Hangi ADSL Modemi almalı?

Başlatan DumrulBey, 14 Kasım 2003, 02:11:08

Libertador

Ben de basvurmaya karar verdim.  Bir ethernet modem almayi dusunuyorum. Basvuru sirasinda herhangi bir belde gerekiyor

mu? Ya da odeme basvuru sirasinda mi yapiliyor yoksa faturaya mi ekleniyor? Telekomun sitesinde herhangi bir bilgi bulamadim.

DumrulBey

Alıntı yapılan: "Libertador"Ben de basvurmaya karar verdim.  Bir

ethernet modem almayi dusunuyorum. Basvuru sirasinda herhangi bir belde gerekiyor mu? Ya da odeme basvuru sirasinda mi yapiliyor yoksa faturaya mi ekleniyor? Telekomun sitesinde herhangi

bir bilgi bulamadim.
Ödeme bildiğim kadarıyla telefon faturasına yansıtılarak yapılıyor. Faturada ayrı bir başlık altında diğerlerinden ayrılıyor. Başvuru sırasında ise sadece

kurulum ücreti alınıyor olması lazım. Ama önce telefonla veya bizzat ön başvuru yapman gerekiyor. Böylece seni sıraya sokuyorlar ve eğer bir abonelik iptal edildiyse veya yeni port açıldıysa bu sıra

dikkate alınarak telefonla çağrılıyorsun.

Eğer çağrılma aşamasına gelmişsen ön başvurunun aynısını yine yapıyorsun. Yani form aynı form tek fark var bu sefer imza atıyor ve sözleşme için

sıranı bekliyorsun. Sıra çok beklemeden aynın gün içinde geliyor ve nüfus cüzdanının fotokopyası ile birlikte son aylara ait telefon faturasını göstererek sözleşmeyi Telekom yetkilisi ile

yapıyorsun.

Dip Not: Nüfus cüzdanının fotokopyasını çekmene gerek kalmıyor. Sözleşmeyi yapacağın

daireden ücretsiz çektirebiliyorsun. Ben sözleşme yapma imkanına sahip olamadım ama o havayı soludum ve istemeyerek geri çevirdim. Belki sözleşmeyi yapmadığım için eksik söylediklerim olabilir.

Bir de statik IP istersen başka bir form daha var. Onunla birlikte yetkili kişilerin irtibat bilgilerinin olduğu formları da doldurman gerekiyor.

Darısı başımıza...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

mmengi

inşallah boş port vardır.Ben başvurdum bana mart ayında yeni portlar geleceğini söylediler bekliyoruz bakalım.

Libertador

ohoo ben de ne umutlara kapilmistim. On kayidi yaptim. Yalniz yine imza falan istediler. Sure veremeyiz dediler. Acik portlar

ne zaman doldu ki? On kayit yapip da ADSLsi baglananlar: onkayittan sonra ne kadar sure beklediniz?
Bu arada on kayit icin sadece kimliginiz yeterli. Tabii telefon sizin uzerinizeyse. Telefon

kime aitse o basvurabiliyor.