ENDA PLC başlangıç-1

Başlatan forumsad, 05 Temmuz 2010, 17:48:56

forumsad

http://rapidshare.com/files/405070863/ba__langae___.rar

enda plc satın aldınız yapacağınız ilk şeyler burada anlatılmıştır
saygılarımla

yerli malı yurdun malı herkes kullanmalı.

link ile ilğili bir sıkıntı olursa bildiriniz.
forumsad@hotmail.com

ilhan_mkp

hocam ukalalık olarak algılamayın ama bana hiç yerli malı gibi gelmedi sanki çin malıymış gibi bir durum var

erkan614

sankisi fazla endirekt çin malı
zaten firmanın bir kısım ortağı iranlımı falan öyle bişi

ammavelakin kesinlikle ve kesinlikle sayıcı ısı kontrol rölesi düşük güçlü inverter gibi ürünlerde ilk tercihim

Plclerini ve hmi sini kullandım hiç beğenmedim

emrah_elektronik

07 Ekim 2010, 16:16:35 #3 Son düzenlenme: 07 Ekim 2010, 16:28:53 emrah_elektronik
Rapidshare linki uçmuŞ

Download not available
The following download is not available:
http://rapidshare.com/files/405070863/ba__langae___.rar0 KB

4Shared yada hotfile upload için daha uygun.gunhanDeğerli Arkadaşlar,

yanlış bilgilendirmeyi düzeltme adına yazıyorum. ENDA PLC'ler komponentleri (elektronik malzemeleri) hariç %100 türk malıdır. Türkiye'de üretilir, know how 'ı bize aittir. Yazılımı, şekli, kutusu, yapısı bize özeldir. Mevcut hiç bir ürüne tam benzemez. Çin'de bu teknolojiye sahip, Know How'ı Çin'e ait  PLC yoktur. ( Taiwan'ı saymazsak)  Şu an piyasaya sürmüş olduğumuz PLC teknolojik anlamda kendi sınıfında ilk sayılır. Bu ürün şu an bile 10 a yakın ülkeye ihraç edildi.

Sisel Mühendislik bundan daha teknolojik ürünler yapabilme kabiliyetine sahiptir. Tabi bu güce, sizin gibi değerli arkadaşlarımızın destekleri sayesinde ulaştık.

Her türlü teknik desteği firmamızdan alabilirsiniz. Arzu eden herkesi işletmemizde üretilen, bizim mühendislerimizin tasarımı olan, bizim dizip, kalibre edip, kalite kontrolden geçirip, paketlediğimiz, satış ve satış sonrası teknik desteğini verdiğimiz PLC lerimizin üretim aşamalarını göstermek üzere firmamızda misafir edebiliriz.

Bilgilerinize


erkan614

Alıntı yapılan: erkan614 - 07 Ekim 2010, 15:56:18
sankisi fazla endirekt çin malı
zaten firmanın bir kısım ortağı iranlımı falan öyle bişi

ammavelakin kesinlikle ve kesinlikle sayıcı ısı kontrol rölesi düşük güçlü inverter gibi ürünlerde ilk tercihim

Plclerini ve hmi sini kullandım hiç beğenmedim


ilhan_mkp

bilgilendiren arkadaşım başarılarınızın devamını diliyorum ama software ilk yayınlandığında kurmuştum ama hata mesajları gelmeye başladığında türk yapımı değilmiş izlenimine kapıldım belki global dil kullanımıdır belki plc sizlertarafınızdan software yabancı bir firmada yazılmıştır ama software hiç tirk yapısı gibi gelmedi bana bu benim fikrim sadece yanlış anlaşılmasın

gunhan

19 Nisan 2011, 17:08:57 #7 Son düzenlenme: 23 Mayıs 2011, 16:33:54 gunhan
Değerli Arkadaşlar anlatamadım galiba, Bizim ENDA PLC ler %100 türk malıdır. Bu iddiaları ancak bizi tanımayanlar yapabilir. Türk Mühendis Mete Ceyhan liderliğinde 4 Türk mühendis tarafından tasarımlanmıştır.  Her şeyi bize aittir. Bunun ispatı kolaydır. Üretim aşamasında malzeme tedarikçileri Türk firmalarıdır. Üretim yeri firma merkezimizdir. HMI veya Hız Kontrol Cihazları için böyle bir iddiamız yok. HMI ve Hız kontrol cihazlarımızın hardware leri yurt dışında yapılmakta bizim software desteğimiz olmaktadır.  Ayrıca bu teknolojide PLC üretimi ve tasarımına, şu an Çin firmaları sahip değildir. PLC miz internetten ulaşılabilir, herhangi bir değişkeni veya değeri mail atabilir. Bu özelliklerde ve  bu konsepte hemen hemen hiç bir yerde böyle bir PLC yoktur, bize özeldir.

PLC ilk çıktığı günlere göre çok geliştirilmiştir. Bunda PLC mizi kullanıp bize uyarıda bulunan veya ilave özellik ve fonksiyon talep eden değerli uygulamacı arkadaşların katkısı büyüktür. Sizinde özel istekleriniz olursa cihaz yapısı müsait olduğu sürece herşey ilave edilebilir.

