Hangi ADSL Modemi almalı?

Başlatan DumrulBey, 14 Kasım 2003, 02:11:08

byka

asağıdaki paragraf burdan alıntıdır  http://forum.pclabs.gen.tr/index.php?showtopic=8776&st=40     burda arkadas

ethernet kartı üzerinden çalsıan adsl modem kullanın diyor

Selam,
Epey soru birikmis:))..
Evet hepsine cevap vermeye calisayim... PPPoe veya PPPoA da LLL veya

VC based olmasi sadece encapsulation ile ilgili yani ikisinide kullanabilirsiniz.. sonucta hepiniz TCP/IP protoklu kullaniyoruz genelde.. Bazi protokoller bazi bilgileri separated olarak isterler (ki bunu

VC base yapiyor) o yuzden boyle bir ayrim var.. LLC de ise bu bilgiler birlikte gider.. Neyse onemli olan LCC yi kulanmanizi tavsiye ederim..
Coreless Usb modemi olan arkadas ta da ayni

sorunla karsilasiyomus.. Bir kere Usb modemleri hic tavsiye etmiyorum cunku sonucta makinaya bagimli calisan device lar.. ethernet modem ler ise bagimsiz calisirlar.. O yuzden Ethernet modemleri

tercih etmeniz daha iyi..
Evet surekli bir dusme soz konusu demekki hepinizde.. birde sunu deniyelim o zaman.. wan (internet ) connection ayarlarinda PPPoA veya secili arkadaslarin Idle time

lari kac acaba.??.. eger dusuk bir Idle time var ise onu bir yukseltmeyi deniyelim.. Mesala 600 1000 falan yapalim.. birde oyle deniyelim.. bakalim dusmeler yine ayni siklikta olacakmi.. Ama download

sirasinda connection in down olmasi pekde hayra alamet değil.. Telekom zaten kalifiye olmayan elemanlari orada teknik destek versin diye tutuyor.. o yuzden sorunun buyuk kismi oradan

kaynaklaniyor..
Systemde bulunan firewall veya antiviruslere gelince.. Bilinen firewall prgramlarinin kullanan arkadaslar ethernet modemlerde bunlari yine kullanabilirler.. Sadece bazi ayarlari

dogru yapmalari yeterli.. Cok fazla option i acmalarina gerek yok.. antivirus lerin ise connection down sorunu vereceklerine hic ihtimal vermiyorum.. sonucta karsi tarafa bir bilgi aktarimi

yapilmiyor..
Hatlarinda problem olmayan arkadaslar... kontrol edip bana IDLE TIME larini yazarlarsa sevinirim.. bir boyle deniyelim bakalim.. Olmadi baska bir yontem bulmaya

calisacagiz..
Herkese iyi calismalar...
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

byka

koca picprojede adsl hattı kullanan bu kadarmı?
hadi beyler yardım edin okadar masraf yapacagız saglam bir sey almak

istiyorumsonradan pişman olmaktan baydım artık

cok guzel
http://www.adslkur.com/ornek.htm
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

diot

corecess 3113

tek tercihim.... ttnete ayarlı geliyor.. herhangi bir problemi yok.. sadece kullanıcı adı ve paralo girip ..

işte internet..

ben kurduğum sistemlerda bunu kulklanıyorum..

Libertador

Byka verdigin linkteki yazilari okuyunca moralim bozuldu. surekli hattan dusme gibi bir problem oluyorumus. Simdi ben

ayda 87 milyon para verecegim hat 40dk. da bir dusecek acikcasi bana almak pek mantikli gelmedi.
Bir de telekomun sitesinde telefon numarani girip acik hat olup olmadigini kontrol ettin mi?

Ben tanidigim cogu insanin telefonunu girdim hepsinde ya ADSL yok ya da bos hat yok gibisinden bir cevap verdi.

