Matlab kodunu Basic koduna çevirmek

Başlatan idemirdoven, 09 Eylül 2007, 13:03:59

idemirdoven

Arkadaşlar,

Bitirme tezimin bir kısmı için matlab'da yazılmış bir kodun basic'e çevirilmesi gerekiyor. Ancak matlab hiç bilmiyorum. bana yardımıc olabilecek arkadaş var mı?

konuy bilen birisinin yarım saatini almaz. toplam çevirilecek satır sayısı 50 bile değil. bu konuda yardım edebilirseniz çok memnun olurum.

iyi çalışmalar.

ilker_32

Bu kafayla gidersen hiç çeviremezsin.

Tam açık yazamamışsın düzelteyim.

Okuduğum üniversitede pic basic gösteriyorlar. Ve ben bitirme tezimle alakalı işime yarayacak kod buldum ama matlab'la yazılmış ve okul kabul etmiyor. Bunu bir şekilde Pic basic'e çevirmem gerekiyor. Onun için www.picproje.org 'a üye arkadaşlar benim için bu işi göreceklerdir. ;)

idemirdoven

madem konuyu açtın ben biraz daha ayrıntılayım,

Üniversiteyi 13 yıl önce bitirdim. o zamanlar ne matlab vardı ne de picbasic pro 8O

bunca yıldan sonra master yapmaya karar verirsen olacağı budur işte  :oops:

tüm dersleri verdim. bitirme tezimin giriş kapısıda bu çeviri işi. Aslında hobi olarakta picbasic öğrenmeye çalışıyorum ama her iki dilide öğrenmeye yeterince zamanım yok. çeviri sonrası yapacak daha pek çok işim var.

bu arada matlab kodunu da bunu kullan diye zaten tez hocam verdi.  

bu konuda yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

picusta

Ayni soruyu ayri konularda sormana gerek yok, buradan da devam edebilirisn:
http://picproje.org/main/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=113265&highlight=#113265
toplam satir sayisi 50'yi asmiyorsa kod çevirici, script vb. ye ihtiyacin yok.
Tabii bu 50 satir kodda hangi fonksyonlarin çagrildigina bagli.
Sadece 4 islem, for..while döngüleri, bir iki print varsa kolay.
Ama matlab'a özel fonksyonlarin varsa isin zor.

idemirdoven

verdiğiniz linkide ben açmıştım. ancak bana lazım olan basic. mümkünse yardımcı olacak arkadaşlar cevap verirse forum kirliliği yaşanmaz kanaatindeyim.

iyi çalışmalar dilerim.

picusta