program seçimi

Başlatan zenze, 01 Mart 2008, 17:34:40

zenze

mrb
uğraşılarımızda zaman zaman pc ile haberleşmemiz gerekiyor. pc tarafında aldığımız yada yolladığımız datalar için arayüz ve ilgili protokolleri sağlamak gerekiyor. Sadece bu nedenle bir yazılım dili öğrenmenin zamanı geldi. Tavsiyeleriniz varmıdır Vb, delphi. C++ hangisine bakayım acaba? mcu için picbasic  kullanıyorum ender olarakta asm ( asmyi unuttum bile)

mucitotomasyon

slm degingibi   c ile de olur ama csharp suanda daha  popüler  tabi arayüz yapacak san aslında php  gibi web server  dstegi veren programları
da bilmen gerekiyo tabi aslıda hepsini ögrencen ama baslangıc alarak charp  kulllan hemde basit

volkii

uzun süre c# kullandım. sonra bi proje için delphi kullanmam gerekti.gördümki seri port işlemlerinde delphi, c#dan daha esnek ve kullanışlı.

ise

borland c++  delphiden daha kullanışlı aynı zamanda c++  delphi kodlarını derler. bundan dolayı yapılan tüm komponentler delphide yazılır. delphi ise c++ kod derlemez.

zenze

neticede seri port giriş çıkış işlemleri ve  alınan bilginin pc de değerlendirilmesi açısından yada istediğimiz şekilde pc den veri göndermek açısında delphi ??

AkisSoftware

Valla delphiyi tavsiye ederim. İstediğin her türlü programı yazman için çok esnek bir yapısı var. Ve visual basicten bir çok önemli üstünlüğü var. Bence Delphi