PLC fiyatlari

Başlatan z, 20 Kasım 2008, 12:59:47

serdararikan

Alıntı yapılan: PROTECH_ - 30 Aralık 2016, 21:07:15
Türk ürünleri artık kalite standartlarını oturtmaya başladı, kaldı ki PLC extrem bir teknoloji değil.
Bundan 2-3 yıl önce PLC için analog, digital IO tasarımlarım olmuştu. Gayette iyiydi.
Gerçekten kazandıracağını bilsem 1 yılda gayet kaliteli bir ürün çıkarabilecek kapasitem var.
Ama bizim millet yerli teknolojiyi küçümser...

hocam bu konuda kendine güveniyorsan bence pes etmemelisin. illaki bi şekilde para kazanabilirsin

Okan AKÇA

delta ss2 plc  78$ 

ErsinErce

bizim milletin yerli teknolojiyi küçümsemesinin 4 sebebi var

1- ilk başta yapılan kalitede ürün yapımı devam etmiyor.
2- satış sonrası destek çok sıkıntılı.
3- yapılan ürünlerde geliştirmeye gidilmiyor.
4- Milletimizin herşeye diyot diyerek, en iyisi buymuş x abi öyle diyor mantığından gitmesi

bir ürün almadan önce kullanıcı yorumları, karşılaşılan hatalar, servis vs herşeyi araştırmadan alamıyorum,

bu sıralananlara baktığınızda yerli üretim çok zayıf kalıyor malesef, bir işin yarıda kalmaması için 90% yabancı kullanmak zorunda kalıyorz

sorunlara gelirsek;
ürünün garantisi dolduktan sonra üretici artık ben bu ürünle ilgilenmiyorum diyebiliyor.
ürünü tasarlayıp yapan kişi haricinde satılan üründen kimsenin pek haberi yok.
markanın a ürünündeki kaliteye güvenerek b ürünü alıyorsun üretim hatası olduğunda bile iade sıkıntısı yaşıyorsun.
ürünün teknik özellikleri aslında gerçeği yansıtmıyor.
bulduğun hataları firmaya iletince teşekkür edip inceleme yapılıp düzelteceklerine bir dayak yemediğin kalıyor.

Türkiye'de Delta kıvamında PLC üretilip destek verilmesi için daha çok zaman var.

delta ss2 75$ civarı

mert3162

konu 2008 den geliyor birisi hortlatmış :) baktım ilk mesajı bişiy demiyim dedim baktım konu ilerliyor bizim en büyük sorunumuz herşeyi tek kişinin yapmasını beklemek kutu tasarımını pcbyi içinde koşacak yazılımı pc üzerinde çalışacak programlama arayüzünü hatta zaman zaman hmi paneli tasarlaması isteniyor grup halde ürün çıkartma fikri nedense bizde oturmadı bir türlü yoksa bencede yerli plclerde kullanılsın.Ancak şöyle bir problemimiz varki bunun yapılabilmesi için yerli bir üretici örneğin meslek liselerine üniversitelere tasarladığı plc ile birkaç eğitim seti hazırlayacak okullara dağıtacak daha sonrasında devlet desteği ile öğrencilere bu marka plc öğretildiğinde piyasada aktif olarak kullanmaya başlandığında firma büyüyerek ürünleri hem daha ucuza hemde daha iyi destekle belkide kendine ciddi bir yer edinecek.Çalıştığım yerlerde bazen makine ithal etmemiz gereken durumlarda direk alacağımız ülkeye gidip makinenin teknik şartnamelere uyup uymadığını kontrol etmem gerekiyor.Genel olarak siemens ürünleri kullanıyoruz ancak italyan alman ve japon menşeili makinalarımız var italyanlar Ge Fanuc Japonlar mitsubishi yada omron almanlar tabii olarak siemens kullanıyorlar proje bedelini ödeyelim makineyi siemense çevirin dedik adamlara biz siemens kullanmayı bilmiyoruz bildiğimiz alanda iyiyiz bunu yapamayız diyip kestirip atıyorlar.Aynı şeyi türkiyede bir makine firmasından istediğimizde adam delta bilmese bile delta ile yaparız diyebiliyor.Bizde fiyatlar etken iken adamlar sadece bildiği uzman olduğu işte en iyisini yapmaya çalışıyor ve milliyetçi davranıyorlar.Zaten en büyük hatalarımızdan biride milliyetçilik kavramını ırkçılık(etnik kökencilik)ile karıştırmamız.

Hiç bir marka yokturki hata yapmadan üretim yapsın sorunsuz bir ticari hayat sürsün.

@serdararikan hocam imzanızdaki siteyi ilk kez inceleme fırsatım oldu bence güzel bir ürün çıkartmışsınız dijital io ekleme analog io ekleme imkanları olacakmı ?
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

serdararikan

kendi çapımda bişeyler yapmaya çalıştım.eksikleri olsa da şuanda çalışan bir yapım var.amacım zamanla modüler hale getirmek.aslında sistemim buna müsait.birkaç aya kadar modüler hale gelecek.

sinus

Sadece plc yapmak yeterli olmaz.

PLC'ler, motor sürücüleri ve operatör ekranlarıyla birlikte çalışıyor.

Türk yapımı motor sürücü, operatör ekranı üretimi de var mı?

EFESU

http://www.gmtcontrol.com/tr/  bi ara bakın
PLC ler gayet güzel ve iki senedir  kullanıyorum
Sıkıntı arıza  mutlaka  olur ama önemli  olan arıza 
olduğunde ürünü aldığınız yerin size  verdiği  imkanlar

Yerli  üretime  pozitif bakıyorum
kolay gelsin saygılar