kolon tamiri

Başlatan yalnayak, 16 Ekim 2007, 00:46:14

yalnayak

30 cm lik jamo kolonlarim var.
ne denildigini bilmiyorum ama etrafindaki refleksi saglayan diyafram gibi bi lastik vardir ya.o boydan boya curumus ve cogu yeri yirtilmis.bunu en iyi sekilde tamir edebilecek bi yer biliyormusunuz.istanbul da.
yada ben yapabilirmiyim?
Kızımın iffeti batmakta rezîlin gözüne... Acırım tükürüğe billâhi, tükürsem yüzüne..! MEHMED AKİF ERSOY  Kardan Adaminla,GUNES'e calim mi satiyorsun?

Ersin

Bunu Istanbulda adam akilli yapabilecek kimse yok hele sen hic yapamayacaksin.Milimetreden hasas olaylar var bunun yapiminda.

Sunu da belirteyim bak surdaki cok iyi yapiyo ben memnunum diyecekler.Tamam yaparlar ama cok iyi değil.Eger cok iyi yapabilselerdi hoparlor uretir olmazmiydik.

Mecbur sardiracan bir yerde iyi veya kotu. Yenisinin fiyatini ogren maddi olarak cok kasmas ise onu almaya calis.

KAZIMUGUR

1980 lerde hp yapılıyordu.Beta mıydı neydi öyle bir markası vardı.
Kon u yerinde tutan altta,magnetik alana girdiği yerdeki özel diyaframdır(kord bezinden yapılır).
-------------------------------

Yüksek kaldırım da onaranlar vardı,şimdilerde nerelerdedir bilemem.

El alışkanlıkların varsa silikon ve türevi şeylerle onarabilirsin.Sabırlı ol,silikonu kağıda tutturmada zorluklar olursa çözümler ara mini delikler gibi...

Maxim

heralde hoparlörde nereden bahsedildiği anlaşılamıyor ?

edit :

KAZIMUGUR

...Kon u yerinde tutan altta,magnetik alana girdiği yerdeki özel diyaframdır(kord bezinden yapılır).

Bu cümle,  başlığı açan arkadaşa değildi...

Bir zamanlar tamir setlerine rastlamıştım,kullanmadım ama vitrinlerde görmüştüm.

uzaylivolkan

ANKARA Konya sokakta Konyalı pasajında alt katta tamir seti olarak satılıyor

yalnayak

Alıntı yapılan: "maxiboost"heralde hoparlörde nereden bahsedildiği anlaşılamıyor ?

edit :

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

evet teşekkürler adini hala bilmiyorum ama resimdeki yerler curumeye baslamis ve yer yer yiryilis.
herhalde nereden bahsettigim ilkonce tam anlasilmadi onun icin soyluyorumki yenisine cok para vermektense tamiri yenisi kadar mukemmel olmasada bana yetecek kanisindayim.
ankara uzak kaliyo biraz:)
istanbulda tecrube edinen arkadas varmi?
Kızımın iffeti batmakta rezîlin gözüne... Acırım tükürüğe billâhi, tükürsem yüzüne..! MEHMED AKİF ERSOY  Kardan Adaminla,GUNES'e calim mi satiyorsun?

yalnayak

bu konu baya eski kalmis ama tamamlayayim..
istanbulda cok guzel bir sekilde kolonlari tamir ettirdim..eskisinden daha guzel oldu..hemde ciftine 30 lira para odedim.cok memnunum.bilginize..