12 MHz'de çalışan AVR'nin yapabildiklerine bakın!

Başlatan Elektroemre, 22 Mayıs 2010, 13:55:07

serdararikan

bu Eclipse Galileo C/C++ tam olarak ne işe yarıyor???

Elektroemre

Alıntı yapılan: serdararikan - 26 Mayıs 2010, 14:51:22
bu Eclipse Galileo C/C++ tam olarak ne işe yarıyor???

Eclipse bir IDE, AVR-GCC derleyicisini bu IDE'a entegre edip kullanıyoruz. Kullanım kolaylığı sağlıyor. İsterseniz AVR Studio gibi farklı alternatifleride kullanbilirsiniz ama derleyicimiz hep aynı 'AVR-GCC'.

Saygılar...

serdararikan

[/quote]
Bugünlerde en sık kullandığım özelliği ise ctrl+boşluk tuşu na bastığınızda fonksiyonlarınızı göstermesi. Ya da ctrl ile fonksiyon ismine tıkladığınızda fonksiyonun yazılı olduğu alana sıçraması..
[/quote]

bu özellik çok iyiymiş.hep düşündüğüm şey buydu.bir visual basic kullanıcısı olarak kafamdan hep öyle bir editör olmalıki benim yazdığım fonksiyonları ben kodu yazarken bana göstersin parametrelerini hatırlatsın ve bende böylece kendime güzel bir kitiphane oluşturabileyim...
sanırım buna yakın bir özellik.henüz indirmedim ama indirip deneyecem.bilgi için teşekkürler

muhittin_kaplan

hiteck de var bu "." ya bastığınızda çıkar vb de

serdararikan

F493

Selam,

Bu Hi-Tech, AVR veya VB'nin özelliği degil editörün özelliğidir. Örnegin Visual Studio çok gelişmiş bir IDE dir. Editörü kopyalama, arama vb. işlemlerde ciddi kolaylıklar sağlar. MPLAB'ında bazı özellikleri vardır.
örneğin ;
-> Structure(yapılar) tanımladığınızda içindeki elemanlara MPLAB "EDİTÖRÜNÜN" desteği sayesinde ulaşabilirsiniz.
-> örnegin bir değişken adını proğram içinde kullanacağınız yerde CTRL + ALT OK yaparsanız tüm değişken ve registerlar görüntülenir. CTRL + SPACE yaptıgınızda değişkeninizin ismini  editör otomatik olarak tamamlar.

Ve dahası...

Esen kalın.

muhittin_kaplan

doğrudur. dille değil IDE ile alakalıdır bu kolaylıklar.