Microcodestudio 2300 + pbp2.47 de 18F2550 Derleme sorunum

Başlatan tyilgin, 12 Nisan 2007, 07:58:10

tyilgin

Merhaba Arkadaşlar,

Microcode studio 2.3.0.0 vesiyonunda Pbp2.47 derleyicisi ile program yazıyorum. Usb ile ilgili denemeler yapmak için Pic18F2550 alıp küçük bir kod derlemeye kaltığımda
"The Pic micro assmbler does not support the 18F2550 microcontroller, You need to use MPASM in order to compile your PICBasic program." diye hata verdi.

Microcode studio nun sitesindeki Pbp linkinde bu işlemciyi derlediğini söylüyor ancak versiyonundan bahsetmiyor. Bildiğim kadarı ile son versiyonu da 2.47.

Bu konuda bilgisi olan varmı ?

ilker_32

sana diyor ki;

Pic mikro assmbler 18f2550 micro controlleri desteklemez , picbasic programınızı derlemek için mpasmı kullanmalısınız.

tyilgin

Alıntı yapılan: "ilker_32"sana diyor ki;

Pic mikro assmbler 18f2550 micro controlleri desteklemez , picbasic programınızı derlemek için mpasmı kullanmalısınız.

Mesajıma yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim, ancak sıkıntım Hata mesajını türkçeye çeviremem değil, microcode studyodaki pbp açıklamasında 18f2550 yi desteklediği. Bu konuda bilgi sahibi olan varmı, veya bu işlemciyi Pbp ile programlayabilen varmı diye sormuştum.

uzaylivolkan

Aslında arkadaş açıklamış ama ben de ayrıntısını vereyim

MicroCode Studio 'dan viev menüsünü seç oradan Compile And Program Option Seç daha Sonra  Assembler menüsünü seç   orda
Use MPASM SEÇENEĞİNİ İŞARETLE ve derle

tyilgin

Alıntı yapılan: "uzaylivolkan"Aslında arkadaş açıklamış ama ben de ayrıntısını vereyim

MicroCode Studio 'dan viev menüsünü seç oradan Compile And Program Option Seç daha Sonra  Assembler menüsünü seç   orda
Use MPASM SEÇENEĞİNİ İŞARETLE ve derle

Benim bildiğim mpasm de bir adet exe var ve bu program çalıştırılıp kendi içinde derlenirdi. Microcodestudioda böyle bir seçenek olduğunu bilmiyordum. Sayenizde öğrenmiş oldum.

teşekkür ederim.

zeka43

ekmekvar sitesinde ayrıntılı kurulum ve yükleme vardı ordan indirdmiş ve sorunsuz kullanıyordum ama site kapanmış ve rar şifresini hatırlıyamıyorum
bilen varmı