Asus Laptop Mikrofon sorunu

Başlatan Mucit23, 08 Mart 2011, 19:59:19

Mucit23

Realtekde işe yaramadı. Yüklediklerim driver yerine geçiyor.Audio Definition codects studio paneli yüklenmiyor

t2

resimde 2 ayar var.

bas denen şeyi  neden ayarlamıyorsunuz da %0 da duruyor. sadece min ve max mı ayarlanıyor?

Bası 3db  yapın mikseviyesini de %10 yapın. Çünkü 1000 kat kuvvetlendirilmiş ses yankı yapar. olmuyorsa yankıyı yok etmek için kulaklık takın. ÇALIŞIR.

Mucit23

Ben öncedende baktığımda bas hep sıfırdaydı Bu yüzden arttırmadım. Fazla arttırınca yankı yapabiliyor. Yankı yapmasının sebebide mikrofondan aldığı sesi  dirke kendi hoperloründen dışarı verdiği için yapıyormuş.Bu özelliği kapatınca yankı yapmıyor. Bas düzeyini bir miktar arttırınca biraz artıyor ses. Bende öyle yaptım. Şimdilik idare eder. Anlamadığım bu realtek'in High Definition Audio Codecs porogramını yüklüyorum. Ses driveri görevini yapıyor ama denetimi yapabileceğim program arayüzü yüklenmiyor.
http://www.super1forum.com/forum/w-x/155304-windows-7-ses-kaydetme-cozumu.html
Buradaki linkte öyle değil. Acaba yanlış olanımı yükledim.

Acoustica

Hocam arayüz panelini yüklü değil yani,ayarları windows üzerinden değilde sistem kurulu olan relatekin arapanelinden yapmak istiyorsun,doğru söylüyorsun.
İşyerindeyim akşam arayüz paneli için araştırma yapacağım.
Mesaj atarım sana ...
Dahilerin yüzde biri hüner, yüzde doksan dokuzu da terdir. "Thomas Edison"  Eski "TufanHan"