samsung 740n LCd monitör power düğmesi yanıyor. ekran si

Başlatan aydd, 05 Kasım 2009, 12:24:37

aydd

arkadaşlar lcd monitörün 2 gün önce bozuldu. Bu monitörler belli bir zaman sonra bu hatayı verdiğini internet üzerinde okudum. bu hatanın invertor kart arızası ve 4502c smd mosfet hatası olduğunu öğrendim . bu entegreyi nerden bulablirim nasıl yaparım  bu hatanın tam olarak bundanmı kaynaklandığüını. Monitörde oluşan hata şu durduk yere ekran gitti monitörün power ledi yanıyor ama ekran simsiyah görüntü vermiyor .

Okan AKÇA

aydd

garantisi yok bu kaç liraya çıkar? eğer bu entegresiini bulursam arkadaşım var elektronikten anlayan ona yaptırcam o bu işlerden anlıyor arızayı buldumda bu entegre özel bi entegremi yoksa bulunabilir bir şeymi

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "aydd"garantisi yok bu kaç liraya çıkar? eğer bu entegresiini bulursam arkadaşım var elektronikten anlayan ona yaptırcam o bu işlerden anlıyor arızayı buldumda bu entegre özel bi entegremi yoksa bulunabilir bir şeymi

entegre değilmis mosfet mis elektronikden anlayan arkadasiniza söyleyin karakyöden bulur illa smd olmasi gerekmez normal top kilif da olur aynisi olmasi da gerekmez muadili ollabilir
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

erhanzeynel

monitör çalışırken ışık tut. Eğer invertör arızasıysa görüntüyü belli belirsiz görebilmelisin.

SEZER27

selam aradan baya zaman geçmiş ama yinede yazmak istedim belki başka arkaşlar için faydalı olur.
evt. samsunglarda vede bir çok lcd monitörlerde genelde ekran 1-2 saniye gelip gitmesi mosfet 4502  4511 entegrelerden kaynaklanıyor.
egerki bu mosfte entegreleri bulamayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim bende var
adresim
sezer_elektronik27@hotmail.com
hayırlı günler dilerim.

mustafacan

invertör sorunundan sıkıldım ve florasanlarını sökerek alta üste sıraı sık led dizdim. sonuç tamamdır.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

gladi

tebrik ederim ... kökten çözüm ...iyi yapmışsın ...
misafir olan kimse, beraberce getiremediği birşeye kalbini bağlamaz.

murtiow

Alıntı yapılan: mustafacan - 05 Mayıs 2010, 09:24:37
invertör sorunundan sıkıldım ve florasanlarını sökerek alta üste sıraı sık led dizdim. sonuç tamamdır.
başarınızdan ötürü tebrik ederim.elimde smd şerit led var .acaba ekrana takabilirmiyim.nasıl ve neylerden yaptığınızı açıklıyabilirseniz memnun olurum .teşekkürler iyi çalşmalar .