ARM9 geliştirme boardı yapıyoruz[YAZILIM]

Başlatan ahmet2004, 25 Ocak 2008, 18:11:45

mp3dragon

Dökümanı yeniledim, gerekli dosyalarıda içine koydum. U-Boot-1.1.6 için gerekli ayarlamaları yaptım. Cygwin içerisinde derlenebiliyor. Artık gerisi boardlarımız gelince donanım üzerinde test edilerek ayarlanır.

http://rapidshare.com/files/103615604/Dokuman-1.01.rar.html

Kolay gelsin.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

Veli B.

Yukarıda ki linkin *.pdf hali;
http://pdf.belgeler.org/embedded/embedded.pdf

Cgywin setupta 2 link ile sorun yaşadım(kurulum sonrası  bazı dosyaların eksik kurulması,özellikle home dizinini kurmaması gibi), 3. link olarak ise planetmirror' u aldım ve biraz yavaş(35-60k/s) olmasına rağmen sorunsuz görünüyor.

picusta

Cygwin'in aslinda bütün ögelerini kurmak gerekmiyor, Devel,Libs, Archive,  Utils, Web ögelerin All olmasi yeterli, digerleri default kalabilir.
Sonradan gerekli olanlari lazim oldukça seçeriz.

Ziya

Cygwin altında cross compileri derleyemedim. O nedenle vista üzerine vmware kurdum ve Pardus yükledim. Bizim işler (N. Sant.) aşırı yoğunlaştığı için fazla ilerleyemedim.

Özellikle çift çekirdekli pc kullanan arkadaşlar vmware ile linux surumu yükleyip kullanabilirler. Tek çekirdeklide biraz performans düşüjklüğü yaşanıyor ama onda da sorunsuz çalışıyor. Sanıyorum bu akşam bütün toolları çalışır hale getireceğim.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

mp3dragon

PC si güçlü arkadaşlar için vmware güzel bir alternatif. Pardusta Kernel dahil sorunsuz derleniyor. Cygwin altında crosstool sorunsuz derlenmeli. Ama PC'yi kurarken, dökümanda söylediğim gibi, türkçe karakter ve boşluklu uzun isim kullandıysanız kurmayacaktır.

Ziya

Alıntı yapılan: "mp3dragon"... Cygwin altında crosstool sorunsuz derlenmeli. Ama PC'yi kurarken, dökümanda söylediğim gibi, türkçe karakter ve boşluklu uzun isim kullandıysanız kurmayacaktır.
Herhangi bir Türkçe karakter kullanmadım. Boşluk olduğunu da hatırlamıyorum. Bir kere daha deneyeyim.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

mp3dragon

Cygwin penceresinde;
Ziya@petek ~
$

gibi görüyorsanız sorun yoktur. Derlemesi lazım, 2-3 pc de sorunsuz derledim, ama vista da denemedim açıkça belki sorun vistadadır.

Ziya

Benzer bir şey görüyordum.  ( Hocam deşifre etme bizi :)  ) Akşam deneyeyim. İşyerimde kurmamıştım.

leblebitozu

Windows Vista üstünde Vmware + Pardus 2007.03 kurarak denedim
cross tool,loader,uboot ve kernel sorunsuz derleniyor, yalnız alias tanımlarken HOST_LOADLIBES = "-lcurses -lintl" kısmını kullanmayacağız yoksa problem oluyor.

Veli B.

Arkadaşlar Vmware için sağlam bir link önerebilir misiniz?

Göktuğ

mp3dragon

Alıntı yapılan: "leblebitozu"Windows Vista üstünde Vmware + Pardus 2007.03 kurarak denedim
cross tool,loader,uboot ve kernel sorunsuz derleniyor, yalnız alias tanımlarken HOST_LOADLIBES = "-lcurses -lintl" kısmını kullanmayacağız yoksa problem oluyor.

Bu tanımlama cygwin için geçerli, diğer linux sürümlerinde bu kısmı çıkarmak gerekiyor.

ugurtarlaci

Zoru Başarırım , İmkansız Biraz Zaman Alır....İmza... YENİ NESİL GENÇ TÜRK MÜHENDİSLERİ......