Atmega 8 ile servo kontrolu

Başlatan kalimeras, 07 Mart 2008, 16:52:48

kalimeras

degerli forum uyeleri, atmega 8 cipi kullanan bir devre aldım ve bu devreyi kullanarak 7 adet servonun konumlandırılması gibi islemler yapmak istiyorum. proje bir robot kolu ile alakalı. ben bu robota bazi sekiller cizdirmek istiyorum (dikdortgen, besgen) gibi. bunun icin robot kolunun hareket edecegi mesela dikdortgen icin 5 noktayi tanitip robotun bu noktalar uzerinden gecerek bir dikdortgen cizmesini saglamayi dusunuyorum. bu hususta atmega8 programlama bilgisine sahip siz degerli forum uyelerinden yardim rica ediyorum.
aslinda bu projeyi ilk olarak pic ile yapmayi dusunuyordum, ama bazi sebepler atmega8'e yoneltti. acaba hangisini programlamak daha kolay? atmega (AVR&C) mi yoksa microchip (PIC) mi? teşekkürler...

F.T

sevgili kardeşim sana fuarda konuştugum ögrencilerin fikirlerine göre atmel işlemci bu uygulamalarda çok başarılı ve komut olarak desteklediği çok işlem var.aynı zamandada pic e göre hızlı bu sebeple robot çalışmalarında hep atmel tercih etmişler...
sana bir öneri....
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Cetinal

c biliyosanız iar dan dvm edebilirsinz ;)

MOD NOTU :  Binlerce üyesi olan Türkiye nin en saygın elektronik
forumunda kelimeleri lütfen düzgün yazalım.