12 yada 16 bit a\d ve d\a

Başlatan alieren, 30 Temmuz 2007, 20:30:17

alieren

bir ses sinyalini digitale donusturup yeniden anlog'a donusturmek istiyorum. biraz arastirma yaptim bunun icin en uygun chip hangileri olur karar veremedim. bu IC ler analog giris paralel digital cikis ve paralell digital giriz analg cikis biciminde olmalidir, olusturacagim bu sistemden maximum performans elde etmem onemlidir.
   bu konuda calisma yuryten ustadlarin yardimlarini bekliyorum.

emrahmrcn

I2S protokolü ses için uygun bir protokoldür.Biraz daha derinine inersen ses formatlarını daha iyi anlarsın , malzeme olarak AD1851 kullandım ama sen daha başka şeylerde bulabilirsin.Genelde seri iletim söz konusu birde.
Benim yaradılışımda bir ayrıcalık varsa o da TÜRK olmamdır. M.K ATATÜRK

alieren

esas itibariyle yakmak istedigim bu linklerde prensip semalari ni verdigim turden bir sistem. bu ilada a\d, d\a larla yapilmak zorunda değil. ama benim aklima ilk o geldi. baska urunler varmi dir acaba. onlarlada olabilir. onemli olan yapmak. gerek uygun urunler, gereksede bir butun olarak nasil olacagina iliskin destek olabilirmisiniz. ilgili dokuman, sema vb. olursa iyi olur.
  emrahmrcn'a ilgilerinden dolayi tesekur ederim. hocam I2S protokulunden biraz bahsedebilirmisiniz.