Çin malı telefon ekranları

Başlatan serdararikan, 05 Mart 2010, 22:39:33

PROTECH_

Alıntı yapılan: "serdararikan"
Alıntı yapılan: "PROTECH_"@serdararikan

$12 civarinda fiyati var Genc tekno marketten aldim
103 numarali lcd.

ekranla ilgili datasheet bilgilerine sahipmisiniz?

Şuanda net bir datasheet yok üretici firmanin diğer lcd lerinin datasheetlerini inceledim, benzer özelliklere sahip bir datasheet buldum:
http://www.trulydisplays.com/tft/apnote/TFT-G240320UTSW-146W-TP-E%20Application%20Note%20V0.1.pdf
Elimizdeki lcd de bundan cok farklı değildir, Lcd telefon ile direk paralel veri transferi yaptigindan; diğer pinlerin(sda, sclk,  vs.) sokete baglanti ciktisi vermemis olacaklarini tahmin ediyorum. ki göründüğü kadari ile öyle
Bendeki lcd de 37 pin var sizdekinde kactane pin var acaba ?
Multi-Core ,RTX,ThreadX, FreeRTOS, MODBUS  RTOS - Electronic-Hardware -- BERLIN

serdararikan

Alıntı yapılan: "PROTECH_"
Alıntı yapılan: "serdararikan"
Alıntı yapılan: "PROTECH_"@serdararikan

$12 civarinda fiyati var Genc tekno marketten aldim
103 numarali lcd.

ekranla ilgili datasheet bilgilerine sahipmisiniz?

Şuanda net bir datasheet yok üretici firmanin diğer lcd lerinin datasheetlerini inceledim, benzer özelliklere sahip bir datasheet buldum:
http://www.trulydisplays.com/tft/apnote/TFT-G240320UTSW-146W-TP-E%20Application%20Note%20V0.1.pdf
Elimizdeki lcd de bundan cok farklı değildir, Lcd telefon ile direk paralel veri transferi yaptigindan; diğer pinlerin(sda, sclk,  vs.) sokete baglanti ciktisi vermemis olacaklarini tahmin ediyorum. ki göründüğü kadari ile öyle
Bendeki lcd de 37 pin var sizdekinde kactane pin var acaba ?

bendekinde de 37 pin var yanlız sana şu noktayı belirtmek isterim  datasheetleri incelediysen aynı firmanın  xxxxxxxx-xxx-l  ürünü ile xxxxxxxx-xxx ürününün farklı controller lara sahip olabildiğini farketmişsindir.ben bu yanılgıya vardım. bulduğum bi dökümanda ILI9320 controller kullanılmış bi ekran vardı ben buna göre devremi çizdim.denemeler yaptım başarılı olamadım.daha sonra araştırmaya devam ettim ve benim elimdeki ekranın ILI9320 değil HX8347-A1 controller ile sürüldüğünü öğrendim.dolayısı ile başladığım yere geri döndüm.bunu dikkate almanı öneririm.Ayrıca senin arayacağın anahtar kelime "china clone n95" olmalı.bence tüm kopya n95 ler aynı ekranı kullanıyor sadece kodları farklı.gelişmeden bizleri haberdar edersen seviniriz.

ahmet2004

8K1231 TFT'si(TFT8K1231FPC-A1-E) ILI9325 çipsetini kullanıyor.

ahmet2004

serdararikan

üstad ellerine sağlık.çok faydalı bilgiler.
Peki bu ekran türkiyede varmıdır?varsa nerden temin edebiliriz?

ahmet2004

PROTECH_  in aldığı yerden aldım test etmek için 10$ fiyatı var.2,4inç TFT.Zaten orası tft kaynıyor çeşit çeşit.

Pic32 de çalıştırıyorum daha doğrusu 5v sürücü/çeviricileri olmadığı için mecburen 3volltuk mişkroişlemcilerle çalıştırdım.

PROTECH_

Alıntı yapılan: ahmet2004 - 04 Mayıs 2010, 01:08:16

PROTECH_  in aldığı yerden aldım test etmek için 10$ fiyatı var.2,4inç TFT.Zaten orası tft kaynıyor çeşit çeşit.

Pic32 de çalıştırıyorum daha doğrusu 5v sürücü/çeviricileri olmadığı için mecburen 3volltuk mişkroişlemcilerle çalıştırdım.

Üzerinde deneme yapaya vakit bulamamıştım, çok güzel bir çalışma olmuş, ellerine sağlık

serdararikan

@ahmet2004 çok güzel çalışma olmuş.5V-3.3V dönüştürme işi biraz can sıkıcı ama denemeye değer...

PROTECH_

Alıntı yapılan: ahmet2004 - 03 Mayıs 2010, 00:40:49
Buda pin bağlantısı: ...

hocam  buarada pin bağlantılarını nasıl tespit ettiniz ?

ahmet2004

PROTECH_

@ahmet2004

hocam link verebilirmisiniz sakıncası yoksa ?

ahmet2004

Maalesef bir link veremeyeceğim.

serdararikan

üstad resimlerdeki ekranların bağlantısı yokmuş gibi görünüyor nasıl resim elde ettiniz? bi göz yanılmasımı var

ahmet2004

bağlantılara bakarak sonuca gidilebilir diye resimi düzenlemiştim ozaman.

Sizlerde bir gelişme yokmu hocam.

fatihkuzucu

Gereksiz mesaj atıp duruyorsunuz. Resim düzenlemekten başka yaptıgınız iş yokmu ?
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...