WİNDOWS 7

Başlatan KAZIMUGUR, 16 Haziran 2008, 08:26:54

sezgin05

Kazım Hocam bende indirdim ve kurdum.Henüz aktivasyon yapmadım.Eagle 5.0-Proteus7.2-Photoshop CS3-Corel12-DreamWiever gibi birkaç programı kurdum sorun yok.Anlamadığım şey ise internette belirgin bir hız var.Aynı ayardaki XP kurulu bilgisayara göre kıyaslıyorum tabii.Teşekkürler. :)
Bu arada aktivasyon için hangi patch i önerirsin.

KAZIMUGUR

Günübirlik peç çıkıyor. :)

http://forums.mydigitallife.info/showthread.php?t=4010

IE8 den beri internet hızlı.Lakin kurulan bir çok program kendini ie ekledikçe hantallaşıyor.Eklentisiz IE seçeneği her zaman hızlı.

KAZIMUGUR

Torrentlere gerek kalmasın yormayayım sizi dedi bill :
Günlük taze duyuru... :)
Build7000

32
http://download.microsoft.com/download/6/3/3/633118BD-6C3D-45A4-B985-F0FDFFE1B021/EN/7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD.iso

64
http://download.microsoft.com/download/6/3/3/633118BD-6C3D-45A4-B985-F0FDFFE1B021/EN/7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD.ISO

---------------------
Edit : Build7004 değil 7000 imiş. :oops:
Özel bir downloader ile indirebildim(microsoftun).Download sayfasında gereken keyide verdi.Sayfayı başka denememde başka key verdi.
1.08.2009 kadar geçerliymişş key.
1.000.000 indirme ile sınırlanmış test drive...

Aynı versiyon kurulu olduğu için kuruluma devam etmedim...

berkay_yalan

merhaba Kazımuğur kardeşim bu verdiğin linklerden 32bit olanı indirdim. Rardan sadece read me aldı dosya çıkıyor acaba rar neden hatalı olur. Acaba emeklerim boşamı gitti.

KAZIMUGUR

Son verdiğim 2 link mikrosoftun ve 2,43gb lık iso dosyası.
2,43 gb den sadece read me çıkmaz.
İso dosyaları ,ultra iso-isomagic gibi programlarla açılabildiği gibi yeni versiyon winrar programlarıda açar.Lakin winrarla ya da ultraiso gibilerle açmak işe yaramaz.Çünkü bu pc ye kurulan diğer programlar gibi değil.Bootable olması gerek ve bunun için iso kalıbı cd/dvd yazabilen bir program gerek mesela nero,mesela ultraisonun son versiyonları doğrudan kalıbı yakar.

Windows un ve idmanın indirmeleri tam olmadı,100-150 mb civarında tamamlandı gözüktü.Seninki öyle olmuş olabilir.Yukarıda belirttiğim gibi bunun için özel downloader yapmış.O tam olarak indirdi.
Mydigitallife sayfalarında resimli açıklamalar-keyler-kürekler var.

http://forums.mydigitallife.info/forumdisplay.php?f=16

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: "berkay_yalan"merhaba Kazımuğur kardeşim bu verdiğin linklerden 32bit olanı indirdim. Rardan sadece read me aldı dosya çıkıyor acaba rar neden hatalı olur. Acaba emeklerim boşamı gitti.

Bu dosyayı Winrar ile bi klasörü extract edersen hepsini görebilirsin.

