Yedekleme yaptığım harddiskim bozuldu.

Başlatan Logan, 24 Aralık 2009, 10:32:24

robomaster

Daha guvenilir yedekleme ortamlari bulmak lazim. Resmiler giderse Yandık. :)

cesmeali

merhaba bendede hdd gitmişti bilgisayarın.ve işyerime ait tüm bilgiler son cizimlerim vs içindeydi.besleme kyandı ve hdd yide götürmüştü.hdd samsungun bi modeli.80 gb.üzerindeki kartı söktüm bilgisayarcılardan aynı kartan buldum.taktım yine görmedi.yani o çözüm olmadı. kart üzerinde arıza aradım ve kısa devre malzemeyi değistirdim hdd okudu .
eger hdd bozuk değilse kurtarma programları ile bu iş cözülüyor.

mc_307

Seagate eski Seagate degil diyorlar. Katılıyorumda.
Benimde geçen sene 1tb external adaptörlü hardiskim birden okumamaya başladı ve sanki camı çizen bir elmas gibi ses yapmaya başladı. Bende içini acmak istedim. Hatta kızdım yerede carptım. Hala bi umut duruyor bir yerde. Resim ve videlarım vardı. 400 gb da film. 200 gb oyun...
Sadece resim ve videolarim kurtulsa super olcak. Şimdi wd den vazgecmiyorum. 2 tane 1tb aldım. Birbirinin yedeği olarak kullanıyorum. Biri bozulursa yeni alıp digerinden bunada ayni yedegi alıyor olacağim :D pahalı bi yontem gibi gelebilir ama kurtarmacılar fena fiyat çekiyor, onlara nazaran garanti ve daha ucuz bi yöntem

mustafa_temel

valla ben böyle şeylerde  harddiske  yedekleme yaparken bir taraftan da DVD ye  yazdırıyorum ne olur ne olmaz harddiske güven olmaz...
"Dünya R-S-T üzerinde döner."

engerex

Markaların tek kalitede diski yok. Mesela arkadaşın bozulan Wd Green serisi düşük fiyatlı günlük kullanım disk. Çok güvenilmez.
WD kullanım amacına göre renklerden seri yapmış: Green, blue, purple, red, black derken birde red Pro gibi Pro serilerini çıkarmış. 3gb red Pro 4 gb red fiyatına yakın. Artık Green ile red Pro arasındaki fiyat ve kalite farkını siz düşünün.

ByTEK

Google Drive veya benzeri hizmetler bence şuanda harici diske göre güvenlilir sistemlerdir.