byka

dostlar ben son noktayım koydum bugün ZOOM PCI 5506 aldım bağlandım

ve cok güzel ,mükemmel ADSL yi seviyorum abi kim ne derse desin
Hattım cok iyi durumda modemide test ettim suan Nvidia sitesinden win2000 için en son driverını indiriyorum max hız

flashget ile 13k.Buda hayli iyi

toplam size 16476180b
süre 23 dakika
average speed 11k(Çünkü flashget download ederken Picpronin yeni mesajlarınıda acmıstım pespese tam 32

sayfa  actım )
Evim PTT'ye uzak değil
Herkese tavsiye ederim 24 saat internet 60.000.000
bir düşünün Türkiye şartlarında bundan daha iyi bir yol vavrmı.Su an 128/32

kullanıyorum ileride ihtiyaç hissedersem artırabilirim ama uzun bir süre gerek kalmaz belkide hiç gerek kalmaz nede olsa 24 saat

ground

BAŞBAKAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN
TÜRK

TELEKOM’UN-OKULLARA İNTERNET
TOPLANTISINDA YAPTIĞI KONUŞMA
(05 Aralık 2003)

Değerli Katılımcılar, Sevgili

Dostlar;

Türkiye’yi geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirmenin heyecanı ile burada toplanmış bulunan, böyle güzide bir toplulukla birlikte olmaktan duyduğum mutluluğu

ifade ederek sözlerime başlıyor, sizleri en içten duygularla selâmlıyorum.

Hepimiz inanıyoruz ki; Türkiye, büyük potansiyelini aşama aşama harekete geçirerek, geleceğin dünyasında hak

ettiği yeri alacaktır. Adaletli ve kalkınmış bir Türkiye hedefine ulaşacağımıza inanmak için, bugün elimizde sayısız neden ve büyük imkânlar vardır. Ekonomik göstergeler ülkemizin lehine dönmüş,

piyasalar canlanmış, demokrasinin Türkiye’nin vazgeçilmez değeri olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Kriz ortamlarının kararttığı umutlar yeniden tazelenmiştir. Şükürler olsun ki,

çocuklarımızın önüne parlak bir gelecek hayali koyabileceğimiz bir noktaya gelmiş bulunuyoruz.

Bugün burada toplanmamıza vesile olan iki büyük proje, Türkiye’nin geleceğe

doğru ne büyük bir hızla koşmaya başladığının en büyük göstergesidir. Bu azim ve inancımızı asla kaybetmeyeceğiz. Her alanda çağın ihtiyaçlarına cevap verecek düzenleme ve donanımın

sağlanması için büyük bir çaba gösteriyoruz. İnşallah, yakın zamanda bu gayretlerimiz semeresini verecek, Türkiye teknoloji satın alan ülkeler arasından büyük ölçüde çıkarak, teknoloji üretmeye ve

satmaya başlayan bir ülke haline gelecektir. Bu bizim hedefimizdir. Türkiye’nin büyük potansiyeli ile bu hedefi, beklenenden çok daha kısa zamanda yakalayacağına inanıyorum.

Türkiye, hızla eski tartışmalardan çıkarak bilgi toplumuna doğru yol almaktadır.

Değerli Arkadaşlar;

Telekomünikasyon sektörü; son 10 yılda, dünyada verimliliğin

artmasında ve teknoloji kullanımının yaygınlaşmasında önemli rol oynamıştır. Bütün sektörlerle içiçe olan ve sektörlerin önüne geçen bu sektörün, şu an dünyadaki piyasa büyüklüğü 1 trilyon

doların üzerindedir. Bu muazzam iş hacminin, teknoloji kullanımının yaygınlaşmasıyla, daha da artacağı aşikârdır. Günümüzde internetin gelişmesinin ve yaygınlaşmasının temel unsuru;

telekomünikasyondur. Toplumları ve ekonomileri birbirine yaklaştıran ve entegre hale getiren de yine telekomünikasyon ağdır. Bu ağ sayesinde evlerimize kadar girmiş olan internetin, artık temel bir

bilgi ve iletişim kaynağı olduğunu biliyoruz. Ancak giderek yükselen bir trend içerisinde, şunu net olarak görüyoruz ki internet; aynı zamanda önemli bir piyasa aracı haline gelmektedir. Şurası

kesindir ki, dünyanın yakın geleceğinde hem telekomünikasyon hizmetleri, hem de internet hizmetleri, küresel ekonomik yapıların değişiminde ve yeni ekonomilerin oluşumunda temel belirleyici

olacaktır. Bizim, güçlü ve müreffeh bir Türkiye hedefimize ulaşabilmemiz için hiç vakit geçirmeden iletişim altyapımızı geliştirmemiz, yaygınlaştırmamız ve çeşitlendirmemiz gerekiyor.

