Hi-Tech Pic Programlama Dersi

Başlatan FxDev, 18 Ağustos 2009, 01:45:04

FxDev

Download Linki: Buraya Basınız...

refik1

Umarım yorumlarınızı esirgemezsiniz...   çümlesine dayanarak :)

Keşke mplap'ı kullanarak anlatsaydın
en azından ilk başlangıcı orada nasıl yaparız onu anlatsan çoook ikrama geçer.

Şimdiden teşekkürler.

aykut54

merhaba @fxdev hocam yazmış olduğunuz dersler için ve yapmış olduğunuz paylaşım için sonsuz teekkürler @arslan74,@muzoo, sayenizde bu hitech c nimetini öğrenicez :D

allah yolunuzu açık etsin

ORC

Hocam oncelikle teşekkürler.. Derslerinizi takip edecegiz inş ilerleyen derslerde spi,i2c,grafik lcd gb yapılarda kullanmanız mumkun mu acaba.. tesekkkurler..Elinize saglık

ORC

Alıntı yapılan: "FxDev"
Alıntı yapılan: "refik1"Umarım yorumlarınızı esirgemezsiniz...   çümlesine dayanarak :)

Keşke mplap'ı kullanarak anlatsaydın
en azından ilk başlangıcı orada nasıl yaparız onu anlatsan çoook ikrama geçer.

Şimdiden teşekkürler.

Hocam her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardırdan yola çıkarak ben de bu şekilde anlatmayı uygun gördüm. arslan74 hocamız zaten MPLAB ile işlerin nasıl olduğunu anlatmıştı. Mesele kod yazımında olduğu için arayüzü seçmek size kalmış. Fakat ben Hi-Tide'ı kullanacağım tüm dersler boyunca...

Alıntı yapılan: "aykut54"merhaba @fxdev hocam yazmış olduğunuz dersler için ve yapmış olduğunuz paylaşım için sonsuz teekkürler @arslan74,@muzoo, sayenizde bu hitech c nimetini öğrenicez :D

allah yolunuzu açık etsin

Bittiğinde herkesin elinde sağlam bir kaynak olarak duracağına eminim ;)

Alıntı yapılan: "ORC"Hocam oncelikle teşekkürler.. Derslerinizi takip edecegiz inş ilerleyen derslerde spi,i2c,grafik lcd gb yapılarda kullanmanız mumkun mu acaba.. tesekkkurler..Elinize saglık

Elbette SPI, I2C ve Grafik LCD bölümleri de olacak, kısacası 16f877'de kullanmadığımız birim kalmayacak...

Super  :D

Murat Mert

S.A.
Sn. FxDev müthişsiniz devamını inşallah esirgemezsiniz. Elleriniz dert görmesin. Sağlıcakla.  ;)
mert07

mesmert

FxDev hocam Mplab atında denenmiş ve çalıştırılmış kod bir türlü Hi-Tide altında çalışmadı nerde hata yapıyoruz acaba?

mesmert

Alıntı yapılan: "mesmert"FxDev hocam Mplab atında denenmiş ve çalıştırılmış kod bir türlü Hi-Tide altında çalışmadı nerde hata yapıyoruz acaba?

Kodunuzu görmemiz gerekiyor, orada çalışan Hi-Tide'da da çalışır çok garip bir şey yoksa...

Ayrıca ikinci bölüm gecenin ilerleyen saatlerinde (belki 1 saat içinde) burada olacak...

Sizin Led yakıp söndürme programı mplab altında devre üzerinde gayet güzel çalışıyor ama hitede bir türlü yapamadım küreklerde acaba problemi var. Siz hangi versiyonu kullanıyorsunuz hocam upload edebilirmisiniz.

Hi-Tede 3.15 PL2 ve PICC PRO 9.60 PL4 kullanıyorum

MC_Skywalker

Öncelikle Bu güzel çalışman için teşkkür ve tebrik ederim.

Çok güzel olmuş.

aykut54

oooo mükemmel hocam süper hatta daha derleme fırsatım olmadı ama okuması bile güzel elinize sağlık

papsukkal

CCS C ye yeni başladım sayılır ama bu dersleri de takip edeceğim. C ufkumun genişlemesi gerekiyor.

FxDev hocam belli ki emek harcayarak güzel bir çalışma ortaya koymuşsun
karşılık beklemeden bizlere sunmuşsun. Ellerine sağlık.

Umarım bizler de emek harcayarak bu güzel çalışmalardan hakkıyla faydalanıp birşeyler öğreniriz ve senin emeklerini boşa çıkarmayız.

mesmert

Alıntı yapılan: "papsukkal"CCS C ye yeni başladım sayılır ama bu dersleri de takip edeceğim. C ufkumun genişlemesi gerekiyor.

FxDev hocam belli ki emek harcayarak güzel bir çalışma ortaya koymuşsun
karşılık beklemeden bizlere sunmuşsun. Ellerine sağlık.

Umarım bizler de emek harcayarak bu güzel çalışmalardan hakkıyla faydalanıp birşeyler öğreniriz ve senin emeklerini boşa çıkarmayız.

Sağolasın hocam ;)
Açıkçası şu an istediğim tek şey bu kaynağa güzel bir kapak hazırlayabilmek ama pek tasarım yeteneğim yok bu konuda...
Arkadaşlardan yardım bekliyorum gerçekten...

FxDev hocam kapak tasarımı için yardımcı olurum size resimler varsa düzenleriz.

M_B

Merhaba FxDev Hocam yazılarını buyuk bır titizlikle izliyor ve inçeliyorum.
Yalnız hocam  Bolum 5 teki Proteus versiyonu farklı galiba cunku bende acmadı. Digerlerini acıyordu. Simulasyon dosyarını eskisi gibi kaydettseniz de bir üst versiyonu kullanmasanız diyorum ne dersiniz.
veya Dosya icine sec uzantılı dosyayı da koyun.

Teşekkürler
Mehmet
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

mesmert

FxDev hocam kapak çalışmlarına bugün bişeyler çıkartırım buraya koyarım.

Birde bu dersler ile ilgili Grafik Lcd uygulaması yapılsa ve GLCD ekranına bir adet resim konulsa iyi olur diye düşünüyorum.

ahmet2004