Asus K52JC laptop FN tuşu(control deck)

Başlatan Mucit23, 15 Ocak 2011, 20:55:55

Mucit23

Merhaba arkadaşlar
Asus K52JC EX292R laptop kullanıcısıyım.
Arkadaşlar bu gün bilgisayarıma format attırıp windows 7 32 bit yüklettim. Asusun orjinal yardımcı programlarını yüklememişlerdi. Power Hybrid engine, Control deck, wireless control, Life Frame, AI recovery Burner gibi yardımcı programları yüklememişlerdi. Ben bunların hepsini asusun sitesinden indirdim.
Sorunum şu;Şimdi bilgisayarcı arkadaş FN tuşunun çalıştığı control programını farklı bi tane yüklemiş. Aslında orjinal hali Control deck programı olması lazım yani fn tuşunun işlevlerini control deck programı ile yerine getirmesi gerekiyor. Bunların yükledikleri program doğru düzgün çalışmıyor. Sesi açıp kapamıyor. Normalde ekrana aşağıdaki gibi sesin açılıp kapandığını belirten panel geliyor. Azaltıp arttırabiliyorum
.Yükledikleri programın control paneli aşağıdaki gibi
[IMG]http://img97.imageshack.us/img97/3856/adszqdi.png[/img]

Uploaded with ImageShack.us
control paneli değişiyor ama sese etki etmiyor.
Ekran parlaklığını ayarlarkende benzerbir sorun var.
Şimdi benim yapmak istediğim şey Fn tuşunun controlünü control decprogramına aktarmak. Nasıl olur bilmiyorum. Driveri varmı FN tuşu control deck programına nasıl adapte edilir. Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var internette çok araştırdım ama pek bişey bulamadım bu konuda.
ASUS Control deck programının görüntüsüde aşağıdaki gibi
[IMG]http://img84.imageshack.us/img84/9538/controldeck.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us
Ayrıca Aynı şekilde wireless'i ve Bluetooth'u aynı şekilde fn tuşuyla açıp kapayamıyorum. Orjinal programlarından wireless control programı yüklü normalde bu programı kontrol etmesi gerekiyor. Oda format attırdığım bilgisayarcının yüklediği program yüzüden çalışmıyor. Manuel olarakaçmam gerekiyor. Yani anlayacağınız orjinal programları yüklemedikleri için fn tuşu işlevini doğru dürüst yerine getiremiyor. Ne yapmamı önerirsiniz.

Mucit23

Arkadaşlar bir çok araştırma yaptım bununla ilgili bir şey bulamadım. Windows yardım v destek menüsünü iinceledim yineherhangi bir şey bulamadım. Acaba bu yüklenilen control programının adı nedir.Adını bulsam sistemden silecem. Belki ozaman benim yüklediğim programlar FN tuşunun işlevini yerine getiri. Ne önerirsiniz.

sahteker

Mucit kardeş benm laptopta asus
ama model F3F
ben dediğin türde bi sorunlar hiç karşılaşmadım fn tuşumda hiç sorun olduğunu görmedim
ama bildiğim btek şey var asusun belli bir dönemden önceki tüm modellerinde driverlarda bi şekilde sorun mutlaka çıkıyor..
(özellikle ses driverlarında ve aygıtlarında)
hatta bu bilgisayr bana ilk geldiğindede drivarlerını bulana kadar canım çıkmıştı :(
tafsiye olarak aklıma yalnızca bir teşk şey geliyor
ya w7 de bu tuşun işlevini gördüren driver düzegün şekilde (yazılmamış-uygulanmamaış)
(ki dediğim gibi belli bi dönem öncesi modellerin driverlarını bazen bulamıyorum bile:S:S:)
yada belkide sen hatalı bir yükleme yaptın (yaptırdın).. :(
şöyle bişeyler deneyebilirsin:
driverscanner var unibluenin görmüşsündür belki ona proğrama bi arattır internetten derim,
olmadı kendin drivaer paketleri oluyo mutlaka onu görmüşsündür zaten bide onlardan yükletmeye çalış
başk bişey hiç gelmiyor aklıma :(
umarım doğru anlamışımdır ve bi faydam dokunur :(
bide bulamadım dediğin proğram a your uninstaller türü bi proğramla bakmay ıdenedinmi hiç?
ben bu tür sorunlarla karşılaştığımda hiç bi zaman KESİNLİK aramam kardeş,
sadece biraz nasibime ve mantığıma güvenirim...
bildim- öğrenmeye başladığım dediğim şeylerin bile ertesi gün eksik yada yanlış olabileceğini-olabildiğini grdüm..
o bakımdan kesn konuşamıyorum konuşmakta istemiyorum hiç.. :(
sadece senin söylediklerinle ilgili olabilecek noktayı ve mantıklı olabilecek çözüm yollarını düşünmeye çalıştım
en nihayetinde hepsini deneyerek yada en mantıklısından başlayarak deneyerek gitmek bence en akılcı çözüm yolu görünüyor :(
netice cisco mühendisi değilim mühendiste hiç olamam zaten imkanı yok bu gidişle :D :D
kimi, sevap için Kabeye varır... Kabe kapınızda! Bilmez misiniz?

Mucit23

EN iyisi format atan kişiye sormak olacak. Çok araştırdım ama elime geçen bişey olmadı. Orjinal driveri yüklü ama hala eski driveri kullanılıyor. Eski kontrol programınınadını bilsem dediğiniz gibi arayıp bulurum. Ama adını bilmeden bişey yapmam zor oluyor.