Bu

gerçekten hareketle, Türkiye’nin yıldızını parlatan Türk Telekom’un yürüttüğü hizmetlerin, ülkemiz için giderek daha hayati bir fonksiyon kazandığını vurgulamak istiyorum. Her

zaman şunu söylüyoruz; “Dünyaya açık, dünyayı tanıyan ve dünyanın birikimininden faydalanan bir bilgi toplumu haline gelmek dışında bir seçeneğimiz olamaz.” İşte Telekom,

imza attığı bu tür projelerle Türkiye’nin bilgi toplumu olma projesinin lokomotif kurumlarından biri olacaktır. Türkiye’nin hem ekonomisine, hem de vizyonuna katkıda

bulunacaktır.  

Türk Telekom, bu senenin ilk 10 ayında, geçen senenin aynı dönemine göre kârlılığını yüzde 27, gelirlerini ise yüzde 25 artırmıştır. Yine Türk Telekom,

Türkiye’nin en çok kurumlar vergisi ödeyen kuruluşu haline gelmiştir. Bu örnek kurumsal performansı ortaya koyan, Türk Telekom Yönetici ve çalışanlarına milletimin huzurunda

teşekkürlerimi sunuyorum.

Yakalanmış her başarı noktasını, daha ilerilere taşımanın mücadelesini milletçe vermek durumundayız. Bu anlayışla, inşallah Türk Telekomu yılbaşından

itibaren rekabete hazırlıyoruz.

Türk Telekomun özelleştirme stratejisi Bakanlar Kurulumuzca belirlenmiştir. Bu güçlü kuruluşumuz, önümüzdeki yılın en geç ikinci çeyreğinde

özelleştirme sürecine girmiş olacaktır.

Bu önder kuruluşumuz, her şart altında Türkiye’yi geleceğe hazırlayacak vizyonun taşıyıcılarından biri olmaya devam edecektir.

Değerli Konuklar;

Bugün burada çok önem verdiğimiz iki önemli projeyi kamuoyuyla paylaşmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Bunlardan ilki; Türk Telekomun üstün

gayretleriyle hayata geçirdiğimiz Hızlı İnternet Projesi’dir. ADLS projesiyle birlikte internet kullanıcılarımız, mevcut sisteme göre yaklaşık 40 kat daha hızlı internet kullanma imkânına,

zaman sınırı olmaksızın kavuşmuş oluyorlar. Yine mevcut uygulamanın aksine hem internet bağlantısı, hem de telefon bağlantısı aynı anda, sağlıklı biçimde kurulacaktır.

Kullanıcı pratiği

açısından son derece önemli olan bu ileri adımın, internete olan ilgiyi artıracağı ve bilgisayar sektörünü önemli ölçüde canlandıracağı beklentisi içerisindeyiz. Yine bu projenin hayata geçmesiyle,

internetin de kullanım alanları genişleyecek ve çeşitlenecektir.

Bilgi toplumuna geçiş için attığımız adımlar, bu projeyle birlikte önemli ölçüde ivme kazanacaktır. Bu projeyi

telekomünikasyondaki GAP projemiz olarak görüyoruz.

İnternet üzerinden ticaret canlanacak, yeni iş alanları açılacaktır. Şu anda Avrupa ülkelerinde ve OECD

ülkelerinde, yüz kullanıcıdan ikisi ADLS imkânından yararlanmaktadır. Bizde bu oranın, maalesef bugüne kadar onbinde iki seviyesinde kaldığını görmekten dolayı da üzüntülüyüz. Bu uygulama

sayesinde bu rakamların, belli aşamalarla, gelişmiş ülkeler seviyesine çekilmesini hedefliyoruz. Bu imkândan yararlanan kullanıcılarımızın sayısının artması, maliyetlerin aşağı şekilmesinde etkili

olacaktır. Ancak Türk Telekom bu teknolojinin yaygınlaşmasını da düşünerek, eski tarife üzerinden önemli oranlarda indirime gitmiştir. Bu indirimler yüzde 49’lardan başlayıp, yüksek hızlı

bağlantı seçeneklerinde yüzde 80’lere varan oranlara çıkmaktadır. Ayrıca telekomünikasyon kurulunun onayına sunulan ve artı yüzde 20’ler civarında bir başka promosyon indirimi

de düşünülmektedir. Amaç; bu teknolojiden, bütün gençlerimizin, bütün çocuklarımızın, bütün ihtiyaç sahiplerinin yararlanabilmesi bilgi toplumunun ev ev, okul okul tesis

edilmesidir.

