidir.

arslan74

omenek