2020 icin kahinlik yapalim. (Sene 2011)

Başlatan bunalmis, 15 Nisan 2011, 01:32:40

papsukkal

sonsuz enerjiyi bilmem ama o tarihlerde de win7 ve ix işlemcili makinede tam performansla simülasyon yapabilecek bir  'isis'imiz  hala olmayacak

benzinli araçlar piyasadan çekilip yerlerine elektrikli araçlar gelince dünya devi petrol şirketleri dünyadaki barajları nasıl ele geçireceklerinin hesabını yapıyor olacaklar.

3D LCD tv'lerin yerini hologram tv ler alacak, gazetelerin yerlerini de flexible LCD paneller alacak.

CoşkuN

2020 yılı için biraz fazla uçtuk gibime geliyor. Şurada 9 senelik bir süreden bahsediyoruz. 9 sene geriye baktığımızda bu kadar büyük gelişmeler olduğunu görmüyoruz.

eistain_54

Alıntı yapılan: CoşkuN - 05 Ağustos 2011, 10:12:46
2020 yılı için biraz fazla uçtuk gibime geliyor. Şurada 9 senelik bir süreden bahsediyoruz. 9 sene geriye baktığımızda bu kadar büyük gelişmeler olduğunu görmüyoruz.

Hocam öyle deme ya.1966 'da 4 bit işlemci 67'de 8 bit 2 yıl sonra 16 ve 32 bit .Ardından bir sürü firma bu işi yapar oluyor.Sonra internet yaygınlaşıveriyor.Ortaya Bill GATES diye biri çıkıyor.Sonra Stave JOHNS gibi bişeydi galiba adı Apple'nin kurucusu çıkıyor.Sonra böyle geliyor.Windows'u baz alın.Windows 3.1 den sonra birden 95 sonra98 sonra milenyum gibi bişey,NT ve xp.Bir süre sonra vista patlak veriyor.hemensonra win 7.Tablet pazarını boş görenler tak win 8 mobile gibi bişeyler atıyor ortaya....(tarihler net olmayabilir.kastım yakın aralıklarla gelişen teknolojiydi.).Bence burda bahsedilen bir çok teknoloji lab.larda gelişitirildi ve kullanılıyor.Ancak kamuya sunulmuyor.Ben böyle düşünüyorum.İlk işlemci ve ilk pc içinde böyle yapılmadımı usd de.Maliyet fazla diye askeri kullanım.Maliyet düşünce sivil kullanımı ve üretimi desteklendi...En azından bize okuttukları kitaplar öyle diyordu...
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

papsukkal

son 9 yılda LCD TV teknolojisinin yetişilemez bir hızda ilerlediğini kabul etmek lazım. malum yeni diye aldığımız teknoloji elimizde patlıyor.

bymrz

Alıntı yapılan: CoşkuN - 05 Ağustos 2011, 10:12:46

10 sene önce, bir vatandaş için mobile cihazlar üzerinden görüntülü konuşmak biraz uçuk gibi geliyordu bence...

computerboy

100 nf' ler tarih olacak ama çok arayacağız.

peko

Alıntı Yappili tak çalıştır

Kağıtların yada ince panellerin gözenekleri zaten aldığı ışık enerjisini depolayabilir olacağı için pil takma ihtiyacıda olmayabilir.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

mert3162

2016 dan bildiriyorum hala bahsettiğiniz teknolojilerin oldukça gerisindeyiz.Televizyonlar biraz hızlandı.Kullanıcı bilgisayarları hala 5 ghz üzerine çıkamıyor.(versiyon değiştirip cache bellek yükseltiyorlar)İnternet bağlantısı eh işte şuanda 50 mbit kullanıyorum 250 gb akk ile 70 lira ödüyorum. 4,5 g diye bişiy çıkarttılar allahın dağında 17-20 mbit simetrik internet alıyorum eve gittiğimde 5-6 mbiti zor görüyorum.Tabletlere notebooklara 4k Ultra Hd teknolojisi koydular ama bence abartmaya gerek yok Full HD hala geçerliliğini koruyor.

