arkadaşlar bu tarz 3d çizimler hangi programda çiziliyor acaba

Başlatan zamzam23, 03 Şubat 2011, 00:42:56

zamzam23

resimdekine benzer hatta tıpa tıp aynısını yapmak istiyorum. yapmam gerek en kısa zamanda ama 3d çizim bilmiyorum. bilindik birkaç program var evet ama bunların hiçbirini bilmiyorum. (3dmax solidworks google skechup vs.)

fazla birşey bilmeden kısa zamnda boyle bısı cizilebilir mi?boyle basit 3d insan modelı yapan bir program vardır belkı

PARSIC

bu tür grafikleri biraz bilgi birikimi olmadan yapmak zor,bi süre 3d hakkında çalışma yaparsan  auto-cad dahil tüm çizim programlarıyla bu işi rahatlıkla görebilirsin sonuçta bir kordinat düzeni herşey...
********************************************************************HI-TECH*******************************************************************

eseneren

3ds Max ogrenılmesı en kolay 3d programlarından bırıdır. Hazır cızılmıs objeler bulabilirsin yanındaki ticki kendin yapar objeyıde afırabılırsın.
O gordugun olayı bastan yapayım dersen , modelleme, kaplama, ısık, render olarak kabaca 4 ana baslıkda uzmanlık gerektırır.
Insan modellemek kolay degıl ama bu sekılde bır ıkon olacaksa bipped var maxda çift tıklıyorsun ınsan ıskeletı oluyor eklemlerı vs hepsı hazır onu kullanabılırsın.
Kısa zamanda bıtırmek ıstıyorsan tıckı yap insan objesini kopyala sonradan ogrenırsın detaylarını...
Saygılar
Seçim yapmak için durum hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilsin, sonucuna hazır olmak için durum hakkında kaygılanırsın.  http://bit.ly/gixfTk

zamzam23

tamam saolun. 3ds max indiriyorum baslıcam ufaktan bakalım yapabilir miyim.

eseneren

3ds max ogrenırsın kabacası zor degıl detaylandıkca sanatcı kımlık muhendıslık ortaya cıkıyor.
Ne kadar bılıyorsun fıkrım yok ama cok guzel sarayda cızsen render kotu ıse hıcbırseye benzemez
vray mentalray gibi render motorları var kup bıle cızsen render alınca anaaa ne guzel oldu dedırtıyor.
Vray ayarlarını vs oku ınene kadar..
Seçim yapmak için durum hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilsin, sonucuna hazır olmak için durum hakkında kaygılanırsın.  http://bit.ly/gixfTk