Değerli Arkadaşlar;

Bu amaca hizmet edecek olan bir başka projemizde, Millî Eğitim Bakanlığımız ile Türk Telekom çok önem verdiğimiz bir işbirliği

gerçekleştiriyorlar. Bu iki kurumumuz arasında yapılan protokol sayesinde, tam 40 bin okulumuza hızlı internet imkânı sağlanmış oluyor. Bildiğiniz gibi 15 Eylül’de, 2003-2004 eğitim yılı

açılırken bunun müjdesini vermiştik. Şimdi de artık uygulaması başlıyor.

Hükûmet olarak bu projeyi hayata geçirmiş olmanın, büyük gururu içerisindeyiz. Çünkü eğitim ve ileşitim,

geleceğin dünyasının temel taşları olacaktır. Bu projenin hayata geçmesiyle, açık, bilgili ve erdemli nesiller yetiştirme konusunda, çok büyük bir adım atmış oluyoruz. Hızlı internetin okullarımızda

kullanılması için iki kuruluşumuzun yaptığı bu işbirliği, başka alanlarda çalışan kamu ve özel sektör kuruluşlarımız için de çok önemli bir örnek teşkil ediyor. Tabiî buradan ben, kamu

kuruluşlarımıza da sesleniyorum; bakınız, burada artık bir kurumsal milliyetçiliğin olmadığı örneği de ortaya konuluyor. Eğer bu olmaz da, Türkiye sevdalısı olma anlayışını yaygınlaştırdığımız

zaman, bu dayanışmayı gerçekleştirdiğimiz zaman, Türk Milletinin önünde herhangi bir gücün kalamayacağını ortaya koymak istiyoruz.

Bu proje “e-dönüş Türkiye”

projemiz için de çok önemli bir adım olacaktır. Zaman içinde, inşallah bütün okullarımızı bu teknolojik imkânlarla donatmanın plânlarını yapıyoruz. Hedef 2005’in sonunda bunu

tamamlamak. Bu bizim eğitim vizyonumuzun önemli bir parçasıdır. Her okulumuza internet imkânı sağladığımız gün, eğitim kalitesi de kendiliğinden artacaktır. Bilgi teknolojisi kullanmadaki

eşitsizlikler kadar, eğitim farklılıkları da böylece giderilecektir. Bu projeyi eğitimimiz için, bir milad olarak görüyoruz. İnşallah 40 bin okulumuzu internet aracılığıyla dünyaya bağlayacak bu proje,

Türkiye’yi de geleceğe bağlayacak bir köprü olacaktır.

Ayrıca burada vermek istediğim bir müjde daha var. Mevcut araç telefon sisteminin sayısal hale dönüştürülerek, başta kırsal

kesimler olmak üzere Türkiye’nin her yerinde mobil internet, yıl sonuna kadar gerçekleşecektir. Burada başta Millî Eğitim Bakanımız, Ulaştırma Bakanımız ve değerli bürokratlarını, şu ana

kadar yaptıkları çalışma ve bundan sonra yapacakları çalışmalar sebebiyle özellikle kutluyorum. Kendilerine milletim, hükûmetim ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Türkiye’nin önünü

açacak, ufkunu genişletecek daha nice projenin açılışında, yeniden buluşmak ümidini taşıyor, sevgilerimi sunuyorum.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

cozturk

Sevgili Arkadaşlar,
Ofisimize ADSL bağlattık fakat henüz modem

alamadığımızdan kullanamıyoruz.  Hala dededen kalma internet ile uğraşıyoruz.
Maksimum 4 adet pc yi aynı anda  bağlamak istiyoruz. ancak bunu Ağ kurmadan yapmalıyız. Yani bir PCnin

sürekli açık kalması gerekmesin . Kim isterse o bağlanabilsin.

Bu işi Alcatel Speedtouch 510-4 ile yapabileceğimizi söylediler. Ancak hiç bir yerde yok.  Öneriniz nedir. ?

Selamlar

Saygılar.

DumrulBey

Alıntı yapılan: "cozturk"Sevgili

Arkadaşlar,
...Yani bir PCnin sürekli açık kalması gerekmesin . Kim isterse o bağlanabilsin.
Bu işi Alcatel Speedtouch 510-4 ile yapabileceğimizi söylediler.

