TDA1562Q STEREO 2x70W ve LM1036 ( denenmiş full ) PCB+RESİM

Başlatan chailuck, 01 Mayıs 2010, 06:40:16

chailuck

Alıntı yapılan: adoka - 13 Haziran 2010, 15:55:27
Bu devrelerin motor sesini kapma olasılıgı nedir??
aynı kaynaktan kullanırsan kapar kesınlıkle ama bı fıltre ıle kullanırsan bobın kondasator gıbı motor sesını suzuyorsun
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

bzirapli

OG

Alıntı Yapbirebir cıkıs uclarıyla paralel baglama dolayısıla yük akımını arttırmış olacagız belkı cıkıs gucunu de arttırıız dedım
Böyle bir şey olmaz. Güç (akım) yükseltmek için paralelleme amplifikatörün çıkış katında yapılır, bu da dikkatli bir uyum ile.

H sınıfı ne demek,  onu anlamadım? A, B, AB, C, D yi biliyorum ama H sınıfı duymadım.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

chailuck

Alıntı yapılan: OG - 07 Ekim 2010, 14:43:06
Alıntı Yapbirebir cıkıs uclarıyla paralel baglama dolayısıla yük akımını arttırmış olacagız belkı cıkıs gucunu de arttırıız dedım
Böyle bir şey olmaz. Güç (akım) yükseltmek için paralelleme amplifikatörün çıkış katında yapılır, bu da dikkatli bir uyum ile.

H sınıfı ne demek,  onu anlamadım? A, B, AB, C, D yi biliyorum ama H sınıfı duymadım.

hımm
http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_amplifier

burda yazmıslar :)
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet)  Ayıplarını gördüğünüz komşuyu kınamayınız. Sırlarını açıklamayınız.Çünkü gördüğünüz bu sır size emanettir, emanete hıyanet kötü ve çirkin bir filldir. (Hacı Bayramı Veli )  meyve veren ağacın taşlanması çok hoş ;)

musti-jan

Bunların yeşil çizgilerin hepsi iletken atlatmamı ?

ex ramo

hocom kaç ohm kaç wat hoparlör sizce uygundur max verim için

Maxim

@musti-jan
o yeşil çizgiler ne iletken ne atlama, onlar çizim programının uyarısı gibi birşey .
Şu nokta şuraya gitmesi lazım diyor ama çizerken tam kurallara uyamıyorsun o da hata veriyor, aslında yol doğru çizilmiş.

@ex ramo
TDA1562Q çıkışının 4 ohm olduğu yazıyor

70 watt tam güçte çıkış verebildiğine göre ona uygun güçte hoparlör lazım,
bu biraz tecrübeye dayalı, ben olsam 100wattan küçük birşey takmazdım

musti-jan

Alıntı yapılan: Maxim - 21 Ocak 2011, 08:14:10
@musti-jan
o yeşil çizgiler ne iletken ne atlama, onlar çizim programının uyarısı gibi birşey .
Şu nokta şuraya gitmesi lazım diyor ama çizerken tam kurallara uyamıyorsun o da hata veriyor, aslında yol doğru çizilmiş.

@ex ramo
TDA1562Q çıkışının 4 ohm olduğu yazıyor

70 watt tam güçte çıkış verebildiğine göre ona uygun güçte hoparlör lazım,
bu biraz tecrübeye dayalı, ben olsam 100wattan küçük birşey takmazdım

cevabın için teşekkürler.

mezire

timpati

Alıntı yapılan: chailuck - 01 Mayıs 2010, 22:17:32
...ancak yapılan arastırma ve olcumler demıstırkı : ınsan kulagı zaten bellı frekanslarda sagırdır, bununla beraber bellı oranlardakı dıstorsıyon oranları bellı frekanslarda kulagı rahatsız etmeyecek sevıyelerde ve saglıklı ınsanların kulagı baz alındıgında hıssedılmıyor. bu oran, hifi cemiyetı ( gercekte boyle bır cemıyet yok =) bu ısle ugrasıp standart belırleyenlere atfen soyluyorum ) tarafından olcumler yapıldıgında %1 olarak olculmus...

bense Hi-Fi sınırı olarak THD'nin en fazla %0.3 (binde 3) olduğu değeri biliyorum. zaman içinde anlayış veya standartlar değişmediyse hangisi doğru acep? başka fikri olan var mıdır?
why mr. anderson, why ?

sellcukk

sellcukk

linki yenileyebilirmisiniz yada tekrar koyabilirmisinz??

ibbayram

Alıntı yapılan: chailuck - 01 Mayıs 2010, 06:40:16
arkadaşlar merhaba,
yine tarafımdan denenmiş bir proje ile karşınızdayım
otolar için kullanışlı bir devredir bu.
70W %10 thd ile ölçülüyor ancak ses kalitesi düşürmem diyorsanız
distorsiyon %1e kadar 50W güç alabilrsiniz. bu devrede güç için soğutma önemli bir konu aslında.
ton kontrol ve amfi çok güzel çalışmakta, bir kaç arkadaşımda yaptı memnunlar otolarında kullanıyorlar.
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

indireceğiniz dosya içerisinde, proteus 7.4 isis ares çizimleri ve birkaçç resim mevcut.
bir tavsiye daha, 4700uF lik iki kondansatör var tdaya bağlanacak. Bunlardan 4 tane kullanabilirsiniz, yani ikisi aralarında paralel. kapasiteyi arttırıp, osilaskopla bakarsanız bass seslerde, çıkış sinyalinin giriş sinyaline daha çok yaklaştığı görülüyor.
tatmin açısından tavsiye edebilirim.
iyi çalışmalar..

DOWNLOAD LİNKİ:
http://www.4shared.com/file/c5SIIa7c/TDA1562Q_STEREO_LM1036.html

link yenileme tarihi : 08.10.2010
link ölü

chailuck