Ben uğraştım siz uğraşmayın 3G vodafone & Turkcell ve tecrübe.

Başlatan Cetinal, 26 Ekim 2010, 08:02:19

Cetinal

K3715

Öncelikle bu cihazı almıştım taahütle falan neyse 5gb lik paketi için 45 tl karşılığında kullandım ama memnun olmadım vodafone dan.

Derken nasıl olsa turkcell vınn ile vodemnet aynı firmanın malı mutlaka farklı simkart üzerinden bağlantı kurabiliyorum dedim ve deneme yaptığımda
simkartı kullanmasına izin vermiyor ve yabancı forumlarda dolaşmaya başladığımda farklı bir program buldum ve bizim türkiyedeki operatörlerin bile sağlayamadığı desteği  simkartları üzerinden kullanabildiğimin farkına vardım.....

Turkcell kullanmak istiyordum ama Vınn ım yoktu vodemnetim vardı Turkcell hız olarak daha iyi ve 1Gb lik paketi 9 tl karşılıpğında olması da uygun geldi  açıkcası paketin  uygun olup olmaması çok önemli değildi benim olaylara müdahale etme egomu tatmin etmek için uğraştım bu zamazingo ile ve

Hemen bi tane Faturasız turkcell data hattı aldım ve denemeye başladım...Ayrıca faturalı & faturasız sesli normal hatlardan da çalışıyor

ve sonuç aşağıdaki gibi...
Şu an bu denemeleri Uşak / Merkez den gerçekleştirdim  şehir merkezine o kadar da yakın değilim ayrıca hava soğuk bina içersinde odamda gerçekleştirdim denemeleri malesef modem en fazla 7.2mbits hızı destekliyor turkcell in yeni 21.mb lik modemi olsa istanbulda izmirde belki o hıza çıkılabilir diye düşünüyorum Uşak gibi metropol olmayan bi şehirde bile gerçi bu hız ideal dir ama

Normalde arama yapamıyorsunuz mobil modemler üzerinden ama bu program sayesiğnde arama gerçekşetirebiliyorsunuz

Cetinal

elemeyi unutmuşum  profil ayarlarından  advanced e giriş yaptığımızda  statik IP de belirleyebiliyoruz ve  8.8.4.4 ve 8.8.8.8 gibi bie dns girdiğimizde ise yasaksız tüm sitelere giriş yapılabiliyor....

Turkcell  standart fatursaız ve faturalı hatlar için   apn ve kullanıcı adı numara bilgilerini Tcell MH dan
Vodafone ve avea hatlar için  yine kendi MH lerinden  bilgileri alabilirsiniz...

Not: Avea  hat denemedim ( ihtiyaç da duymuyorum....)

Mobil modemlerden arama gerçekleştirdiğinizde  ve sms gönderdiğinizde farklı bir tarifeden veya servisten ücretlendirilmiyorsunu .... simkartınızla internete bağlanırken pc den aynı zamanda gelen aramalara da cevap verebiliyorsunuz.....

data hatları sizin de bildiğiniz gibi sadece data aktarımına ve sms e açık durumda ......

Yapmış olduğunuz aramalar gsm modülü üzerinden gerçekleşior  gprs kullanmıyor...

Sadece görüntülü konuşma eksik  :D: :D :D :D :D