SL-1284 usb to lpt

Başlatan sezgin05, 02 Ocak 2008, 18:51:05

ozancnc

bu mesaji siliniz...

sezgin05

Ozan Hocam:
USB to LPT dönüştürücüler Win98 veya WinMe de sorunsuz olarak gerçek bir LPT gibi kullanılıyor.
MACH de o sürücüyü LPT2 diye görüyor ve çalıştırıyor.
Sorun alette değil aletin XP deki sürücüsünde.Bence iyi bir kandırıcı program ile bu iş aşılır.Nasılki Sanal CDROM sürücüsü oluşturuluyorsa LPT de oluşturulur.Ama şimdilik yok maalesef..elde var sıfır..

files

xpde uyumluluk kipi diye bir ayar var. 98 uyumluluk kipi seçelim belki olur.

ozancnc  hocam seri port log ediciyi hala anlatmadın.  merakla bekliyoruz. Windmil. =

POWER

sezgin hocam siz resimdeki kablolardan hangisini denediniz acaba?her ikisinidemi lpt olarak görmüyor? iki kablonun yazılımları belki farklıdır diye düşünmüştüm.
TB6BKG

sezgin05

@POWER;
Birkaç tane değişik marka denedim. Win 98 ve WinME Driverları farklı ama XP driverı yok.Çünkü otomatik olarak tanıyor.Hepsinide "USB yazdırma desteği olarak" tanıyor. Şimdilik bir ilerleme yok.FTDI245 çip ile kendimiz yapsak budefada driver FT232 ile aynı olduğu için seri port gibi görecektir.Bekliyoruz bakalım.
Bir kaç geçici çözüm yolu var:
1-Laptopa Win98 veya ME kurmak. :cry:
2-Laptoptaki XP altında Virtual PC oluşturup sanal olarak Win98 veya ME kurmak. :roll:

ozancnc

bu mesaji siliniz...

files

Bir program, seri porta bağlı cihaza bilgi gönderiyor ve alıyor. Atıyorum pic progtamlayıcı olsun bu program.

Gönderilen ve alınan bilgileri LOG etmek istiyorum. işte bu yüzden Advanced Serial Port programı çok önemli bir program. bu işi yapabilen başka bir program daha görmedim.  başka bir port , kablo vs kullanamdan, gelen ve giden bilgiyi kaydedebiliyoruz.BU programın keyi vs krığı yoktu.   Yoksa sadece portu dinle gelen bilgiyi kaydet. bunu çok program yapyor.

İşte yapmak istediğimiz şey budur. ücretsiz bir program ile yapacağımızı düşünüp sevinmiştim. port no com1 vs nerden seçiyoruz enazından bu kısmını bir görebilsem anlayacam. Diğer başlık burada

http://picproje.org/index.php/topic,18713&start=15&postdays=0&postorder=asc&highlight=

dentaytr

merhaba bize sanırım universal paralel port denen şeyden lazım vurgulayarak yazmışlar dertlerimizi diğer modeller sanırım olmuyo universal olması gerek

JTAG chip programers, data acquisition, machine proces control, scientific measurement systems and software protection dongles

link
"İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz."  hayat 1 ve 0 dan ibaret değildir insanlar hayatı 1 ve 0 a indirgeyerek anlamaya ve çözümlemeye calışır hayat sonsuz sayıda rakam ve sonsuz ilimden meydana gelir   http://www.robo-cards.blogspot

rree

Çok zaman geçmiş ama bu konu çözüldümü

gevv

Bu ürün var.

Ama piyasada hala lpt portlu laptoplar var daha ucuza gelir