Ancak hiç bir yerde yok.  Öneriniz nedir. ?
Selamlar Saygılar.
Bu başlığın ilk mesajında bir kaç marka önerisi, fiyatı ve özellikleri

yer alıyor. İsterseniz oraya bakabilirsiniz. Ancak sizin aradığınız ve şirketlere en uygun olan router ve firewall özelliği olan modellerdir. Bunları sanki bir hub cihazına bağlar gibi kullandığınız için

sürekli bir ana makinanın açık kalması gerekmiyor.

Verdiğiniz Alcatel marka modemin özelliklerini bilmiyorum. Ama router özelliği varsa ağınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şirket içi

kullandığınız için firewall özelliğine dikkat etmenizi öneririm.

Kolay gelsin...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

mmengi

arkadaşlar kısa bir süre içinde çalıştığım firmaya adsl alacağız bu arada aylık 49.000.000 tl ye düşürmüşler 128K/32K

bağlantıyı.Ben MODEM ADSL ZOOM 5560 X3 ETHGATEWAY almayı düşünüyorum.Bu cihazın çıkışını hub a bağlayıp network teki tüm pc leri internete bağlayacağım, cihaz buna

müsait.internal bir kart alacaksanız ve tüm pc leri internete çıkaracaksanız o zaman 1 pc yi router gibi kullanıp devamlı açık tutmak gerekecek

DumrulBey

Alıntı yapılan: "mmengi"arkadaşlar kısa bir süre içinde çalıştığım firmaya adsl alacağız bu

arada aylık 49.000.000 tl ye düşürmüşler
128K/32K bağlantıyı.Ben MODEM ADSL ZOOM 5560 X3 ETHGATEWAY almayı düşünüyorum.Bu cihazın çıkışını hub a bağlayıp

network teki tüm pc leri internete bağlayacağım, cihaz buna müsait.internal bir kart alacaksanız ve tüm pc leri internete çıkaracaksanız o zaman 1 pc yi router gibi kullanıp devamlı açık tutmak

gerekecek
Dostum ilk seçeneğin fiyatının düştüğüne emin misin? Benim bildiğim yükselen tek seçenek olarak tarihe geçti! Yüreğim hoplayacaktı vallahi...

:)

http://www.telekom.gov.tr/tarifeler/tarife1.html

Yukarıda güncel fiyatlar yazıyor. Gittim hemem baktım. Zaten sözleşme yapma aşamasındaydım. Zam yapmasaydılar

yapacaktım! Senin bu haber gerçek olsa ne iyi olurdu. Neyse kalın sağlıcakla... :cry:

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

diot

arkadaşlar ..
hangisini alayım diye kararsıs kalmak iyideğil. ben corecess 3113 routler modem kullanıyorum . bunu

almak için düşünmedim doğrusu.. enkötü karar kararsız kalmaktır..

routher modem tavsiye ederim..(eternet ) çünkü işletim sistemi.. driver.. vs derdi yok..
markasıda pek önemli değil.

zoom ,alcatel.d-link., vs..

işetim sisteminiz windows 9x, 2000, 2003,xp, linux.unix.. ne olursa olsun....

eternet router modem.. driver ve işetim sistemi derdi yok. neye takarsan

tak çalışır..
bence buna dikkat edin..

cozturk

Arkadaşlar adsl miz tamamdır. Yerli üretim bir modem + switcher ile bağlanıyoruz.

Fakat

umduğum gibi süper bir hız ile karşılaşmadım. Tabi nisbeten 3-5 kat hızlı tabi.

Bir de ben flasget vs ile yükse hızlarda (> 10k) vs.) download yaparken diğer kullanıcıların erişimi

yavaşlıyor. Eskisinden daha kötü oluyor. Hatta ben söylemesem telekoma sövmeye devam edeceklerdi..  Neyse velhasıl bu telekom  ....yapıyor galiba.

Zaten adamların (telekom) 3-4 sefer

telefon etmesinden  şüphelendim. Her halde bir şikayetimiz yoksa 3-5 aboneyi aynı yere mi bağlayacaklar ne?  Sözde 128k down. hızına(en düşük buymuş)  sahip aboneyiz. fakat flashgette filan en

fazla 15k civarında görünüyor. Belki de bu 128k anlık hız gibi yoruma açık yuvarlak bir laftır.

