matlab ile rs232 kontrol ve kameradan matlaba görüntü akt

Başlatan x_tra06, 04 Ekim 2007, 15:59:37

x_tra06

selamın aleyküm arkadaşlar...

bitirme tezi olarak bir projem var, bu projede matlab ile rs232'yi kontrol etmekle beraber, bir kameradan tv kartına aktarılan görüntüyü matlabda görüntülemem gerekiyor, fakat matlabdan zerre kadar anlamıyorum. araştırıyorum. bana yardımcı olabililir misiniz. bu konu ile ilgili örnek program veya döküman nereden bulabilirim?

hayırlı günler...
------------------------------------------------ Kainat ne kadar düzenli ve güzel değilmi? Nereden geldiğimizi gerçekten hiç dünündünüz mü? ------------------------------------------------

picusta

KOnu ile ilgili örnek program ve doküman burada:
http://www.mathworks.com/matlabcentral/

Ayrica Matlab'in help'inde aradiklarini bulabilirsin.
Matlab'in help'i html türünden ve örnek kod barindiriyor (Visual studio help'inden daha iyi diyebilirim).
RS232 ile haberlesmek için önce fopen(...) sonra read(..) write(...) yapabilirsin.
görüntü yakalamak için ise yanlis hatirlamiyorsam grab(...) ile oluyor. Parametreleri dedigim yerlerden bulabilirsin.

zafzaf82

Mikroişlemci bi araçtır, amaç değil.....

zafzaf82

ayrıca matlab (özellikle simulink) için dökümana gerk yokki ben kurcalayarak ögrenmiştim matlabı. Zaten helpi kitap gibi.

x_tra06

simulink kullanımı ve bu konu hakkında türkçe dökümanı nereden bulabilirim bir fikriniz var mı?
------------------------------------------------ Kainat ne kadar düzenli ve güzel değilmi? Nereden geldiğimizi gerçekten hiç dünündünüz mü? ------------------------------------------------

zafzaf82

Uğur Arifoğlu'nun güzel bi kitabı var matlab üzerine.

x_tra06

selamun aleyküm

1.arkadaşlar matlab yüklü makineme bir tv kartı aracılığı ile uzaktan kamera bağladım, birde usbden webcam bağladım. simulinkden görüntü aygıtını webcam yaptığımda görüntü alabiliyorum fakat tv kartını seçtiğimde kapatma hatası veriyor ve matlab kapanıyor. bu sorunu nasıl aşabilirim yardımcı olabilir misiniz.

2.aynı sistemi dizüstü bilgisayarımda denediğimde matlab webcamı görmüyor, neden olabilir?

matlab versiyonum 7.1

sevgilerle siracinnur