SMS / GPRS İle Araç Takip Güvenlik Sistemi

Başlatan armys2000, 24 Eylül 2007, 21:59:12

armys2000

Arkadaşlar uzun süren çalışmadan sonra SMS / GPRS ile çalışan araç takip güvenlik sistemi çalışmamı bitirdim.  Cihazı 1 ay test ettim herhangi bir sorun çıkmaksızın sağlıklı bir biçimde çalışmaktadır.  İlgili şema ve pcb çizimlerini siteye koymak istiyorum bu konuda bir arkadaşım yardım ederse sevinirim .
pic18f452 kaynak kodunu bazı sebeplerden dolayı yayınlayamıyorum umarım arkadaşlar bu konuda iyimser olur. Belirli konularda özelliklede gprs ve gps konularında arkadaşlara yardımcı olacağım kısmen de olsa kaynak koddan bazı yerleri açıklayacağım Şimdilik sadece hex kodu mevcut kaynak kod PBP 245 te yazıldı. Herkesin anlayabileceği bir dil olduğu için bunu seçtim. ileriki zamanlarda c de yazacağım. Dokümanları siteye koymak için yardım edecek bir arkadaş lazım. Bütün dokümanlar sitemde mevcut burdan da faydalanabilirsiniz.

Saygılarımla

e3

www.rapidshare.com adresine girip Upload yazan kısma daha önceden hazırlamış olduğunuz sıkıştırılmış dosyanızı gösteriniz, yükleme sonunda size vereceği download linkini alıp siteye yazınız.Sitemizin kendi yükleme alanı şu anda band genişliğini doldurduğu için oraya yükleyin diyemiyorum.Çalışmanız için sizi tebrik ederim.İyi günler. ;)
.eem.

armys2000

teşekkür ederim sayın protection hocam . birazdan upload etmeye başlıyorum

samsa

@armys2000 arkadaşım çalışmaların için tebrik ederim. araç taip sistemleri üzerinde pek fazla durulmaya fakat çok etkili ve gerekli bir donanım araçlar için. kullanmış olduğun gprs modülü ve gps modülünün nereden temin ettiğin ve fiyat konusunda bilgi alabilirmiyiz. şimdiden teşekkürler
Yolların sonu....

armys2000

Sayın Samsa hocam motorla üzerine GPRS modül tanımam GPS te de uBlox

Modemin Fiyatı : yaklaşık 60- 80 dolar arası
GPS Fiyatı        : yaklaşık 40-60 dolar arası

fiyat konusunda son durumlar ne onu bilmiyorum.

modemi  Bu firmadan alıyorum;
Yakup Palomba
M2M Telekomünakasyon Dış Tic. Ve Dan. Ltd. Şti.
Motorola Authorized Distributor
Ataşehir Gardenya Plaza 3 K15 Kadıköy 34758 Istanbul - Turkey
t:+90-216-455 5067     f: +90-216-455 2751     c: +90-532-4246322
yakup.palomba@m2m-tr.com
www.m2m-tr.com

GPS 'i de bu firmadan

Dilek NALÇAKAN
KAYRA Elektronik Ltd.Şti.

Tel : 0216-456 83 36/37
Fax : 0216-456 83 38
dnalcakan@kayraelektronik.com
www.kayraelektronik.com

leblebitozu

Motorola GPRS modül sanırım daha pahalı olmalı, Yakup amca 124'lü paket için bile daha fazlasını istemişti bir kaç ay önce..

armys2000

son fiyat bilgileri hakkında herhangi bir fikrim yok hocam dediğiiniz doğru olabilir.

mustafa_cmbz

hocam sizden ricam beni msn e eklermısiniz,size  özel 2-3 sey sormam gerek.takip ettiğim kadarı ile gps  konusunda bilginiz oldukça fazla ve benımde 1 haftadan beri kafamı kurcalayan bir proje var onun hakkında 2-3 sey sormak istiyorum eğer uygun görürsenız kefensiz_50@hotmail.com

kolay gelsin...

protech06

Arkadaşlar Gps konusunda bende cok yeniyim . Amatör çalışmalarım için google maps kullanmak istiyorum bunun haricinde kullanılabilecek başka haritalar varmı program yada net olarak.  türkiye için kullanılabilecek iyi bir gps haritası arıyorum

ihsan6941

arkadaşlar rapid linkleri bozuk acaba yenileme imkanı varmı?
teşekkürler.

orcungulagu

Linkleri yenileyebilcek birileri yok mu?