Birde fatura geldiğinde "çeşitli borçlar"  altında  hesapta olmayan ilaveler geliyormuş.

Başka bir forumdan alıntı:

Bu ay gelen ADSL faturam çok ilginç. Az önce gördüm ve anlam veremedim. Yalnız ben miyim diye merak ettiğim

için guruba yazıyorum. Fatura detaylarında aynen şöyle yazıyor;

PORT ücreti     : 52.300.000 TL (Hani tarife 49.000.000 TL idi?)
Daha da ilginç;
Çeşitli borçlar   : 38.667.000

TL (Hani sabit ücret idi?)
Benden başka ADSL faturasında böyle garip rakamlar gören var mı yoksa gene uğraşmam gereken bir saçmalıkla daha mı karşı karşıyayım? Yarın sorup öğrenirim

umarım

XNHCX

Alıntı YapÇeşitli borçlar : 38.667.000 TL (Hani sabit ücret idi?)

Bu çeşitli borçların

esas içeriği neymiş acaba ,cozturk .Araştırabildin mi?

Bu arada aşağıdaki yazıyı da inceleyin arkadaşlar.

ADSL dağıtımını durdurma

talimatı (27.12.2003)

http://haber.tanitimi.com/haber.asp?id=4132

DumrulBey

Merhaba,

Arkadaşlar bence bir süre daha sabredelim. Ben yaklaşık 7 senedir dial-up bağlantı

kullanıyorum. Bu süre zarfında onlarca GByte veri indirmiş, milyarlarca lira telefon parası harcamış olmalıyım ama şikayet etsemde en iyisi kolay ve bildiğimiz olan yoldur.

Baksanıza bir

sürü belirsizlik ve tutarsızlıklar var. Bu gerek Telekom'un ilginç tutumu olsun, gerekse yurtdışı karşılaştırmalarındaki dengesizlikler hep altıncı hissimi iş başı etmesine sebep oluyor. Sonuçta o

malum makamdan beklemelisin mesajı çıkıyor.

Tüm verileri bilimsel bilgiler ışığında analiz etsek de yine benzer şeyler söylenebilir. Eğer internet cafe ya da yoğun internet ihtiyacı olan

işletmelerde kullanılmayacaksa ev kullanıcılarının mağdur olmaması açısında beklemeleri kanaatimce iyi olacaktır.

Yoksa çoğumuz orada, şurada veya arkadaşımızda yüksek hızlı bağlantı

görmüştür. Zaten Türkiye'de minimum yatırım ile elde edeceğiniz hız, bugünlerde dünyada revaçta olan yazılım ile (Superonline'da başladı...) dial-up hızını arttırmak gibi bir şey olacaktır. Tek

fark telefon faturası ki o da az kullandığınız zaman ödeyeceğiniz minimum ADSL masrafından ucuz olacaktır. Bir de bunu kurulum ücretlerini katıp 12 aya böldüğünüzde hala karda olduğunuz

anlayacaksınız.

Telefon ile ilk bağlandığımız zamanları hatırlıyorum da, tek kuruş telefon parası vermez ve hattımız kopana kadar bağlı kalırdık. IRC kanallarını açık tutmak için birebirdi.

Şimdi ise neler var, neler. Amcam gözümün önünde bir iki saat içinde CD indiriyor. Eee o zaman da disk doluyor bu sefer yok CD-R, yok hard diskmiş...

Arkadaşlar bilgisayar denen

canavar dizginlenmediği müddetçe hız ve kapasite için yolar adamı. Benden söylemesi...

Sevgiler, saygılar...

cozturk

Sevgili arkadaşlar,
ADSL faturasında görünen "Çeşitli borçlar" içeriğinin ne olduğunu bilmiyorum. Yüce telekom  

detay yazmamış. parayı verin yeter diyor.

Bir de siz siz olun bir telefon hattını kapattığınız zaman dilekçeyi vs. saklayın. Yıllar önce eski bir tel. hattımızı kapatmak üzere başvuruda

bulunmuştuk. i.. telekom hattı kapatmamış.. aylık sabit ücretler katlanarak faiziyle beraber üremiş. ADSL bağlatırken karşımıza çıktı. 300 küsür milyonu seve

seve
ödedik. Yoksa adslnizi bağlamayız dediler.