Notebook konusunda Thinkpad serisi harici bir şey almamaya yemin ettim bu sene askeri sınıf malzeme ile gereksiz donanıma para harcamak yerime 2000 tl civarına gayet iyi makinalar alınabiliyor.Uçmanın anlamı yok.

şimdilik bildireceklerim bu kadar 4 yılımız kaldı yeni tahminler varsa alalım zira eskileri pek tutmayacak gibi.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: mert3162 - 31 Mayıs 2016, 05:26:07
2016 dan bildiriyorum hala bahsettiğiniz teknolojilerin oldukça gerisindeyiz.Televizyonlar biraz hızlandı.Kullanıcı bilgisayarları hala 5 ghz üzerine çıkamıyor.(versiyon değiştirip cache bellek yükseltiyorlar)İnternet bağlantısı eh işte şuanda 50 mbit kullanıyorum 250 gb akk ile 70 lira ödüyorum. 4,5 g diye bişiy çıkarttılar allahın dağında 17-20 mbit simetrik internet alıyorum eve gittiğimde 5-6 mbiti zor görüyorum.Tabletlere notebooklara 4k Ultra Hd teknolojisi koydular ama bence abartmaya gerek yok Full HD hala geçerliliğini koruyor.

Notebook konusunda Thinkpad serisi harici bir şey almamaya yemin ettim bu sene askeri sınıf malzeme ile gereksiz donanıma para harcamak yerime 2000 tl civarına gayet iyi makinalar alınabiliyor.Uçmanın anlamı yok.

şimdilik bildireceklerim bu kadar 4 yılımız kaldı yeni tahminler varsa alalım zira eskileri pek tutmayacak gibi.
Hocam 50 Mbit 250gb AKK hangi firmada 70TL ? Bn de geçeyim hemen.

mert3162

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 31 Mayıs 2016, 07:50:25
Hocam 50 Mbit 250gb AKK hangi firmada 70TL ? Bn de geçeyim hemen.

mesajını çok geç gördüm kusura bakma Uydunet kullanıyorum sitelerinde bu tarifeyi göremedim sanırım eski(7 yıllık) aboneleri olduğum için özel bir paket gibi geldi taahhüdüm bittiğinde teklif ettiler kabul ettim şimdilik süper zaten bugüne kadar beni pek üzmediler.7 yıl boyunca bakım yapacaklarını en az 1 hafta önceden haber verdiler söyledikleri saatler içinde(genelde geceleri 1-2 saat) çalışmalarını tamamladılar.Şuana kadar gördüğüm en düzgün çalışan kurum diyebilirim.Arıza kaydı falan açtığımda akşam 21:00 a kadar hizmetleri varmış.eve gelip sinyal ölçümü yapıyorlar gerekirse 2 kez gerekti bağlantı jaklarını ücretsiz değiştiriyorlar falan mükemmel hizmet firma benim olsa bu kadar anlatamazdım :) Ayrıca ülke genelinde olan kesintilerden etkilendiğimi söyleyemem.TTNet tamamen göçtüğünde bile son hızımla internete girebiliyordum.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

quarko

Elektrikli arabalar iyice yaygınlaşacak. Akaryakıt istasyonları gibi, şarj istasyonları iyiden iyiye her yerde boy göstermeye başlayacak. Dolayısıyla artan elektrik tüketimi ile mevcut santral sayısıda artacak...
"Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız."

ByTEK

Köklü bir değişim olmayacak gibi. sadece eskiler biraz daha gelişecek. 2016/Haziran

z

Alıntı yapılan: gerbay - 21 Haziran 2016, 10:15:09
bence 2020 de forumda arkadaşlar hâla PIC16 serisine asm ile kod yazmaya çalışıyor olacak..

z hocamın da hâla ASM mi yoksa C mi konusunda kafası karışık olacak   :)

Attan inip eşeğe binermiyim?

Şunun şurasında 3.5 yıl kaldı. Elektronikte değil ama dünyada büyük olaylar olacak gibi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.