Universal programmer ve VI test cihazı alımı??

Başlatan 707yunus, 07 Şubat 2011, 21:09:50

707yunus

Bir adet universal programmer ve VI test cihazı alacağım.Bu cihazlar hakkında önerilerinizi bekliyorum.

a.zorba

bir alım sırasında en önemli krıter bu iş için kaç lira ayırdıgındır .
para mühim degil dersen bir çok programmer ve VI test cıhazı kullnamış bir olarak .

programmerde beeprog  (beeprog , beeprog+ ve beeprog2 ) tabi birde bunların aynısı olan dataman serisi var.
beeprog serisinin eksi yönleride var  tabi  ki   
temiz bir polar T6000 bulursan tadından yenmez.
kullanmadım ama ekran görüntülerınden anladıgım kadar da  aşagıda ki cihaz bana cazip geliyor yerli malı yurdun malı en önemlisi
http://www.reelektronik.com/urunlerimiz.html 

DT serisi bana soguk geldi yinede olabilir kötü cihaz degil .

VI test cihazı konusunda çok işim olmaz ayda yılda bir diyorsan bir çok scop da bu özellik var haydi haydi işini ğörür scop unda bu özellik yoksa da kolayca eklenebilir.
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

707yunus

707yunus

Alıntı yapılan: a.zorba - 07 Şubat 2011, 21:27:59
bir alım sırasında en önemli krıter bu iş için kaç lira ayırdıgındır .
para mühim değil dersen bir çok programmer ve VI test cıhazı kullnamış bir olarak .

programmerde beeprog  (beeprog , beeprog+ ve beeprog2 ) tabi birde bunların aynısı olan dataman serisi var.
beeprog serisinin eksi yönleride var  tabi  ki   
temiz bir polar T6000 bulursan tadından yenmez.
kullanmadım ama ekran görüntülerınden anladıgım kadar da  aşagıda ki cihaz bana cazip geliyor yerli malı yurdun malı en önemlisi
http://www.reelektronik.com/urunlerimiz.html 

DT serisi bana soguk geldi yinede olabilir kötü cihaz değil .

VI test cihazı konusunda çok işim olmaz ayda yılda bir diyorsan bir çok scop da bu özellik var haydi haydi işini ğörür scop unda bu özellik yoksa da kolayca eklenebilir.

2008 yılında beeprog+ almışsınız.Hayırlı olsun.cihazın broşürnü inceledim.Cihazı almayı düşünüyorum.Broşürde "  PLD: Xilinx: XC9500, XC9500XL, XC9500XV, CoolRunner XPLA3, CoolRunner-II  " diyor.XC95XX demiyor.Acaba XC9536 yı programlar mı.??Bi de cihazın ne gibi dezavantajları var??

a.zorba

programladıgı entegreleri incelemek için soft unu ındırıp demo mod da çalışdırabılir sin en önemli artısı ICSP cıkışı var . dedigin entegrelerle hiç işim olmadı onun için bilemıyorum .
     eksi si ise takdıgın entegre yi otamatik kendisi tanımıyor 74 olsun 40 serisi saglamlık test inde bozuk diyor saglam cıkıyor saglam dıyor bozuk  cıkıyor entegre testı bana guven vermedi 
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

zamzam23