Bütün bu yazdıklarıma karşın hala lütfen Çin malı falan demeyiniz. Ayrıca Dünya çapında bir Amerikan firması, birde Japon firması PLC lerimizi incelemek ve ortak çalışmak maksadıyla ürünlerimizi satın almış ve üst düzeyde görüşmeler yapmışlardır. Bu firmalar Türkiye de de konuşlu konusunda lider firmalardır. Türk malı olmasını yakıştıramadığınız ürünü bugün 10 a yakın ülke firması alıp kullanmıştır.

Selamlarımla duyurulur.

gunhan

19 Nisan 2011, 17:18:13 #8 Son düzenlenme: 23 Mayıs 2011, 16:36:21 gunhan
Atladığım bir konu oldu onuda belirtmek istiyorum. Firma dört ortaklıdır. Biri Erzincanlı, biri İzmirli, ikisi Rizelidir. İranla hiç bir alakamız yoktur. Sadece 3 yıldır İran'da bir distiribütör aracılığıyla mallarımızı satmaktayız ki, bu bizim ihracata başladığımız 1998 senesinden sonra çok geç olmuştur.

İran; Çin nereden çıkıyor anlayamıyorum. Hepinizi firmamıza bekliyorum. Her ayın 1. çarşambası PLC, 3. çarşambası HMI eğitimi veriyoruz. Buraya katılırsanız bu konularda daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Eğitim ve lansmanlarımız ücretsizdir.

erkan614

senin dediğinden farklı birşey yazdığımı zannetmiyorum.
hız kontrol cihazları ve hmi ler çin malı servolarda çinde üretiliyor.
ısı kontrol ve inverterlerde ilk tercihim
plclerinizi ve hmilerinizi kullandım hatta şuan kendi elektronik üretim hattımda
sizin servo plc ve hmi lerinizle yapılmış NC sarım makinesi var.
mekanik tasarım ve programlamalarını bizzat kendim yaptım.
ayrıca birde yarı otomatik lehim potası yine çinden üstüne enda yazıp getirtdiğiniz ssr ve ısı kontrol ve plc ile yaptım.
sonrasında bi arkadaşa yine sizin plc ile yaptığım makineden sonra kullanmayı bıraktım.
şuan tum serileri telemecaniq kullanıyorum kalite seviyenizi yükseltirseniz tekrar enda kullanabilirim
özellikle hmi pc programı çok kullanışsız ayrıca plcde hala hızlı pals çıkışı yok
ayrıca telefon destek hattınızdaki bi eleman adını unuttum yoksa verirdim benim canımı baya sıktı
sorduğum sorunun cevabını çok lakayıt bir şekilde "veremedi". yalnız bu o kişiye özel çünkü daha önce rs485 ile bilgi almak istediğimde
çok düzgün hitaplı ve bilgili bir arkadaşla konuşmuştum trabzonlu idi kendisi ve problemimi 10 numara çözdü
ben sizi tanımıyorum ama sizi iyi tanıdığını idda eden birisi söylemişti şu iranlı ortak meselesini yanılş olabilir çokta önemli değil.

Türkiyede bu işi sizden daha iyi yapan veya yapabilecek kimse yok

ilhan_mkp

üstat eleştirmeden gelişmiyor bişi kanıtlama peşinde değiliz nasip olursa bir takım alıp denemeyi düşünüyorum zaten nerede üretildiğini boş geçip endüstriyel üstünlüklerini tartışsak mesela hızı aynı işi yapan farklı bir plc ile tarama zamanı ve tek komut işleme sürelerini karşılaştırsak vs

serdararikan

plc lerini hiç kullanmadım ama yazılımı konusunda tereddütlerim var.yazılımı kurup biraz inceledim fakat yarı amatör bir yazılım gibi geldi bana.bence yazılımı üzerine yoğunlaşılıp geliştirilmeli.

ilhan_mkp

Alıntı yapılan: FxDev - 21 Nisan 2011, 23:30:35
Yabancı üreticileri geçtim bari yerliler sample gönderseler.
Şu güne kadar hep öğrenmek istediğim PLC'yi de aradan çıkartırdım.
Hem de reklamı olurdu fena mı.deltanın çok fazla örneği var vede ucuz hmi software türkçe menü

Analyzer

Selam,

Gerçi Çinli Kinco üretimi dahi olsa Enda HMI'leri beğendim. Fiyatlar ve kalite güzel. Sadece dokunmatik ekranı çok hassas değil. Enda PLC'yi üreten firmaya nacizane önerim olacak. Termokupl modülünü 16'lı yaparlarsa ve uygun fiyattan verirlerse, talibi çok olur. Ayrıca en küçük plc'sini numune olarak değil, çok uygun fiyattan satışa sunarlarsa eğer, insanlar alır ve bahsettiğiniz enda plc kalitesini görmüş olur. Yoksa Fatek gibi Delta gibi güçlü rakipler arasından sıyrılması zor olur demedi demeyin.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

erkan614

Alıntı yapılan: FxDev - 22 Nisan 2011, 23:18:53
Demek istediğim o değil, nasıl Texas bugün gelip, kendi ürünleri çok kullanılsın diye bir yarışma adı altında ürünlerini kullanıcı ile buluşturuyorsa, ENDA'da bunu yapabilmeli. Yoksa öğrenciler nasıl öğrenecek bunları..


o iş basit gider bir iki üniversteye labratuvar kurarsun vergiden düşersin alsana reklamın alası ama tavsiyem itü boğaziçi odtü falan değil çünkü ordakiler simense ve telemecaniğe yönelir şu anadolu üniverstelerine kursaunlar inönü fırat dicle sakarya daki üniverstelere kurmalarıdır