LPC1768 ile mp3 çalar - Denemesi (Software mp3 Decode -Cortex-m3)

Başlatan Elektroemre, 08 Ocak 2011, 16:47:52

Elektroemre

FreeRtos'a da daha önce göz atmıştım, ancak şu na kadar hiç RTOS deneyimim olmadığı için biraz teferruatlı geldi bana.
Fakat bu kadar çok kişi FreeRTOS kullandığına göre vardır bir bildikleri. Daha derinden incelemek lazım uygun zamanda.

strom

Eline sağlık hocam gerçekten çok hoş bir çalışma.Tebrikler gerçekten
Birde sorum olacaktı.Kullandığınız ekran nokia 1208 sanırım.Acaba lehimi sıkıntı çıkarıyor mu?TFT ekranlarla bir uygulama yapmak istiyorumda.Lehimlemede sıkıntı yaşamayacağım (ya da en rahat olan) bir modeli tercih etmek istiyorum.Tavsiye eder misiniz acaba?

Ayırca bütün öğrenci arkadaşlara finallerde başarılar  :D

Elektroemre

@gerbay, sade bir RTOS'la başlayıp ilerlemek istiyorum. CoOS'la yapılmış güzel bir örnek, aynı anda SD karttan wav dosyası okuyup çalarken, diğer taraftan FFT yapılıp ekrana basılıyor: http://projectproto.blogspot.com/2010/06/mini-stm32-wave-audio-player.html

@strom teşekkür ederim. Resimdeki ekran Nokia 6610'a ait. Ancak aynı sistemde 1208-1600 ekranlarınıda çalıştırdım.
10'lu incecik bacakları olan soketleri var LCD'lerin, telefon tamircilerinden temin edilebilir, lehimlemesi biraz zor ama altı-üstü 10 pin.
6610-1208-1600 ekranlarının hepsinde aynı sürücü chip var, sadece bacak bağlantıları farklı. Nette mevcut bağlantılar.

İyi çalışmalar.