Çin malı telefon ekranları

Başlatan serdararikan, 05 Mart 2010, 22:39:33

olumyolu549

Alıntı yapılan: z - 03 Kasım 2012, 19:47:44
[IMG]http://hizliresimyukle.com/thumb-356737.jpg[/img]

Resime Bak

Sozkonusu ekran pinlerinin onden ve arkadan gorunusu.

Alttaki resim ana karta ait ve dedigin gibi kapasitorler vs buraya monte edilmis.

16 nolu pine elektrolitik kondansator oldugu anlasilan ama yeri bos baglanti var. Kapasitoru takmamislar. Ana kartda 16 nolu pin delik ici kaplamali pad ile karsiya gecmemis. Dolayisi ile ana karta ait resimde 16 gorulmuyor. 9 ve 10 nolu pinlerde kisa devre ve tek pad ile karsiya gecmis.

bendede bir lap top ekranı var bunun  film şeridi şeklinde uçları var hangi ucun ne olduğunu nasıl bulurum yardımcı olabilecek var mı
www.eprojemarket.com ELEKTRONİK PROJE,KABLO KONNEKTÖR,ADETLİ TH DİZGİ

Burak B

Laptop ekranlarını LVDS ile sürmen gerekir. Onlarda olay biraz daha farklı. @z hocamdaki LCD gibi değil mevzu.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

olumyolu549

hocam bende oraya kadarını iliyorum işte :) bana o bacakların pin numaraları gerekiyor nereden bulabilirim acaba asus ile eksperin lcd monitörleri galiba aynı ama kolamasını bulamıyorum

Burak B

@olumyolu549
   Internette LCD nin datasheetini arattır %80 bulursun. Büyük LCD datasheetleri bu küçük olanlardan daha rahat bulunuyor. LCD panelde yazmıyormu marka modeli ? 

@z hocam varmı gelişme ?

z

Yok hocam henüz başlamadım. Öncelikle pinlerle bağlantı kurabileceğim yapıyı oluşturmam gerekiyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

olumyolu549

lcd ekranda birşey yazmıyor ki etradına felan baktım sadece l8400 yazıyor

Burak B

Alıntı yapılan: olumyolu549 - 05 Kasım 2012, 21:42:24
lcd ekranda birşey yazmıyor ki etradına felan baktım sadece l8400 yazıyor

O ekranla boşuna uğraşma bence.

Burak B

@z hocam bakamadınız sanırım LCD' ye hala. :) Bir gelişme olursa haberdar ederseniz sevinirim.

SERRO EFE

ByteMaster elimde
http://www.aliexpress.com/item-img/Wholesale-lcd-for-model-XBI3502F-A1-good-and-stable-quality-for-free-shipping/428043706.html
ekrandan var. Telefoncu ile görüşmemde bu ekranın piyasada bol miktarda bulunduğunu söylüyor. Ekran 3.5"- 40 pin 480pixel üzerindeki kod XBI3502f-a1 çakma iphone lerde kullanıldığını söyledi pin dizilimi ile ilgili bir bilgi bulabilirmiyiz. Üzerindeki sürücü yaklaşık 23x1 mm gibi.

Arkadaşlar ayrıca anycool - t808-818-828 ve türevi telefonlar wistron opt ekran kullanıyor. Bunlarda çin toptancılarında sürekli bulunuyormuş. 37 pin ortadaki şekil ekran 2.8"

Burak B

@SERRO_EFE
Şu aralar işlerim yoğun o nedenle pek ilgilenemeyeceğim. 40 pin çok çeşit var. Yorum yapmam zor. Özelden attığın mesajda bahsettiğin arkadaşa gerekli bilgiyi vermiştim ancak yeterli bulmadı sanırım.

@z hocam bir gelişme olursa bilgilendirirseniz sevinirim.

Not olarak;

Ayrıca genel olarak bu tip bilgileri sizinle paylaşırken bir zaman ve emek harcıyorum. Bu nedenle sürekli olarak peşinden koşturabileceğim bir konu olmadığını bilmenizi isterim.

Burak B

z

Hocam, lcd ye kablo bağlayacak aparatım yok ve pcb yapma şansım da yok. LCD masamda duruyor öylece.
Bana fikir ver kablolama işini nasıl yaparım?

Gerisi kolay olacak gibi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mcan

Alıntı yapılan: z - 18 Kasım 2012, 03:43:53
Hocam, lcd ye kablo bağlayacak aparatım yok ve pcb yapma şansım da yok. LCD masamda duruyor öylece.
Bana fikir ver kablolama işini nasıl yaparım?

Gerisi kolay olacak gibi.
Ben nokia c1 ekranını şekildeki gibi bağladım.En ince bakır telleri tek tek pinlere lehimledim ,tellerin diğer ucunu delikli karta lehimleyip pinheader ile çıkıyorum,teller çok ince pcb folyonun bakır pinleri çok nazik ve tellerin izolasyonu yetersiz olduğundan birbirine değmesin lehimleri kopmasın,yamulmasın diye tutkal ile kapladım .

Veli B.

Bu gün bir arkadaş ile sohbet esnasında GençTekno Market' in artık çin LCD lerden getirmediğini ve sadece marka olanların klonlarını satacağını söyledi.

Sitelerine hızlıca baktım ve adamların çin LCD leri kaldırdığını gördüm. Kütüphanesi hazır olan ILI93XX serisi LCD ler furyası bitti mi?
Bu tip LCD ile çalışan arkadaşlar nasıl bir yol izlediler/izlemeyi düşünüyorlar?
Bir proje için şimdi kullanmayı düşünüyorduk, bu durumu öğrendik. 15-20 TL gibi fiyatlara benzer LCD bulabileceğimiz yerler var mı?
Veya Genç Tekno daki ürünlerden kullandığınız(/driverını bildiğiniz) ve fiyatı uygun olan var mı?