KAZIMUGUR

Cetinal

bende kurdum bu w7 yi şimdilik bi sorun yok memnumum

peki dezavantajı varmıdır bu sürümün şimdilik ????

süresi filan mesela ???

kırek mırek yapmışlarmıdır hocam ???

rusların sitelerini yoklasakmıki ???

bu arada arka plandaki o balığın ismi neydi aklıma takıldı kaldı vallahi :D

akvaryumum varken biliyordum ben onu sadece karşı cinsiyle duruyor aynı akvaryumun içinde

kendi cinsi oldumu kavga edip birisi ölmek zorunda kalıyor bildiğim kadarıyla :D

KAZIMUGUR

Balığın adı beta , tıpkı w7 gibi , tüm canlıların olduğu gibi (insan hariç) erkeği güzeldir tabii .  :)

Ufak tefek hataları düzeltiliyor ve sona yaklaşıyor.
7000 de gördüğüm,wmp12 avilerde az çuvallıyordu ,bunda halletmişler.
Masaüstünde bir dosyayı mesela bir klasöre sürükleyip bırakınca evet kopyalıyordu ama aynı zamanda o klasör orayı terkediyor ve oraya aynı zamanda bırakılan dosya geliyordu,bunda düzelmiş.
Bunkar ufak tefek şeyler.Programların hepsinide kusursuz çalıştırdı eskisi.Bunu yeni kurdum , bakınıp duruyorum bende. :)

Windows 7 aratınca ms de gittiği sayfadan download denince hem yönlediriyor hemde key veriyor.Tekrarlar isen farklı key veriyor.Onlardan biriyle kurdum aktive etti. 1 ağustosa kadar.O zamana Allah kerim.Sayfalarda send feedback ve sağ altta versiyon gözüküyor bence sorun değil.

Bu versiyonda İE 8 retail var diğeri beta idi.Güzel özellikler var 3-5 sayfadan birini tutup silkeledinmi diğerleri aşağı,tekrar silkele geri geliyor.
sayfaların geçişleri yakışılı falan filan.
Kendi imaj programı var ama uzun sürüyor boyut büyücek.
Hesap makinası güzel.

mydigitallife da önceki orbit(v8) kürekleri çalıştı diyorlar.Ben denenedim.

Tam sürüm olarak çıktığında havasından geçilmeyecek gibi.

2-3 günde bir msn ye haber yolluyor indir dene diye,ama oradan 7000 yolluyor.Okuduklarımdan anladığım çinistanlılara ve uruslara 7022 yolluyor...

Edit : Proglamları , sabah akşam versiyon güncelleyerek kullanmaya alışmıştık ama işletim sisteminde az tuhaf oluyor.

Proteusun 7.5 in küreğini buldum ama kendisi yok mesela ortalarda... :)

Cetinal

anladım :):)

teşekkürler hocam

bu arada karşımıza çıkan açıkları hataları yazalım buraya da ak popo kara popo  meydana çıksın :D

balığın cinsi için de teşekkür ederiim nasıl bu bağlantıyı kuramam ve aklıma gelmez ismi hala şaşıyorum kendime :D:D

kolay gelsin iyi çalışmalar

Cetinal

acrobat 7 yi kurdum pdf dosyaları için

sorun yaşıyorum internetten pdf açarken sizlerde varmı o sorun

KAZIMUGUR

:)  İşletim sistemini son model kur sonrada Nuh nebiden (AS) kalan program yükle.
Adobe 9 pro extentended (3D) kullanıyorum bir sorun yok.
Pro 7 de stabildi aslında , sorun olmaması lazım.

Nasıl bir sorun var ?
Yukarıda dediğim gibi benzer sorunlarda ilgili exe yi sağ tık /compatibility/xp de çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

berkay_yalan

bırsey sormak ısterım gul gıbı yabancı abılerımızın xp sı varken neden gul gıbı abılerımızın w7 kullanıyorsunuz xp de arayıpta bulamadıgınız sey nedır? allah onların yardımcısı olsun onlar olmasaydı xp kullanamazdık

KAZIMUGUR

Eşya araçtır , amaç değil .

XP ve vistada sürücülerle uğraşırsın.
W7 de ne bağlarsan ...algılandı sürücü için...gibi sorar ,intte ara seçersen ms den indirir ve kurar , hiç uğraşmazsın gibi....

Genç arkadaşlara önerim, her zaman ne yapın edin araçların en iyisini kullanmaya çalışın.

berkay_yalan

bende bır tane anolog tv kartı var onu takarsam yazılımını bana bulurmu? yıllar once bulamamıstım